Zavrieť

Porady

stravné

ahojte poradaci. Behala som a hladala na porade vsetky temy suvisiace so stravnym, no nenasla som odpoved na moju otazku, tak sa chcem niekoho opytat, ze ak SZCO si kupi stravne listky a ma len jedneho zamestnanca a chce mu hradit vsetky listky, ako to mam uctovat, lebo podla zakona moze hradit najviac 55%, ale on chce celu vysku. Zacinam mat pocit, ze mi grabňavejú mozgove bunky. Poradi mi niekto.
Fakt dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Môže mu preplácať aj celú cenu stravného lístka, no to, čo je nad zákonom stanovený limit - najviac 55% ceny stravného poskytovaného pri tuzemských pracovných cestách, bude účtovať ako výdavky neovplyvňujúce daňový základ. Nepíšeš nič o cene stravného lístku - aká vysoká je?

    Sandra1 je offline (nepripojený) Sandra1

    Sandra1
    Cena listky 89,- aj on aj zamestnanec. A este otazka. do VOZD dam 55% z ceny jedneho listka krát pocet listkov? za zamestnanca

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Samotný nákup stravných lístkov účtuješ ako výdavok neovplyvňujúci daňový základ a stravné lístky zaeviduješ ako ceniny. Až výdaj stravných lístkov do spotreby podľa skutočného nároku na stravný lístok rozdelíš na dve časti - časť vo výške 48,95 Sk x počet stravných lístkov zaúčtuješ ako VOZD a zvyšnú sumu t.j. 40,05 x počet stravných lístkov zaúčtuješ ako VNZD.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.