Zavrieť

Porady

výpoveď zamestnanca zamestnávateľovi

Dobrý deň prajem poraďáci,
môžete mi prosím poradiť, ako treba správne napísať výpoveď zamestnanca zamestnávateľovi?
podľa § 67:


stačí v hlavičke meno a adresu zamestnanca
adresu zamestnávateľa
dátum 4.2.2008
vec: výpoveď

text:
Dávam výpoveď k dnešnému dňu podľa § 67.
Výpovedná lehota začína plynúť dňa 1.3.2008 a skončí dňa 30.4.2008


dole podpis zamestnanca
potvrdenie prevzatia zamestnávateľom

stačí to takto?bude to všetko správne?
ďakujem pekne
Usporiadat
tacasina tacasina

tacasina je offline (nepripojený) tacasina

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
Dobrý deň prajem poraďáci,
môžete mi prosím poradiť, ako treba správne napísať výpoveď zamestnanca zamestnávateľovi?
podľa § 67:


stačí v hlavičke meno a adresu zamestnanca
adresu zamestnávateľa
dátum 4.2.2008
vec: výpoveď

text:
Dávam Vám výpoveď k dnešnému dňu podľa § 67.
Výpovedná lehota začína plynúť dňa 1.3.2008 a skončí dňa 30.4.2008


dole podpis zamestnanca
potvrdenie prevzatia zamestnávateľom

stačí to takto?bude to všetko správne?
ďakujem pekne

Ja by som napísala takto....
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

Ďakujem moc Tacasina
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

výpovedná lehota začína plynúť odo dňa prevzatia výpovede zamestnávateľom?
ďakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Zuzana Boháčová Pozri príspevok
výpovedná lehota začína plynúť odo dňa prevzatia výpovede zamestnávateľom?
ďakujem
Výpovedná lehota začne plynúť prvým dňom nasledujúceho mesiaca.
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

smith Pozri príspevok
Výpovedná lehota začne plynúť prvým dňom nasledujúceho mesiaca.
áno,to viem,len som myslela tak,že keď zamestnávateľ prevezme výpoveď 5.2., výpovedná lehota plynie od 1.3.2008..
ide o to,že zamestnanec dal dátum 31.1.2008 deň napísania výpovede,výpovedná lehota 1.2-31.3.2008,len zamestnávateľ žial výpoveď prevzal až 5.2, takže sa výpovedná lehota predĺžila o 1 mesiac..
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Ak zamestnanec chcel, aby výpovedná lehota začala plynúť od 1.2.2008 mal osobne 31.1.2008 zaniesť výpoveď zamestnavateľovi a nechať si potvrdiť dátum prevzatia.
Takto plynie výpovedná lehota až od 1.3.2008.
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

jamis Pozri príspevok
Ak zamestnanec chcel, aby výpovedná lehota začala plynúť od 1.2.2008 mal osobne 31.1.2008 zaniesť výpoveď zamestnavateľovi a nechať si potvrdiť dátum prevzatia.
Takto plynie výpovedná lehota až od 1.3.2008.
áno,to vieme,ale žial to nestihol... no čo už
len zamestnávateľ mu sľúbil,keď sa o tom bavili 31.1.,že mu to bude akceptovať k 31.1...
no len čo nemáš písomne,akoby si nemal

dik Jamis
0 0
mgx mgx

mgx je offline (nepripojený) mgx

Lehoty v tomto pripade ustanovuje zakon 71/1967 o spravnom konani, konkretne paragraf 27. Laicky povedane, staci ak zamestnanec poda vypoved (musi byt zrejme ze ide o vypoved) 31.1 na poste alebo si v ten den necha potvrdit prijatie na podatelni v org. kde pracuje [peciatka, podpis]. Postova zasielka by mala byt s podacim listkom, aby ste vedeli dokazat den podania.

Lehoty
§ 27

(1) Ak je to potrebné, správny orgán určí na vykonanie úkonu v konaní primeranú lehotu, pokiaľ ju neustanovuje tento zákon alebo osobitný zákon.

(2) Do lehoty sa nezapočítava deň, keď došlo ku skutočnosti určujúcej začiatok lehoty. Lehoty určené podľa týždňov, mesiacov alebo rokov sa končia uplynutím toho dňa, ktorý sa svojim označením zhoduje s dňom, keď došlo ku skutočnosti určujúcej začiatok lehoty, a ak taký deň v mesiaci nie je, končí sa lehota posledným dňom mesiaca. Ak koniec lehoty pripadne na sobotu alebo na deň pracovného pokoja, je posledným dňom lehoty najbližší budúci pracovný deň.

(3) Lehota je zachovaná, ak sa posledný deň lehoty podanie podá na správnom orgáne uvedenom v § 19 ods. 4 alebo ak sa podanie odovzdá na poštovú prepravu.

(4) V pochybnostiach sa považuje lehota za zachovanú, pokiaľ sa nepreukáže opak.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

mgx Pozri príspevok
Lehoty v tomto pripade ustanovuje zakon 71/1967 o spravnom konani, konkretne paragraf 27. Laicky povedane, staci ak zamestnanec poda vypoved (musi byt zrejme ze ide o vypoved) 31.1 na poste alebo si v ten den necha potvrdit prijatie na podatelni v org. kde pracuje [peciatka, podpis]. Postova zasielka by mala byt s podacim listkom, aby ste vedeli dokazat den podania.
Myslím, že nemáš úplne pravdu. ZP v § 61 ods. 1 je uvedené:

"(1) Výpoveďou môže skončiť pracovný pomer zamestnávateľ aj zamestnanec. Výpoveď musí byť písomná a doručená, inak je neplatná."

Nestačí, že bude podaná na pošte, musí ju druhá strana prevziať. Môžeš si pozrieť aj priklady z praxe (napr. súdne spory), kde práve neskoré doručenie, či nedoručenie výpovede viedlo k neplatnosti rozviazania prac. pomeru.

Odovzdanie výpovede v podateľni zamestnávateľa je v poriadku, tým nastal moment doručenia.
0 0
lenkanemcova lenkanemcova

lenkanemcova je offline (nepripojený) lenkanemcova

Dobrý deň.Chcem sa spýtať.Chem podať výpoveď ale som zamestnaná na dobu určitú a v skúšobnej dobe,či je tam nejaka výpovedna lehota?Ďakujem za odpoveď
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lenkanemcova Pozri príspevok
Dobrý deň.Chcem sa spýtať.Chem podať výpoveď ale som zamestnaná na dobu určitú a v skúšobnej dobe,či je tam nejaka výpovedna lehota?Ďakujem za odpoveď
Dobrý večer. Kedže si v SD, môžeš skončiť kedykoľvek, neide o výpoveď, ale o skončenie PP v SD podľa §72ZP.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

lenkanemcova Pozri príspevok
Dobrý deň.Chcem sa spýtať.Chem podať výpoveď ale som zamestnaná na dobu určitú a v skúšobnej dobe,či je tam nejaka výpovedna lehota?Ďakujem za odpoveď
Je to tak, ako píše Tweety.

V ZP je síce napísané:
§ 72 ods. 2Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.

Túto dobu nemusíš dodržať, skončiť môžeš kedykoľvek a nebude to mať za následok neplatnosť skončenia prac. pomeru.
0 0
pamara pamara

pamara je offline (nepripojený) pamara

manželka, mamička dvoch detí ...viac
Dobrý deň, prosím o radu ohľadom ukončenia pracovného pomeru. Zamestnaná som od 01.04.2011, dňa 29.09.2011 som napísala ukončenie pracovného pomeru dohodou ku dňu 10.10.2011. Zamestnávateľ ju akceptoval, no nie k dátumu 10.10.2011. Chcem sa spýtať, či výpovedná doba je 1 mesiac - do 30.10.2011 podľa nového zákonníka práce alebo dva mesiace podľa starého znenia zákonníka práce.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

pamara Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím o radu ohľadom ukončenia pracovného pomeru. Zamestnaná som od 01.04.2011, dňa 29.09.2011 som napísala ukončenie pracovného pomeru dohodou ku dňu 10.10.2011. Zamestnávateľ ju akceptoval, no nie k dátumu 10.10.2011. Chcem sa spýtať, či výpovedná doba je 1 mesiac - do 30.10.2011 podľa nového zákonníka práce alebo dva mesiace podľa starého znenia zákonníka práce.
VD je v danom prípade 1 mesiac.
Kedy si podala výpoveď? Ak si stihla do 30.9., tak končí 31.10.2011

P.S: píšeš síce, že ste sa dohodli, ale nie k tomu dátumu, ako si chcela
Naposledy upravil drobeceva : 08.10.11 at 09:19 Dôvod: doplnenie PS
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

pamara Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím o radu ohľadom ukončenia pracovného pomeru. Zamestnaná som od 01.04.2011, dňa 29.09.2011 som napísala ukončenie pracovného pomeru dohodou ku dňu 10.10.2011. Zamestnávateľ ju akceptoval, no nie k dátumu 10.10.2011. Chcem sa spýtať, či výpovedná doba je 1 mesiac - do 30.10.2011 podľa nového zákonníka práce alebo dva mesiace podľa starého znenia zákonníka práce.
Ak ste sa dohodli na skončení PP dohodou, PP skončí dátumom uvedeným na dohode(ten, na ktorom ste sa dohodli). Takže VD mať nebudeš.
1 0
pamara pamara

pamara je offline (nepripojený) pamara

manželka, mamička dvoch detí ...viac
výpoveď som mu dala podpísať 29.09.2011. Na dohode som mala napísaný dátum ukončenia PP dohodou 10.10.2011. - no zamestnávateľ s tým nesúhlasil, súhlasil len s výpoveďou. On si stále myslí, že mi plynie výpovedná lehota 2 mesiace, preto som sa chcela informovať ako to naozaj je a ktorý § ZP ho presvedčí o tom že to bude len 1 mesiac.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

kuk ZP parag. 62
0 0
pamara pamara

pamara je offline (nepripojený) pamara

manželka, mamička dvoch detí ...viac
díky, no jemu to asi nebude stačiť, kam by som mohla zavolať, poprípade napísať, aby som to mala písomne doložené od kvalifikovanej osoby, že výpovedná doba je 1 mesiac?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

veď ZP nie je postačujúci ?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

pamara Pozri príspevok
výpoveď som mu dala podpísať 29.09.2011. Na dohode som mala napísaný dátum ukončenia PP dohodou 10.10.2011. - no zamestnávateľ s tým nesúhlasil, súhlasil len s výpoveďou. On si stále myslí, že mi plynie výpovedná lehota 2 mesiace, preto som sa chcela informovať ako to naozaj je a ktorý § ZP ho presvedčí o tom že to bude len 1 mesiac.
Pokiaľ si naozaj nepodala výpoveď, ale žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou, tak ti neplynie výpovedná doba. Píšeš, že zamestnávateľ žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou akceptoval, ale nie k uvedenému dátumu. Takže tam musí byť iný dátum dopísaný.
Za mojich čias sme dávali žiadosť o skončenie pp dohodou, kde na konci bola veta: Ak moju žiadosť o rozviazanie pp dohodou nebudete akceptovať, považujte túto žiadosť za výpoveď podľa § ...
Pre istotu, aby sme nestratili mesiac na výpovednej dobe.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať