Zavrieť

Porady

nezdaniteľná čiastka

Chcem sa spýtať, keď má niekto súbeh pracovného pomeru a živnosti a v pracovnom pomere má podpísané vyhlásenie a teda si uplatňuje nezdaniteľnú čiastku mesačne, pri podávaní daňového priznania si môže znova uplatniť nezdaniteľnú časť 95616 Sk v riadku 70?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    pri podaní DP si vpíše na základe potvrdenia o zdaniteľnej mzde údaje z neho do DP a na riadku 69 mu vyjde 1 základ dane a z neho uplatní nezdaniteľnú časť..

    Osimka je offline (nepripojený) Osimka

    Osimka
    Díky moc, tiež ma to mohlo napadnúť, že potvrdenia z PP o príjme sú v hrubom. Dík

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Osimka Pozri príspevok
    Díky moc, tiež ma to mohlo napadnúť, že potvrdenia z PP o príjme sú v hrubom. Dík
    Ja to len trošku upresním. Nejde o to, či sú príjmy uvedené v hrubom - na Potvrdení máš uvedenú aj odpočitateľnú položku uplatňovanú v PP, čo mnohých pomýli, že si ju už nemôžu uplatniť v DP. V PP platíme daň preddavkovo a tá je počítaná tak, aby plus mínus predstavovala potom celoročnú daň, teda nech nevyskočia vysoké + mínus. V DP sú všetky príjmy sčítané /tu už nepočítame daň preddavkovo/ odpočítame NČ a preddavky zaplatené v DP. Takže v skutočnosti je uplatnená len raz v DP.

    nezdaniteľná čiastka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.