Zavrieť

Porady

nezdaniteľná časť na daňovníka

Ahojte poraďaci, potrebujem overiť len jednu vec, keď má manželka potvrdený príjem za rook 2007 62.300,- odvody 8.293,- pracovala 5-12 mesiac, manžel si môže na ňu uplatniť nezdaniteľnú sumu (rozdiel medzi 63.744,- t.j. 5-12 mesiac a 95816,- čo je 32 072,-)? ďakujem za radu, pekný večer
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
anabella Pozri príspevok
Ahojte poraďaci, potrebujem overiť len jednu vec, keď má manželka potvrdený príjem za rook 2007 62.300,- odvody 8.293,- pracovala 5-12 mesiac, manžel si môže na ňu uplatniť nezdaniteľnú sumu (rozdiel medzi 63.744,- t.j. 5-12 mesiac a 95816,- čo je 32 072,-)? ďakujem za radu, pekný večer
Má nárok na 95616 - (62.300 - 8293) = 41.609,- SK
0 0
anabella anabella

anabella je offline (nepripojený) anabella

ďakujem, to je po novom, že sa tam odratávajú aj tie odvody?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
anabella Pozri príspevok
ďakujem, to je po novom, že sa tam odratávajú aj tie odvody?
Zákon o dani z príjmov

§11

(5) Na účely uplatnenia nezdaniteľnej časti základu dane podľa odseku 3 sa za vlastný príjem manželky (manžela) považuje vlastný príjem manželky (manžela), znížený o zaplatené poistné a príspevky, ktoré manželka (manžel) v príslušnom zdaňovacom období bola (bol) povinná zaplatiť. Do vlastného príjmu manželky (manžela) sa nezahŕňa daňový bonus podľa § 33, zvýšenie dôchodku pre bezvládnosť, štátne sociálne dávky64) a štipendium poskytované študujúcim sústavne sa pripravujúcim na budúce povolanie.125)
0 0
anabella anabella

anabella je offline (nepripojený) anabella

opravujem odpočitateľnú čiastku, pomýlila som sa je to 95.616,-
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Tá nezdan. čiastka sa odrátava od základu dane a potom sa vypočíta daň a až z dane sa odráta daň.bonus na dieťa? dík
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Pru Pozri príspevok
Tá nezdan. čiastka sa odrátava od základu dane a potom sa vypočíta daň a až z dane sa odráta daň.bonus na dieťa? dík
Áno
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

A je jedno, ktorý z manželom si uplatní daň.bonus? A čo k tomu treba?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pru Pozri príspevok
A je jedno, ktorý z manželom si uplatní daň.bonus? A čo k tomu treba?
Je to na dohode rodičov.
Rodný list dieťaťa a ak je nad 16.rokov, tak potvrdenie o štúdiu.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Je nad , takže ešte potvrdenie zo školy, ďakujem.
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

a čo v prípade, manželka 1-11 mesiac na rodičovskom príspevku, v decembri si založila živnosť, z ktorej ale v decembri nemala príjem,len náklady. Urobiť jej daň. priznanie,ale kedze za rok 2007 nemala ziadny prijem,tak si neuplatni ani nezdanitelnu ciastku 95616 Sk,môže si ich uplatniť na nu manzel? Ak áno,tak aké potvrdenie k tomu bude potrebovať?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

chudaska Pozri príspevok
a čo v prípade, manželka 1-11 mesiac na rodičovskom príspevku, v decembri si založila živnosť, z ktorej ale v decembri nemala príjem,len náklady. Urobiť jej daň. priznanie,ale kedze za rok 2007 nemala ziadny prijem,tak si neuplatni ani nezdanitelnu ciastku 95616 Sk,môže si ich uplatniť na nu manzel? Ak áno,tak aké potvrdenie k tomu bude potrebovať?
1. rodičovský príspevok sa nezahrňa do vlastných príjmov manželky, ak nemala príjem z podnikania, manžel si môže uplatniť celú nezd. časť 95 616 sk. Výšku príjmu manželky uvádza v žiadosti o vykonanie ročného zúčtovania - v tomto prípade uvedie 0. Nie je nutné proiložiť žiadne potvrdenie, ak by jeho účtovníčka moc chcela, nech prinesie z UPSVaR potvrdenie o poberaní rod.príspevku.

2. Každý občan má nárok na uplatnenie nezd. časti ZD, a nesúvisí to s uplatnením nezd.časti ZD na manželku. Ak mala len výdavky a žiadne príjmy, v DP vykáže stratu, ktorú si može v ďalších rokoch umoriť.

-------
Veronika
0 0
mehid mehid

mehid je offline (nepripojený) mehid

Na účely uplatnenia nezdaniteľnej časti základu dane podľa odseku 3 sa za vlastný príjem manželky (manžela) považuje vlastný príjem manželky (manžela), znížený o zaplatené poistné a príspevky


Dobrý deň!
Jedna otázočka, som z toho trochu popletený!
Znížený o poistné a príspevky znamená z potvrdenia o príjmoch FO o „ poistné a príspevky celkom“ alebo o „z toho poistné na verejné zdravotné poistenie“?
Ďakujem!
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

poistné a príspevky celkom
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Ak mala manželka príjem, znížim to o poistné a ak má v potvrdení aj príspevky na doplnkové dôchodkové poistenie a účelové sporenie aj to mám od vlastného príjmu odpočítať alebo to nie?
0 0
kastanka kastanka

kastanka je offline (nepripojený) kastanka

Prajem pekný deň..,potrebujem poradiť..Keďže min. rok som poberala do do augusta rodičovský príspevok a potom som bola do konca roka evidovaná na úp , nepoberala som žiadnu"podporu". Brigádnicky (na zmluvu) zarobila za 3 mesiace cca 2400 SK.Treba mať aj potvrdenie,že som nepoberala podporu(potvrdenie,že som bola evidovaná na úp,vraj nestačí)Musím uvádzať aj tú sumu z brig.činnosti( manžel si chce na mňa uplatniť nezdaniteľnú sumu)?..Ďakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
kastanka Pozri príspevok
Prajem pekný deň..,potrebujem poradiť..Keďže min. rok som poberala do do augusta rodičovský príspevok a potom som bola do konca roka evidovaná na úp , nepoberala som žiadnu"podporu". Brigádnicky (na zmluvu) zarobila za 3 mesiace cca 2400 SK.Treba mať aj potvrdenie,že som nepoberala podporu(potvrdenie,že som bola evidovaná na úp,vraj nestačí)Musím uvádzať aj tú sumu z brig.činnosti( manžel si chce na mňa uplatniť nezdaniteľnú sumu)?..Ďakujem
Áno treba znižiť nez.čiastku na manželku o tie zarobené korunky na dohodu.
0 0
kastanka kastanka

kastanka je offline (nepripojený) kastanka

Ďakujem za odpoveď..
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

zuzana Pozri príspevok
Ak mala manželka príjem, znížim to o poistné a ak má v potvrdení aj príspevky na doplnkové dôchodkové poistenie a účelové sporenie aj to mám od vlastného príjmu odpočítať alebo to nie?

A tu to bude ako?Poraďte prosím.
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
zuzana Pozri príspevok
A tu to bude ako?Poraďte prosím.
Príjem manželky znížený o odvody, ktoré je povinná platiť.
Podľa mňa doplnkové dôchodkové a účelové sporenie nie sú povinné ...
Tak od príjmu neodrátavať
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
príklad:
95616 - / brutto - poistné - príspevky / = NČ, ktorú si uplatní manžel
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať