Zavrieť

Porady

výpoveď zamestnanca zamestnávateľovi

Dobrý deň prajem poraďáci,
môžete mi prosím poradiť, ako treba správne napísať výpoveď zamestnanca zamestnávateľovi?
podľa § 67:


stačí v hlavičke meno a adresu zamestnanca
adresu zamestnávateľa
dátum 4.2.2008
vec: výpoveď

text:
Dávam výpoveď k dnešnému dňu podľa § 67.
Výpovedná lehota začína plynúť dňa 1.3.2008 a skončí dňa 30.4.2008


dole podpis zamestnanca
potvrdenie prevzatia zamestnávateľom

stačí to takto?bude to všetko správne?
ďakujem pekne
Usporiadat
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

pamara Pozri príspevok
díky, no jemu to asi nebude stačiť, kam by som mohla zavolať, poprípade napísať, aby som to mala písomne doložené od kvalifikovanej osoby, že výpovedná doba je 1 mesiac?
Výpovedná doba je u teba mesiac, ale ty si zrejme nedala samostatne výpoveď.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

kvaka, ale ona píše, že dala výpoveď podpísať 29.9. Či?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Píše, že dala podpísať výpoveď dohodou, to je dohoda, či?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ak dala dohodu, a on ju akceptoval s iným dátumom? Ak dala aj výpoveď, tak platí výpoveď, aj s mesačnou výpovednou dobou, no on by jej mal odpovedať písomne, kde uvedie, ako a kedy jej podľa ZP končí pracovný pomer. Potom sa môže odvolať, ale mne tam niečo nesedí.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Kvaka, je to tak, ako píšeš-výpoveď dohodou neexistuje. Buď sa dohodneme, alebo dávam výpoveď. Veď som to aj tak v svojom príspevku písala. Musela by to upresniť.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Je to nejaké prešpekulované. Keď sa dohodli na termíne UPP, prečo ju vôbec trápi výpovedná lehota?!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

pamara Pozri príspevok
díky, no jemu to asi nebude stačiť, kam by som mohla zavolať, poprípade napísať, aby som to mala písomne doložené od kvalifikovanej osoby, že výpovedná doba je 1 mesiac?
Tak ako to vlastne je? Dala si výpoveĎ, alebo je to dohoda podľa §60ZP. Miešaš tu dve formy skončenia PP.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

pamara Pozri príspevok
díky, no jemu to asi nebude stačiť, kam by som mohla zavolať, poprípade napísať, aby som to mala písomne doložené od kvalifikovanej osoby, že výpovedná doba je 1 mesiac?
Zákony platia pre každého ... (tak aspoň by mali .. ale to je mimo témy)
Ak si naozaj dala riadnu výpoveď podľa ZP k 29.9. - ako píšeš a on ju podpísal = prevzal ...
pamara Pozri príspevok
výpoveď som mu dala podpísať 29.09.2011. Na dohode som mala napísaný dátum ukončenia PP dohodou 10.10.2011. - no zamestnávateľ s tým nesúhlasil, súhlasil len s výpoveďou. On si stále myslí, že mi plynie výpovedná lehota 2 mesiace, preto som sa chcela informovať ako to naozaj je a ktorý § ZP ho presvedčí o tom že to bude len 1 mesiac.
... tak mu nemusíš nič dokazovať - ani to nemusíš mať nijako písomne doložené - prevzatú výpoveď už máš. Jednoducho v novembri už neprídeš . Dovtedy všetko odovzdaj, čo treba.
A on si už potom veru naštuduje príslušný § ZP
0 0
samo.k samo.k

samo.k je offline (nepripojený) samo.k

zdravim.
*pracujem vo firme od 1.2., výpovedná doba je 1 mesiac, je správne napísaná dole uvedená výpoved?
(alebo ako to napísať, aby som od 1.12 už nebol zamestnanec firmy)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

samo.k Pozri príspevok
zdravim.
*pracujem vo firme od 1.2., výpovedná doba je 1 mesiac, je správne napísaná dole uvedená výpoved?
(alebo ako to napísať, aby som od 1.12 už nebol zamestnanec firmy)
Ten dátum ,ku ktotrému dávaš výpoveď, tam ani nemusí byť. Ak dáš výpoveď ešte tento mesiac a zamestnáv. bude aj tento mesiac doručená, VD začne plynúť od 1.11. a skončí 30.11.2011. PP skončí posledným dňom VD, teda 30.11..
0 0
samo.k samo.k

samo.k je offline (nepripojený) samo.k

to ..ku dňu 30.11.2011.. som ani nechcel dávať ale mne bolo povedané aby som to tam dodal preto som bol z toho zmätený.
0 0
ZaletovaJ ZaletovaJ

ZaletovaJ je offline (nepripojený) ZaletovaJ

Ahojte poraďáci,
potrebujem poradiť, ak je v pracovnej zmluve dohodnutá výpovedná doba 3 mesiace a zamestnanec chce dať výpoveď akú má výpovednú dobu podľa ZP 1mesiac alebo podľa pracovnej zmluvy 3 mesiace ????
ďakujem vopred
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ZaletovaJ Pozri príspevok
Ahojte poraďáci,
potrebujem poradiť, ak je v pracovnej zmluve dohodnutá výpovedná doba 3 mesiace a zamestnanec chce dať výpoveď akú má výpovednú dobu podľa ZP 1mesiac alebo podľa pracovnej zmluvy 3 mesiace ????
ďakujem vopred
AK je PZ v súlade s KZ, tak platí to, čo je v PZ.
0 0
ZaletovaJ ZaletovaJ

ZaletovaJ je offline (nepripojený) ZaletovaJ

Ahoj
ale žiadnu KZ nemame.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať