Zavrieť

Porady

Odpočítateľná položka manželky

Dobry den, chcem sa spytat, ci si na mna moze manzel uplatnit odpocitatelnu polozku, ked som v r. 2007 poberala rodicovsky prispevok 10mesiacov a zaroven som bola SZCO. Nejaky prijem som mala, no zaujimala by ma vyska toho prijmu, do ktoreho si este na mna manzel moze uplatnit tuto odpocitatelnu polozku(dufam, ze som to napisala zrozumitelne). Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    95616 mínus výška príjmu z podnikania. Rodičovský príspevok sa do príjmu nepočíta.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    To záleží aj od daňového základu manžela.
    Skús prepočítať tu: http://www.porada.sk/608829-post7.html

    hafnium je offline (nepripojený) hafnium

    hafnium
    Vyska prijmu z podnikania sa mysli uplne celkova, nie zaklad dane, ale ciastkovy zaklad dane, ano? Ci nie som vobec v obraze? Vdaka za pomoc.
    Monika Kováčová
    Výška z príjmu z podnikania sa myslí: Výška príjmu zo živnosti, t.j. Príjmy celkom , t.j. príjmy hrubé, t.j. tržby, t.j. príjem za uhradené vystavené faktúry... atď.

    Nie základ dane a ani nie čiastkový základ dane. Myslí sa tým príjem pred odpočítaním výdavkov.

    Odpočítateľná položka manželky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.