Zavrieť

Porady

povinnosť viesť účtovníctvo paušalistu

Dobrý večer prajem poraďáci,
chcem Vás pekne poprosiť,čo mám povinnosť evidovať pri vedení jednod.účtovníctva daňovníka s paušálnymi výdavkami?
Vediem:
1. zoznam faktúr vydaných v r.2007 (bez ohľadu na to,že z decembra 2006 mu bola zaplatená až v 1/2007 správne?)
2. taktiež tam evidujem aj faktúru za 12/2007,aj keď je zaplatená až v 1/2008
3. stačí mi na papier napísať:
príjmy (=zaplatené faktúry z r.2006 a z r.2007,zaplatené v r.2007)
výdavky (=odvody bez poštovného,bez bank.poplatkov + 40% paušálne výdavky)
základ dane
odpočita.položka
vypočet dane


a to stačí áno?
ďakujem moc moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    §6 ods.10 Zákona o dani z príjmov - ustanovuje možnosť uplatňovania výdavkov percentom z príjmov - paušálne výdavky. Posledná veta:

    Daňovník počas uplatňovania výdavkov týmto spôsobom je povinný viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede, o zásobách a o pohľadávkach.
    Forma tejto evidencie nie je predpísaná ...

    Ak daňovník uplatňuje paušálne výdavky, nie je účtovnou jednotkou v zmysle Zákona o účtovníctve - nie je povinný viesť účtovníctvo .

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Keby si len trocha pohľadala a napr. túto tému http://www.porada.sk/t41159-p14-paus...davky-ako.html dočítala do konca, našla by si kopec rád a zaujímavé prílohy . Paušálne výdavky sú na Porade rozobrané zo všetkých svetových strán ...
    Johanka Pozri príspevok
    §6 ods.10 Zákona o dani z príjmov - ustanovuje možnosť uplatňovania výdavkov percentom z príjmov - paušálne výdavky. Posledná veta:

    Daňovník počas uplatňovania výdavkov týmto spôsobom je povinný viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede, o zásobách a o pohľadávkach.
    Forma tejto evidencie nie je predpísaná ...

    Ak daňovník uplatňuje paušálne výdavky, nie je účtovnou jednotkou v zmysle Zákona o účtovníctve - nie je povinný viesť účtovníctvo .
    no tak mam z toho trochu gulaš
    ale chapem to tak,že ma viesť evidenciu o prijmoch,zasobach a pohľadavkach ok?
    už asi zaspavam..
    Johanka Pozri príspevok
    Keby si len trocha pohľadala a napr. túto tému http://www.porada.sk/t41159-p14-paus...davky-ako.html dočítala do konca, našla by si kopec rád a zaujímavé prílohy . Paušálne výdavky sú na Porade rozobrané zo všetkých svetových strán ...
    som sa zamýšlala či hladať povinnosť viesť účtovníctvo u paušalistu alebo čo,niečo take jednoduche ako paušalne vydavky ma nenapadlo
    pardon...
    idem hľadať,nech som mudrejšia
    Johanka Pozri príspevok
    Myslím, že si sa celkom slušne domotala tu http://www.porada.sk/629121-post4.html
    Všimni si hlavne poslednú vetu v priloženom príspevku .
    no idem to robit len tak
    spočítam príjmy a výdavky,to ostatné-joj guláš..

    povinnosť viesť účtovníctvo paušalistu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.