Zavrieť

Porady

Zaradenie haly-kedy?

chcela by som sa poradit, kedy presne mam dat nehnutelnost-halu do evidencie majetku? ked mam kolaudacne rozhodnutie z obce? keby sa dalo poprosim vas podrobnejsie odpoved.
D.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    viem len stručne: dňom zaradenia do používania, napr. tým dňom môže byť aj deň vydania kolaudačného rozhodnutia

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    mackova Pozri príspevok
    chcela by som sa poradit, kedy presne mam dat nehnutelnost-halu do evidencie majetku? ked mam kolaudacne rozhodnutie z obce? keby sa dalo poprosim vas podrobnejsie odpoved.
    D.
    http://www.porada.sk/t69095-zaradenie-budovy.html
    Monika Kováčová
    pozri aj Postupy účtovania: § 33
    Účtovanie obstarania dlhodobého majetku

    (1) Dlhodobým nehmotným majetkom a dlhodobým hmotným majetkom sú na účely účtovania majetok a technické zhodnotenie podľa § 32 ods.2 písm. c) uvedené do užívania. Uvedením do užívania sa rozumie zabezpečenie všetkých technických funkcií tohto majetku potrebných na jeho užívanie a splnenie povinností podľa osobitných predpisov23). Zníženie hodnoty stavby v období prechodného užívania stavby23a) a v období dočasného užívania stavby23b) sa účtuje podľa § 18. Po uvedení stavby do užívania23c) sa toto zníženie hodnoty upraví v odpisovom pláne a zúčtuje sa opravná položka v prospech účtu 081 – Oprávky k stavbám.

    a ešte:

    lenchie je offline (nepripojený) lenchie

    lenchie
    Pridavam aj ja jednu otazku.. mame nadstavbu satni, kolaudacne rozhodnutie z 31.8.2009, pravoplatnost nadobudlo 21.9.2009.. ktorym dnom zaradim / technicky zhodnotmi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.