Zavrieť

Porady

Predaj vozidla

Naša spoločnosť sa rozhodla predať osobný automobil cez autobazár. Dňa 21.01.2005 sme uzatvorili Zmluvu o obstaraní predaja veci, kde sa dohodla suma za ktorú bude vozidlo predané, vo výške 120.000,- Sk. Nakoniec sa predalo za 100.000,- Sk dňa 14.03.2005 a na túro sumu mám aj pokladničný doklad. Môžem túto zmluvu priložiť k pokladničnému dokladu aj keď sa sumy nezhodujú? S akým dátumom by som mala vyradiť automobil z evidencie, keď prepis na polícii sa uskutoční až budúci týždeň a teda aj pomernú časť dane z motorových vozidiel si môžem žiadať až od toho dátumu, ktorý bude uvedený v tech. preukaze. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    gjana
    Naša spoločnosť sa rozhodla predať osobný automobil cez autobazár. Dňa 21.01.2005 sme uzatvorili Zmluvu o obstaraní predaja veci, kde sa dohodla suma za ktorú bude vozidlo predané, vo výške 120.000,- Sk. Nakoniec sa predalo za 100.000,- Sk dňa 14.03.2005 a na túro sumu mám aj pokladničný doklad. Môžem túto zmluvu priložiť k pokladničnému dokladu aj keď sa sumy nezhodujú? S akým dátumom by som mala vyradiť automobil z evidencie, keď prepis na polícii sa uskutoční až budúci týždeň a teda aj pomernú časť dane z motorových vozidiel si môžem žiadať až od toho dátumu, ktorý bude uvedený v tech. preukaze. Ďakujem.
    Automobil vyradíš z evidencie v deň , keď ho už fyzicky nemáte , čiže dňom predaja . Čo sa týka zmluvy, trvala by som som na jej prepísaní , aby sa zhodovala s PPD . Pomernú časť dane si budeš žiadať od DÚ dnom prepisu na nového majiteľa . Nezabudni si prefotiť TP už s novým majiteľom a poslať to ako prílohu k žiadosti o vrátenie pomernej časti dane .

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Zita5
    Automobil vyradíš z evidencie v deň , keď ho už fyzicky nemáte , čiže dňom predaja . Čo sa týka zmluvy, trvala by som som na jej prepísaní , aby sa zhodovala s PPD . Pomernú časť dane si budeš žiadať od DÚ dnom prepisu na nového majiteľa . Nezabudni si prefotiť TP už s novým majiteľom a poslať to ako prílohu k žiadosti o vrátenie pomernej časti dane .
    Presne tak, poriadok robí priatelov, niet čo dodať.
    Pekný podvečer...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.