Zavrieť

Porady

Ako rozpočítať cenu nehnuteľnosti

Už nejakú dobu sa trápim s problémom,ktorý mi vyrobil konateľ našej firmy: Na základe kúpno-predajnej zmluvy sme kúpili nehnuteľnosť. V zmluve je uvedené:
...odpredáva sa :
a/ dom č. XXX, v katastri XXX so všetkým jeho faktickým a právnym príslušenstvom a súčasťami
b/ pozemok, parcela XXX, zastavané plochy a nádvoria o výmere 1925 m2, na ktorom je postavená hore uvedená nehnuteľnosť, so všetkým jeho faktickým a právnym príslušenstvom
c/ pozemok, parcela XXX, záhrady o výmere 581 m2 ...so všetkým jeho faktickým a právnym príslušenstvom
Ďalej v zmluve je uvedené, že príslušenstvom a súčasťami nehnuteľností hore uvedených ako vecí hlavných je aj: spevnená plocha, oplotenie s bránou, rozvodu vody s prípojkou a vodomernou šachtou, rozvod kanalizácie, káblových rozvodov a elektrickej prípojky, trvalých porastov. Predmet zmluvy sa predáva v celosti za celkovú cenu XXX. Ako rozpočítať cenu na jednotlivé časti, môžem niektoré časti zlúčiť spolu? Mám aj znalecký posudok, ale ten nie je rozdelený podľa bodov v zmluve a je aj niekoľkonásobne vyšší. Vopred vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    FaLuMa Pozri príspevok
    Už nejakú dobu sa trápim s problémom,ktorý mi vyrobil konateľ našej firmy: Na základe kúpno-predajnej zmluvy sme kúpili nehnuteľnosť. V zmluve je uvedené:
    ...odpredáva sa :
    a/ dom č. XXX, v katastri XXX so všetkým jeho faktickým a právnym príslušenstvom a súčasťami
    b/ pozemok, parcela XXX, zastavané plochy a nádvoria o výmere 1925 m2, na ktorom je postavená hore uvedená nehnuteľnosť, so všetkým jeho faktickým a právnym príslušenstvom
    c/ pozemok, parcela XXX, záhrady o výmere 581 m2 ...so všetkým jeho faktickým a právnym príslušenstvom
    Ďalej v zmluve je uvedené, že príslušenstvom a súčasťami nehnuteľností hore uvedených ako vecí hlavných je aj: spevnená plocha, oplotenie s bránou, rozvodu vody s prípojkou a vodomernou šachtou, rozvod kanalizácie, káblových rozvodov a elektrickej prípojky, trvalých porastov. Predmet zmluvy sa predáva v celosti za celkovú cenu XXX. Ako rozpočítať cenu na jednotlivé časti, môžem niektoré časti zlúčiť spolu? Mám aj znalecký posudok, ale ten nie je rozdelený podľa bodov v zmluve a je aj niekoľkonásobne vyšší. Vopred vďaka.
    Bolo by potrebné vidieť zmluvu aj posudok.
    Rozpočítanie ceny by som potom robil pomerne.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Tiež by som postupovala cez koeficienty.

    Tiež nie je posudok ako posudok.
    Možno by som rozmýšľala urobiť ešte jeden nezávislý posudok, a na základe toho by som sa vedela rozhodnúť. (viem, že to stojí čo to)

    Ale:
    Máte tam dosť pozemkov, a tam je dosť dôležité ocenenie, aby neboli tie pozemky nejak podhodnotené.
    Skúste pozrieť, ako sa pohybujú ceny pozemkov v danej lokalite.

    Ako rozpočítať cenu nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.