Zavrieť

Porady

Zle vyratane priznanie DPH v Q1 aQ2 zistene na konci roka

ako mam douctovat rozdielne DPH ktore som zistil az na konci roka. Pri spatnej previerke som zistil, ze dve prijate faktury z Q1 a jedna faktura z Q2 nebola zaradena do danoveho priznania, t.j. zaplatil som vyssiu dan. Nejedna sa o velku sumu a som ochotny ju ozeliet, nakolko nemam povinnost podavat opravne priznanie. Ide o to, ako to spravne zauctovat, aby mi to v mojom uctovnictve sedelo. Poradili mi uctovny predpis 548/343 ale ze to treba potom priratad k zakladu dane, lebo je to nedanovy naklad. Je to spravne?? A ak ano, v ktorom riadku danoveho priznania sa to priratava???
Dakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sitar1 Pozri príspevok
    ako mam douctovat rozdielne DPH ktore som zistil az na konci roka. Pri spatnej previerke som zistil, ze dve prijate faktury z Q1 a jedna faktura z Q2 nebola zaradena do danoveho priznania, t.j. zaplatil som vyssiu dan. Nejedna sa o velku sumu a som ochotny ju ozeliet, nakolko nemam povinnost podavat opravne priznanie. Ide o to, ako to spravne zauctovat, aby mi to v mojom uctovnictve sedelo. Poradili mi uctovny predpis 548/343 ale ze to treba potom priratad k zakladu dane, lebo je to nedanovy naklad. Je to spravne?? A ak ano, v ktorom riadku danoveho priznania sa to priratava???
    Dakujem za pomoc
    Áno, je to tak. AK to nedáš na účet 343, ale do nákladov, v DP k dph to mať teda nebudeš. V DP k dani z príjmov PO to budeš mať na r. 130.

    Zle vyratane priznanie DPH v Q1 aQ2 zistene na konci roka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.