Zavrieť

Porady

Cudzinec a príjem z prenájmu

Potrebujem poradit: cudzinec (Irsko) prenajima na Slovensku nehnutelnost. Kde ma zdanovat tento prijem?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Chilli Pozri príspevok
    Potrebujem poradit: cudzinec (Irsko) prenajima na Slovensku nehnutelnost. Kde ma zdanovat tento prijem?
    Na Slovensku. Zároveň si ho zahrnie do DP podávaného v Írsku(ak je jeho rezidentom). Ak má daňový domicil v inom štáte, DP podáva tam a zahrnie si do DP celosvetové príjmy. Ak je to Írska republika, daň započíta. Ak Spojené kráľovstvo VB a Severného Írska, príjmy vyjme zo zdanenia.
    Naposledy upravil Marína : 30.01.08 at 09:36

    Chilli je offline (nepripojený) Chilli

    Chilli
    Je daňovým rezidentom Írska. Takže ak som to spravne pochopila, príjem z prenájmu zdaní na Slovensku a následne pri podávaní priznania v Írsku si daň zaplatenú na Slovensku započíta? Dakujem.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Ešte doplním, že požiada príslušný DÚ v SR o Potvrdenie o zaplatení dane(Certification on tax payment). Ten bude dokladom pre priznanie príjmov v IR.

    namornicka je offline (nepripojený) namornicka

    namornicka
    ja mam ten isty problem, zijem a pracujem v USA, tu platim dane, ale zaroven mam trvaly pobyt na SK, a tu zaroven prenajimam byt....
    takze aky typ DP mam podat. Predpokladam ze DP FO typ A ? mam obmedzenu danovu povinnost na SK alebo nie..

    Cudzinec a príjem z prenájmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.