Zavrieť

Porady

nezdaniteľná časť DDS

Môže mi niekto poradiť?
V roku 2007 som pracovala iba niekoľko mesiacov, zvyšok úrad práce.
Sama si idem podať daň.priz.za rok 2007. V daň.priznani za rok 2006 som si uplatnila nezdaniteľ. časť z dopln.dôch.sporenia. Keďže som v 05/2007 ukončila zamestnanie do DDS už neprispieva ani zamestnávateľ ani ja. Zmluvu som však nezrušila iba neplatím. Musím si v tomto roku zvýšiť základ dane (riadok 35 daň.pr.) o čiastku, kt. som si uplatnila vlani ? Alebo mám nárok na uplatnenie nezd.časti aj v tomto roku keďže som pracovala do mája? Keď zmluvu zruším napr. po 4 rokoch musím podať dodatočné DP za r. 2006 a 2007 a daň doplatiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    -Dana- je offline (nepripojený) -Dana-

    -Dana-
    Musíš, tak ako píšeš v r. 35 o čiastku, ktorú si si uplatnila minulý rok. Nie je dodržaná podmienka, že platenie má trvať aspoň 10 rokov. V DP si však môžeš uplatniť nezd. časť na seba vo výške 95 616.

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Tkáčiková Danka Pozri príspevok
    Môže mi niekto poradiť?
    V roku 2007 som pracovala iba niekoľko mesiacov, zvyšok úrad práce.
    Sama si idem podať daň.priz.za rok 2007. V daň.priznani za rok 2006 som si uplatnila nezdaniteľ. časť z dopln.dôch.sporenia. Keďže som v 05/2007 ukončila zamestnanie do DDS už neprispieva ani zamestnávateľ ani ja. Zmluvu som však nezrušila iba neplatím. Musím si v tomto roku zvýšiť základ dane (riadok 35 daň.pr.) o čiastku, kt. som si uplatnila vlani ? Alebo mám nárok na uplatnenie nezd.časti aj v tomto roku keďže som pracovala do mája? Keď zmluvu zruším napr. po 4 rokoch musím podať dodatočné DP za r. 2006 a 2007 a daň doplatiť?
    Pokiaľ si DDS nezrušila, iba prerušila-nemusíš si dodaniť. Ba naopak-uplatníš si DDS zrazené a odvedené v r. 2007 v DP, ktoré budeš podávať v tomto roku. Ak nedodržíš zmluvu a zrušíš ako uvádzaš DDS napr.po 4 rokoch, musíš si dodaniť uplatnené DDS od r.2006 a to dodanenie musí byť do 3 rokov od porušenia zmluvy.

    nezdaniteľná časť DDS

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.