Zavrieť

Porady

Krádež auta a vysporiadanie v JU

prosim Vas o radu alebo sposok ako vyriesit nasledovny problem:

brat si kupil v 08/04 auto na leasing v hodnote 600tis. v 10/04 mu ho ukradli, hlasene policii, ma zaznam o kradezi. samozrejme zaznam o uzavreti poistnej udalosti do dnesneho dna nie je
ake naklady si moze uplatnit za rok 2004?? aka skoda mu vznikla?? co odpisy?? kedy ma auto vyradit z majetku???
ak by bolo nedostatok informacii pytajte sa som na prijme

ICQ:265652939
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    gulas
    prosim Vas o radu alebo sposok ako vyriesit nasledovny problem:

    brat si kupil v 08/04 auto na leasing v hodnote 600tis. v 10/04 mu ho ukradli, hlasene policii, ma zaznam o kradezi. samozrejme zaznam o uzavreti poistnej udalosti do dnesneho dna nie je
    ake naklady si moze uplatnit za rok 2004?? aka skoda mu vznikla?? co odpisy?? kedy ma auto vyradit z majetku???
    ak by bolo nedostatok informacii pytajte sa som na prijme

    ICQ:265652939
    No Gulas , já Ti priblížim môj prípad . V júni v roku 2002 som kúpila krásnu striebornú OCTAVIU . 2.10.2002 ju niekto ukradol . Auto bolo zakúpené na lízing - pre firemné účely .
    Platila som ešte lízing november,december 2002 , pokiaľ to polícia neuzavrela . Keď mi prišlo vyrozumenie , že páchateľ neznámy , vtedy som mala nárok lízing už neplatiť . Predmet LZ bol poistený a viinkuláciu poisťovňa -plnenie škody zaslala lízingovej spoločnosti . Lízingová spoločnosť mi vyplatila 108 000 Sk .
    Keď som si zrátala všetky platby spolu s akontáciu tak som zaplatila 258 000 Sk . Čiže moja škoda bola 150 000,- Sk .

    Takže , krásne som sa vybrala daňovému poradcovi , čo s mojim prípadom .
    Verdikt bol taký , že náklady na firemné auto si nemôžem uplatňovať , nakoľko prišlo k prerušeniu lízingovej zmluvy a to krádežou a následne by som porušila aj Zákon o dani z príjmu atď atď . Všetky okolnosti okolo krádeže a plnenie poisťovne ma tak štvali , že som si uplatnila počas platenia lízingu za auto výdavky tak , ako keby to auto bolo vo firme , ale len do rozhodnutia polície .
    Keď prišlo plnenie vo výške 108 000,- Sk tak to som si dala do príjmov ovplyvňujúcich základ dane . Je to obdobie mojej recesie a nespokojnosti s určitými zákonmi v našom štáte . Aký to bude mať dopad pri daňovej kontrole , neviem to odhádnuť , ale určite nezostanem vyplašená . Nie je možné aby zlodeji v našom štáte mali zelenú , a Ty občan rob pre zlodejov .

    gulas je offline (nepripojený) gulas

    gulas
    Zita5, dakujem podla tohotoi by som mal normalne auto dat do majetku, uctovat nan vsetku spotrebu PHM, servis a take veci co s tym suvisia
    do nakladou dam odpisy za alikvotnu cast dovtedy do kym som ho vlastnil teda neukradli mi ho mat ho stale v majetku a ked dojde vyrozumenie od poistovne tak ho na zaklade toho listu vyradim a tym aj uzavriem leasing aj ked este v roku 2005 nemam vyrozumenie od poistovne a viem ze uz netreba cakat 12 mesiacom na ukoncenie a vyuctovanie skody??? dobre som tomu porozumel???
    ja mam takyto problem...s kradezou auta...teda so zauctovanim v JU, prosim o radu.2. 10.2003 - kupa osobneho automobilu / na leasing/

    2.10.2003 zaplat. akont
    ácia 137500 Sk

    31.12. 2003 rozpustenie pomernej casti akontacie.... 11458,50 Sk

    29.10.2004 odcudzili auto

    1. 12. 2004 ho policia vyradila z evidencie áut

    ako zauctovat zvyšok akontacie?

    dostal pokutu za predcasne ukoncenie leasingu,,,, - ide to do nákladov alebo nie?

    gulas je offline (nepripojený) gulas

    gulas
    Danka podla mna mas ten isty problem ako ja
    tu akontaciu by si mala dat podla mna do nakladov a porovnat to potom ked nastane porusenie leasingovej zmluvy cez odpisy, len tu nastava otazka kedy to uplatnit ci uz v roku 2004 alebo vtedy ked dostanes od poistovne ukoncenie poistnej udalosti ale rataj s tym ze tam budes stratova arozdiel budes musiet mat zauctovanu ako pripocitatelnu polozku k zakladu dani ak by som zstil este nieco nove dam ti vediet

    Janna je offline (nepripojený) Janna

    Janna
    Z piatka na sobotu ukradli auto aj nám. Bolo už po leasingu, kt. skončil máj 2004. V piatok sme ešte kúpili PHM, čosi sa z toho minulo.
    Mám nárok na odpočet DPH z toho bločku PHM?
    Na DU napíšem list, aby nám vratili pomernú časť cestnej dane, poisťovna zákonnú poistku. A čo v účtovníctve. Mám ho vlastne len na karte IM. Priložím k tomu len papier od polície, že je ukradnuté? Dúfam, že si nebudeme musieť ponižovať základ dane...

    Krádež auta a vysporiadanie v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.