Zavrieť

Porady

Podať daňové priznanie?

Zdravím všetkých!

Chcem sa opýtať, prenajímame byt, na nájomnej zmluve som ja aj manželka, za rok 2007 sme dostali nájom 6x7500 čo je 45000. Delí sa táto suma na polovicu? Teda, že manželka zarobila 22500 a ja 22500? Ak ano táto suma nepresiahla 5násobok min. mzdy, nie? Teda, mali by sme podávať Daňové priznanie alebo stačí požiadať iba zamestnávateľa o vyúčtovanie dane, bez priznania prenájmu?
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Lasťo Pozri príspevok
Zdravím všetkých!

Chcem sa opýtať, prenajímame byt, na nájomnej zmluve som ja aj manželka, za rok 2007 sme dostali nájom 6x7500 čo je 45000. Delí sa táto suma na polovicu? Teda, že manželka zarobila 22500 a ja 22500? Ak ano táto suma nepresiahla 5násobok min. mzdy, nie? Teda, mali by sme podávať Daňové priznanie alebo stačí požiadať iba zamestnávateľa o vyúčtovanie dane, bez priznania prenájmu?
Z titulu príjmu z prenájmu nie je potrebné podávať DP. Príjem sa delí rovnakým dielom medzi manželmi, tým pádom nie je prekročený limit na oslobodenie 5x živ.minimum. Požiadajte o RZD zamestnávateľa.
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

prosím vas kde sa dajú vyplniť tlačivá daň. priznanie fo typ B na internete ??? pozeram na DRSR a tam nie je 2007
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
dracica Pozri príspevok
prosím vas kde sa dajú vyplniť tlačivá daň. priznanie fo typ B na internete ??? pozeram na DRSR a tam nie je 2007
Ešte nie, skus si sťiahnuť z www.kros.sk
0 0
Lasťo Lasťo

Lasťo je offline (nepripojený) Lasťo

Ďakujem veľmi pekne.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
dracica Pozri príspevok
prosím vas kde sa dajú vyplniť tlačivá daň. priznanie fo typ B na internete ??? pozeram na DRSR a tam nie je 2007
smith Pozri príspevok
Ešte nie, skus si sťiahnuť z www.kros.sk
Alebo aj z www.hdsoft.sk JedUct ELEMENT v oddiely "uzávierka" je tlačivo aj s výpočtami. Možné uložiť. Voľne prístupné.
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

stiahla som si bezplatnu verziu krosu na vypl. DP všetko je v poriadku dokonca som bola nadšená, že vytlačí zaroveň aj výpis z DP..ale zdan. obdobie mi vypíše 2008 a este v spodnej časti je vypísané že tlačivo je zo softwaru kros...nedá sa to nejako ručne vymazať ??
0 0
Ingova Ingova

Ingova je offline (nepripojený) Ingova

Chcela by som sa spýtať či musím podať DP ked v roku 2008 som pracovala len 2 týždne a zarobila som asi 2000 Sk
Naposledy upravil Ingova : 18.11.08 at 18:22
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ingova Pozri príspevok
Chcela by som sa spýtať či musím podať DP ked v roku 008 som pracovala len 2 týždne a zarobila som asi 2000 Sk
Nie, nemusíš.
0 0
valca11 valca11

valca11 je offline (nepripojený) valca11

Dobrý deň, viem, že je ešte skoro na DP, ale mala by som otázočku: Mám si dať do DP aj brigádu, počas ktorej som bola vedená na úp ako nezamestnaná? Nemám o nej žiaden doklad. Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

valca11 Pozri príspevok
Dobrý deň, viem, že je ešte skoro na DP, ale mala by som otázočku: Mám si dať do DP aj brigádu, počas ktorej som bola vedená na úp ako nezamestnaná? Nemám o nej žiaden doklad. Ďakujem
Áno, aj práca na dohodu je príjmom. Doklad o príjme mal vydať ten, u koho ste na dohodu pracovali. Predpokladám, že počas roka bolo aj iné zamestnanie.
0 0
andrea100 andrea100

andrea100 je offline (nepripojený) andrea100

Dobrý deň, prosím o radu.
Celý rok 2009 som bola na rodičovskej dovolenke. Popritom som pracovala 4 mesiace na dohodu z ktorej som mala príjem 1418,92 eur. Úhrn preddavkov na daň som mala 47,91. Žiadala som v práci o vykonanie ročného zúčtovania ale mzdárka mi odkázala že mi ho nebude robiť pretože som nemala natoľko vysoký príjem aby som musela daňové priznanie podať. Vraj si to má dať odpočítať manžel v práci. Ale čo tých zaplatených 47,91 eur? Mám si podať daňové priznanie sama aby mi vrátili daň a zároveň si ma môže odpočítať manžel vo svojom daňovom priznaní?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

andrea100 Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím o radu.
Celý rok 2009 som bola na rodičovskej dovolenke. Popritom som pracovala 4 mesiace na dohodu z ktorej som mala príjem 1418,92 eur. Úhrn preddavkov na daň som mala 47,91. Žiadala som v práci o vykonanie ročného zúčtovania ale mzdárka mi odkázala že mi ho nebude robiť pretože som nemala natoľko vysoký príjem aby som musela daňové priznanie podať. Vraj si to má dať odpočítať manžel v práci. Ale čo tých zaplatených 47,91 eur? Mám si podať daňové priznanie sama aby mi vrátili daň a zároveň si ma môže odpočítať manžel vo svojom daňovom priznaní?
Pokial do 15.2 podáš svojmu zamestnávatelovi žiadosť o vykonanie RZD, mzdárka ti ho musí urobiť a zaplatená daň sa ti vráti.

Rovnako si môže na teba uplatniť manžel NČZD vo výške rozdielu medzi 4025,70 a tvojim príjmom z dohody.
0 0
andrea100 andrea100

andrea100 je offline (nepripojený) andrea100

Ďakujem veď tak som to aj urobila, len ona mi tú žiadosť jednoducho zrušila. Vraj keď si na mňa uplatňuje manžel NČZD tak ročné zúčtovanie už ona nemusí robiť.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

andrea100 Pozri príspevok
Ďakujem veď tak som to aj urobila, len ona mi tú žiadosť jednoducho zrušila. Vraj keď si na mňa uplatňuje manžel NČZD tak ročné zúčtovanie už ona nemusí robiť.
Pošli ju na školenie p. Mihála. RZD nijaké nesúvisí s možnosťou uplatnenia NČZD na manželku.
0 0
andrea100 andrea100

andrea100 je offline (nepripojený) andrea100

Ďakujem Veronikasad, ona by tých školení asi potrebovala viacej, vďaka nej nemôžem vo firme ani brigádovať keď som na rodičovskej dovolenke. Vraj buď mám nastúpiť na hlavný pracovný pomer alebo mám ostať doma.Aj keď firme by sa moja pomoc zišla všetko sa tam odvíja od nej. Keď povie že sa to nedá tak sa to nedá. Ale to je už do inej témy..
0 0
mirkab14 mirkab14

mirkab14 je offline (nepripojený) mirkab14

Dobrý večer, som povinná urobiť si DP,keď som mala do 22.2.2010
príjem 22,52 eur,
poistné 0,90 eur
čiast.ZD 21,62 eur
potom som evidovaná až do konca roku 2009 na úrade práce.Ďakujem
0 0
Lanaj Lanaj

Lanaj je offline (nepripojený) Lanaj

mirkab14 Pozri príspevok
Dobrý večer, som povinná urobiť si DP,keď som mala do 22.2.2010
príjem 22,52 eur,
poistné 0,90 eur
čiast.ZD 21,62 eur
potom som evidovaná až do konca roku 2009 na úrade práce.Ďakujem
Nie si povinná podať DP. Predpokladám, že ten dátum mal byť 22.2.2009.
0 0
Mikapa Mikapa

Mikapa je offline (nepripojený) Mikapa

Dobrý deň, od 01-09/2009 som poberala rodič.príspevok, od10-12/2009 som dosiahla prijem zo závisl.činn. 1996,18 Eur, počas roka som mala aj živnosť , príjem zo SZČO bol 0. Musím podať daň. prizn. typ B ? Môže si môj manžel uplatniť na mňa nezdan.položku ak si podám daň.priznanie kôli vrateniu zrazenej dani z prijmu zo závisl.činn? Ďakujem za pomoc.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Mikapa Pozri príspevok
Dobrý deň, od 01-09/2009 som poberala rodič.príspevok, od10-12/2009 som dosiahla prijem zo závisl.činn. 1996,18 Eur, počas roka som mala aj živnosť , príjem zo SZČO bol 0. Musím podať daň. prizn. typ B ? Môže si môj manžel uplatniť na mňa nezdan.položku ak si podám daň.priznanie kôli vrateniu zrazenej dani z prijmu zo závisl.činn? Ďakujem za pomoc.
ak si mala zo závislej činnosti zrazené preddavky na daň, oplatí sa ti podať DP, pretoež budeš mať preplatky, ak si nemala zrazenú daň, nemusíš podávať nakoľko si nedosiahla príjem nad polovicu NČ.
Manžel si môže uplatniť na teba, ale le do výšky rozdiel NČ a tvojich príjmov zo závislej činnosti.
0 0
Mikapa Mikapa

Mikapa je offline (nepripojený) Mikapa

A spýtam sa musí to byť tlačivo typ B?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať