Zavrieť

Porady

dan.priznanie

Prosím poradte mi. Mám priateľku, ktorá mala v roku 2004 príjem zo závislej činnosti na Slovensku a od mája do októbra začala pracovať v ČR. Ako má prepočítať jej mesačnú výplatu a ako má vyzerať dan.priznanie.Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    darinasv je offline (nepripojený) darinasv

    darinasv
    Ak má potvrdenie o zdaniteľnej mzde z ČR, treba ho prepočítať priemerným kurzom za tie mesiace, v ktorých bola mzda vyplatená. t.j. mzda za máj bola vyplatená v júni - priemerný kurz za mesiac jún. Potom sa uvedie do daňového priznania v §5 spolu s príjmom v SR.

    Ak nemala iné príjmy, podá si daňové priznanie typu A, do r. 36 uvedie základ dane z r. 35 t.j. spolu z ČR a SR, odpočíta si 80832, dostane základ dane na r.40.
    Vypočíta daň 19%. V r. 45 uvedie základ dane z ČR a počítaš ďalej podľa riadkov v DP.(r.45:r.40 x 100) , potom r.41x47 : 100 - dostaneš, koľko zo zaplatenej dane v ČR môžeš započítať a vypočítaš daňovú povinnosť v r. 50.
    Na záver si odráta preddavky zaplatené v SR

    Ruzickova
    Prosím poradte mi. Mám priateľku, ktorá mala v roku 2004 príjem zo závislej činnosti na Slovensku a od mája do októbra začala pracovať v ČR. Ako má prepočítať jej mesačnú výplatu a ako má vyzerať dan.priznanie.Dakujem.

    gulas je offline (nepripojený) gulas

    gulas
    ja by som sa na danovom urade v prvom rade informoval ci je zamedzenie dvojitemu zdaneniu prijmov medzi CR a SR vzajomne ak ano tak z toho vyplyva ze ten prijem v CR treba uviest ale danova povinnost bude nulova a len ostava vysporiadat dan za tie mesiace co pracovala na slovensku

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Robím daň. priznanie FO, ktorej za r. 2004 vychádza strata. Keďže si žiada od banky hypotekárny úver, samozrejme potrebuje mať zisk, aspo vo výške 150 tis. Riešil niekto z vás takýto problém? Podotýkam, že FO je platiteľom DPH.

    Ruzickova je offline (nepripojený) Ruzickova

    Ruzickova
    Priemerné kurzy sa berú teda za každý mesiac, ak má mzdu za máj prepočítava sa priemerným kurzom za jun,nakoľko bola vyplatená v júni a tak dalej. Chápem to dobre? A prepočítavam hrubú mzdu, poistné a zrazenú daň? Nezdanit. minimum si uplatnuje v plnej výške 80 832 Sk?

    Livia2 je offline (nepripojený) Livia2

    Livia2
    Ruzickova
    Priemerné kurzy sa berú teda za každý mesiac, ak má mzdu za máj prepočítava sa priemerným kurzom za jun,nakoľko bola vyplatená v júni a tak dalej. Chápem to dobre? A prepočítavam hrubú mzdu, poistné a zrazenú daň? Nezdanit. minimum si uplatnuje v plnej výške 80 832 Sk?
    Priemerným mesačným kurzom sa prepočítava príjem a poistné. Daň sa prepočítava priemerným ročným kurzom. Áno, má nárok na plnú výšku 80 832.

    V mojom prípade som nemala potvrdenia na mesačné príjmy, len potvrdenie o zdaniteľnej mzde za rok, na radu z DÚ som urobila z priemerných mesačných kurzov priemer a ten som použila na prepočet hrubej mzdy a poistného. Tak mi poradili tetušky z daňového úradu. Dúfam, že dobre ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.