Zavrieť

Porady

501 a poplatky

Ahojte, môžem dať notebook - cena 22 tis. na 501-do spotreby? Poplatky za poštovné a balné mi vstupujú tiež do ceny, môžem ich dať na 501 tiež, alebo nie? ďakujem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sybila3 Pozri príspevok
Ahojte, môžem dať notebook - cena 22 tis. na 501-do spotreby? Poplatky za poštovné a balné mi vstupujú tiež do ceny, môžem ich dať na 501 tiež, alebo nie? ďakujem
Áno, vstupujú do OC. Môžeš aj zaúčtovať ako spotrebu materiálu.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Firma kúpila nejakú oceľ.konštrukciu na kilá, ja som to zaúčtovala ako spotr.mat. na 501, ale teraz to predáva ďalej, zaúčtujem to na 542 alebo na 504 ako tovar? ďakujem
0 0
evženia evženia

evženia je offline (nepripojený) evženia

interným dokladom preúčtuješ na 542... výnos tým pádom budeš mať na 642
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Ahojte, chcela by som sa spýtať,nakúpili sme do firmy pracovné stoly, môžem to zaúčtovať do 501? a ešte sme kúpili 2ks USB klúčov, môžem to tiež zaradiť do 501?? Ďakujem.
0 0
evženia evženia

evženia je offline (nepripojený) evženia

pokiaľ cena nepresiahla 30 tis, môžeš
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Prosím ešte k príspevku 3, preúčtovať v nákupnej cene? Tak isto mám prípad, že nakupujeme materiál pre vlast. potrebu ten dávam na 501, ale ked niekto potrebuje ho predávame, takže by som preúčtovala predaný 542/501 ale tiež neviem či v nákupných? ďakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Pru Pozri príspevok
Prosím ešte k príspevku 3, preúčtovať v nákupnej cene? Tak isto mám prípad, že nakupujeme materiál pre vlast. potrebu ten dávam na 501, ale ked niekto potrebuje ho predávame, takže by som preúčtovala predaný 542/501 ale tiež neviem či v nákupných? ďakujem
Môžeš nechať na 501. A predaj bude 642.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Mám to tak zaúčtované na 501, predaj na 642, ale som myslela, že by to malo ísť na 542. lebo k 642 je párovací účet 542? tak neviem.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Môžem teda ten materiál nechávať na 501, alebo ho preúčtovávať na 542, neviem, čo je správne? ďakujem, lebo to by som mala hromadu interných dokladov.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Môže mi niekto poradiť, lebo teraz pozerám, že predaj materiálu mám každú druhú alebo tretiu faktúru, či má zmysel, vytvárať interné doklady a preúčtovavať z 501 na 542, je toho dosť, pri nákupe účtujem 501/321, potom by sa malo cez ID preúčtovať 542/501 a predaj 311/642.
Lenže pri nákupe neviem, ktorý materiál bude predaný, keď ho kupujeme pre seba, až pri predaji, poradí mi niekto. dík
Naposledy upravil Pru : 10.06.08 at 09:07
0 0
Vranová Vranová

Vranová je offline (nepripojený) Vranová

Pru Pozri príspevok
Môže mi niekto poradiť, lebo teraz pozerám, že predaj materiálu mám každú druhú alebo tretiu faktúru, či má zmysel, vytvárať interné doklady a preúčtovavať z 501 na 542, je toho dosť, ďakujem.
Ak to chceš mať na protiúčte so 642, a nechceš stále robiť ID ku každej faktúre, tak si sprav súhrnný mesačný doklad a na konci mesiaca to daj jednou sumou a podlož ten ID súhrnným dokladom za celý mesiac!!!
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

no veru už som nad tým rozmýšľala, asi to bude lepšie, ako každú jednu faktúru preúčtovavať. a preúčtovávam to v nákupných cenách, v predajných ide na 642?
0 0
4326 4326

4326 je offline (nepripojený) 4326

Na 501 to máš zaúčtované v nákupnej cene predpokladám, takže v nákupnej to aj odúčtuješ a predaj máš už cez faktúru na 642.
0 0
maroskoq maroskoq

maroskoq je offline (nepripojený) maroskoq

nema zmysel, par ks materialu co kupite pre seba sa strati pri vacsom pocte
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Lenže teraz rozmýšľam: nakupujeme materiál-náhradné diely a dávam ich na sklad na 501. Potom keď niekto chce sa im predajú ND to zaúčtujem na 642. Teraz by som mala preúčtovať 542/501, lenže musím si pracne vyhľadať tie ND, čo sme predali a vyčísliť v nákupných cenách. To už ako tak by som mala, je s tým veľa roboty, ale čo ak nakupujeme na blok pre seba, ale náhodou sa predá, z bloku nemôžem v softe zadávať na sklad, takže to ide všetko do spotreby, čo s tým a to nemám šancu nájsť z akého bloku a vyčísliť cenu, no mám v tom totálny hokej, môže mi s tým niekto pomôcť? dík
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Poradí mi niekto s tým? prosím
0 0
Anna1974 Anna1974

Anna1974 je offline (nepripojený) Anna1974

No neviem čo myslíš pod tým "kupujeme si na blok pre seba" ale nevidím problém účtovať na základe hotovostného nákupu na "blok" prijať toto na sklad materiálu a potom následne vydať. Ja účtujem firme, ktorá zväčša kupuje materiál na faktúru,ale stane sa,že sa kúpi hotovostne. Postupujem však rovnako pri oboch prípadoch.
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Prosim Vas, kolky nakupene a hned spotrebovane mozem dat na 501 alebo na 538?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
fizzy Pozri príspevok
Prosim Vas, kolky nakupene a hned spotrebovane mozem dat na 501 alebo na 538?
Na 538.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

fizzy Pozri príspevok
Prosim Vas, kolky nakupene a hned spotrebovane mozem dat na 501 alebo na 538?
Na 538......
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať