Zavrieť

Porady

Bonzáky

Ahojte viete mi pradit ze ak sme FO osobe uhradili za akcie sumu 100 tis. Sk musim ho dnes ohlasit na DU?
Tyka sa to sumy 100 000 alebo az 100 001?
A ak sme FO osobe poskytli pôžičku takisto ho nahlásim na DÚ suma pôžičky bola 200 tis. Sk.
Ďakujem pekne.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Stanka Pozri príspevok
Ahojte viete mi pradit ze ak sme FO osobe uhradili za akcie sumu 100 tis. Sk musim ho dnes ohlasit na DU?
Tyka sa to sumy 100 000 alebo az 100 001?
A ak sme FO osobe poskytli pôžičku takisto ho nahlásim na DÚ suma pôžičky bola 200 tis. Sk.
Ďakujem pekne.
Nie, dvakrát nie.
0 0
mariannak mariannak

mariannak je offline (nepripojený) mariannak

Ja Vás chcem poprosiť, či mám hlásiť na DÚ aj exekútora, ktorému sme vyplatili zálohu a potom aj doplatok za vydražené veci? Je tiež fyzická osoba, ale ja neviem ani trvalý pobyt, iba sídlo exek. úradu. A treba hlásiť aj vyplatenie podielu na zisku spoločníka za rok 2006, keď je príjmom, ktorý nepodlieha zdaneniu. Ď.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

mariannak Pozri príspevok
Ja Vás chcem poprosiť, či mám hlásiť na DÚ aj exekútora, ktorému sme vyplatili zálohu a potom aj doplatok za vydražené veci? Je tiež fyzická osoba, ale ja neviem ani trvalý pobyt, iba sídlo exek. úradu. A treba hlásiť aj vyplatenie podielu na zisku spoločníka za rok 2006, keď je príjmom, ktorý nepodlieha zdaneniu. Ď.
Exekútora by som nahlásil už pre tú srandu. Nech sa DÚ pozrie, čo vykazuje v príjmoch.

Podiel na zisku - nie. Už bol zdanený.
0 0
mariannak mariannak

mariannak je offline (nepripojený) mariannak

Len na aký DÚ, ja viem iba sídlo exek. úradu a nie jeho trvalý pobyt. Mám to poslať podľa sídla exek. úradu?
0 0
Stanka Stanka

Stanka je offline (nepripojený) Stanka

Nie? Tak to som prekvapená a ja by som to už nahlásila.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Stanka Pozri príspevok
Nie? Tak to som prekvapená a ja by som to už nahlásila.
Zákon o správe daní a poplatkov v § 32 odst. 5 hovorí okrem iného aj o sume nad 100000.-
0 0
mariannak mariannak

mariannak je offline (nepripojený) mariannak

Samozrejme, všetky sú sumy nad 100 tis. No čo s tým exekútorom?
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

mariannak Pozri príspevok
Len na aký DÚ, ja viem iba sídlo exek. úradu a nie jeho trvalý pobyt. Mám to poslať podľa sídla exek. úradu?
Áno - dal by som hlásenku a DÚ by som oznámil sídlo exe. úradu.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

A ten exekútor on má na tú svoju činnosť živnostenské oprávnenie? Skús si ho vyhľadať na stránke www.zrsr.sk.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mariannak Pozri príspevok
Samozrejme, všetky sú sumy nad 100 tis. No čo s tým exekútorom?
A na základe čoho ste mu platili? Iba tak bez dokladov? Určite na nich mal svoje údaje. Splniť si literu §32 Zákona o daní a poplatkoch je potrebné aj u neho.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

KvetkaK Pozri príspevok
A ten exekútor on má na tú svoju činnosť živnostenské oprávnenie? Skús si ho vyhľadať na stránke www.zrsr.sk.
Exekútor nie je živnostník.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

STRELEC Pozri príspevok
Exekútor nie je živnostník.
Ďakujem za usmernenie.
0 0
mariannak mariannak

mariannak je offline (nepripojený) mariannak

Tweety Pozri príspevok
A na základe čoho ste mu platili? Iba tak bez dokladov? Určite na nich mal svoje údaje. Splniť si literu §32 Zákona o daní a poplatkoch je potrebné aj u neho.
Má svoje údaje, ale sídlo exek. úradu, nie trvalého pobytu.

A čo so spoločníkom a vyplateným podielom na zisku z roku 2006 nad 100 tis. Vy hlásite aj spoločníkov, či nie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mariannak Pozri príspevok
Má svoje údaje, ale sídlo exek. úradu, nie trvalého pobytu.

A čo so spoločníkom a vyplateným podielom na zisku z roku 2006 nad 100 tis. Vy hlásite aj spoločníkov, či nie?
Nahlás tam, kde má sídlo exek. úrad, podiely na zisku nehlásiššš. To už Ti bolo poradené vyššie.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

mariannak Pozri príspevok
Má svoje údaje, ale sídlo exek. úradu, nie trvalého pobytu.

A čo so spoločníkom a vyplateným podielom na zisku z roku 2006 nad 100 tis. Vy hlásite aj spoločníkov, či nie?
Podiel na zisku nie je zdaniteľný príjem preto sa nenahlasuje.
0 0
mariannak mariannak

mariannak je offline (nepripojený) mariannak

Podiel na zisku nie je zdaniteľným príjmom, preto sa nenahlasuje. Ak by som sa držala tejto, vety, tak aj záloha do dražby a doplatok ceny vydraženia nie je zdaniteľným príjmom exekútora. Len časť z tejto sumy si on nechá ako odmenu exekútora.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

STRELEC Pozri príspevok
Exekútora by som nahlásil už pre tú srandu. Nech sa DÚ pozrie, čo vykazuje v príjmoch.

Podiel na zisku - nie. Už bol zdanený.
mariannak Pozri príspevok
Podiel na zisku nie je zdaniteľným príjmom, preto sa nenahlasuje. Ak by som sa držala tejto, vety, tak aj záloha do dražby a doplatok ceny vydraženia nie je zdaniteľným príjmom exekútora. Len časť z tejto sumy si on nechá ako odmenu exekútora.
Motáme sa stále okolo toho istého.
V zákone nemá exekútor žiadnu výnimku. Obdržal úhrady nad 100 tis. v hotovosti = áno, je FO = áno, zrazila sa mu daň = nie .... treba ho oznámiť.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

mariannak Pozri príspevok
Podiel na zisku nie je zdaniteľným príjmom, preto sa nenahlasuje. Ak by som sa držala tejto, vety, tak aj záloha do dražby a doplatok ceny vydraženia nie je zdaniteľným príjmom exekútora. Len časť z tejto sumy si on nechá ako odmenu exekútora.
Ak máš s tým problém, tak nahlás - nič tým nepokazíš a budeš mať vnútorný pokoj.
0 0
mariannak mariannak

mariannak je offline (nepripojený) mariannak

Ďakujem Vám všetkým ....
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

k téme Nerobila som nikdy lustráciu výšky vyplatenej sumy FO, nahlasovala som všetky, ktorým v hotovosti vyplatené boli....a by ste sa čudovali, koľko z nich svoje príjmy, nespadajúce do hranice povinnosti oznámenia zatajilo v domnení, že sa na to nepríde, resp. netušili nič o krížových kontrolách DÚ. No, nemusí to byť vždy o zámere nepriznať, to nevravím.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať