Zavrieť

Porady

daň z príjmu FO

Viem, že o daňovom priznaní sa tu už popísalo dosť, ale nenašla som tam odpoveď na moj prípad.
Známa odpracovala 12 mesiacov v roku 2007 jej príjem nedosiahol 95 616,-
po odrátaní poistného má základ 79202,00? Može si jej manžel uplatniť NZD vo výške 16414,00? Ak áno akú nezdanitelnú čiastku uvediem do DP známej?
A ešte sa chcem spýtať nezdaniteľnú čiastku 95 616, si možu uplatniť iba manželia alebo aj druh a družka ak majú o tom potvrdenie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    škriatok Pozri príspevok
    Viem, že o daňovom priznaní sa tu už popísalo dosť, ale nenašla som tam odpoveď na moj prípad.
    Známa odpracovala 12 mesiacov v roku 2007 jej príjem nedosiahol 95 616,-
    po odrátaní poistného má základ 79202,00? Može si jej manžel uplatniť NZD vo výške 16414,00? Ak áno akú nezdanitelnú čiastku uvediem do DP známej?
    A ešte sa chcem spýtať nezdaniteľnú čiastku 95 616, si možu uplatniť iba manželia alebo aj druh a družka ak majú o tom potvrdenie?
    U manželky uplatníš odpočitateľnú položku vo výške 95616,- Sk.
    U manžela uplatníš na manželku odpočítateľnú položku vo výške 16414,- Sk.

    škriatok je offline (nepripojený) škriatok

    škriatok
    ďakujem za radu a poradí mi niekto aj v otázke "Može si manžel uplatniť NZD vo výške 16414,00?" V tomto prípade sa jedná o manželov.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Ako bolo vyššie napísané, môže si manžel uplatniť na manželku NČ vo výške 16.414,-- Sk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.