Zavrieť

Porady

Zrusenie zivotnej poistky v r. 2007

V RZ za r.2006 som si uplatnil nezdanit.čast ZD FO podla par.11 ods.1 písm. c/
az e/ , ale v priebehu r.2007 som zrušil túto životnú poistku a založil som si v inej poisťovni novú životnú poistku. Chcem sa spýtať či si musím podať DP a či si môžem uplatniť nezdanit.čiast ZD z novej poistky a kde mám zahrnúť v DP sumu, ktorú som dostal vyplatenú zo zrušenej poistky. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Dodenko Pozri príspevok
    V RZ za r.2006 som si uplatnil nezdanit.čast ZD FO podla par.11 ods.1 písm. c/
    az e/ , ale v priebehu r.2007 som zrušil túto životnú poistku a založil som si v inej poisťovni novú životnú poistku. Chcem sa spýtať či si musím podať DP a či si môžem uplatniť nezdanit.čiast ZD z novej poistky a kde mám zahrnúť v DP sumu, ktorú som dostal vyplatenú zo zrušenej poistky. Ďakujem.
    Na novú poistku si môžeš uplatniť zníženie dane, pokiaľ spĺňa zákonné podmienky.

    Do DP nedávaš vyplatenú sumu, ale sumu, o ktorú si si v minulých rokoch znížil daň. Pozri si pozorne zákon o dani z príjmov, konkrétne §11 ods. 12.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Iba doplním, že dodanenie nemusí byť uskutočnené v tomto roku. Musí to však byť dodanené do doby troch rokov zdaňovacích období od skončenia zdaňovacieho obdobia, v ktorom došlo k porušeniu ustanovených podmienok.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Živnostník mi oznámil, že si uzatvoril nové životné poistenie a zároveň pozastavil platenie životnej poistky, z ktorej si v minulosti uplatňoval NČ... Všetky ostatné podmienky pozastavenej poistky zostali v platnosti, (poistenie viac ako 10 rokov, poistenie do viac ako 55 rokov života), len ju nebude platiť. Je to porušenie podmienok a treba to dodaniť?
    Ďakujem vopred za odpovede.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Anja111 Pozri príspevok
    Živnostník mi oznámil, že si uzatvoril nové životné poistenie a zároveň pozastavil platenie životnej poistky, z ktorej si v minulosti uplatňoval NČ... Všetky ostatné podmienky pozastavenej poistky zostali v platnosti, (poistenie viac ako 10 rokov, poistenie do viac ako 55 rokov života), len ju nebude platiť. Je to porušenie podmienok a treba to dodaniť?
    Ďakujem vopred za odpovede.
    Podľa mňa nie, nakoľko k peniazom sa dostane až po 55 r. a poistka nie je zrušená, len sa neplatí.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    smith Pozri príspevok
    Podľa mňa nie, nakoľko k peniazom sa dostane až po 55 r. a poistka nie je zrušená, len sa neplatí.
    Ďakujem za odobrenie...

    Vikt je offline (nepripojený) Vikt

    Vikt
    Mna skor zaujima ako je to s odkupnom hodnotou zivotnej poistky. Neuplanovala som si ziadnu ulavu na dani a chcem vypovedat zmluvy so ziadostou o odkupnu hodnotu v r. 2008. Je ta odkupna hodnota moj zdanitelny prijem v r. 2008?

    Zrusenie zivotnej poistky v r. 2007

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.