Zavrieť

Porady

predaj auta po ukončení leasingu a DzPPO

Ahojte

Mam jednu otázku. Firma chce predať auto, ktorej leasingová zmluva, uzatvorená na 36 mesiacov končila v septembri 2007. Ako je to s daňou z príjmou, keď ešte neubehli 4 roky (až v septembru 2008).

Vopred Vám ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    nettka Pozri príspevok
    Ahojte

    Mam jednu otázku. Firma chce predať auto, ktorej leasingová zmluva, uzatvorená na 36 mesiacov končila v septembri 2007. Ako je to s daňou z príjmou, keď ešte neubehli 4 roky (až v septembru 2008).

    Vopred Vám ďakujem
    Nerozumiem ceľkom otázke. Príjem z predaja auta je zdaniteľným príjmom v zdaňovacom období kedy dôjde k predaju.

    Ak leasing bol riadne ukončený tak auto je už odpísané.

    nettka je offline (nepripojený) nettka

    nettka
    Chcem sa spýtať, že čo sa považuje za porušenie leasingových podmienok z hladiska dane z príjmu...

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Za porušenie podmienok sa považuje : predčasné odkúpenie, odcudzenie a
    odobratie z dôvodu finančnej neschopnosti...
    Čo si myslela tými 4 rokmi ?

    nettka je offline (nepripojený) nettka

    nettka
    Som si myslela, že budem musieť podať dodatočné priznania na jednotlivé roky, koli tomu, že IM sa odpisuje 4 roky, a ešte 4 roky neubehli odkedy sa zacal splacať leasing.

    Ak som dobre pochopila, tak keď mam auto na leasing, tak sa odpise pocas splacania, teda pocas tych troch rokov, a mozem to povazovat ako keby som odpisala IM pocas 4rokov?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    nettka Pozri príspevok
    Som si myslela, že budem musieť podať dodatočné priznania na jednotlivé roky, koli tomu, že IM sa odpisuje 4 roky, a ešte 4 roky neubehli odkedy sa zacal splacať leasing.

    Ak som dobre pochopila, tak keď mam auto na leasing, tak sa odpise pocas splacania, teda pocas tych troch rokov, a mozem to povazovat ako keby som odpisala IM pocas 4rokov?
    Majetok obstaraný formou leasingu sa musí odpísať počas trvania leasingu.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    nettka Pozri príspevok
    Som si myslela, že budem musieť podať dodatočné priznania na jednotlivé roky, koli tomu, že IM sa odpisuje 4 roky, a ešte 4 roky neubehli odkedy sa zacal splacať leasing.

    Ak som dobre pochopila, tak keď mam auto na leasing, tak sa odpise pocas splacania, teda pocas tych troch rokov, a mozem to povazovat ako keby som odpisala IM pocas 4rokov?
    Na podčiarknuté zabudni.
    Odpis majetku obstarávaného formou finančného prenájmu je samostatná kapitola, daňovo si povinná odpísať predmet lízingu počas doby prenájmu.
    Ak počas tejto doby porušíš podmienky, si povinná upraviť základ dane.

    Evinka73 je offline (nepripojený) Evinka73

    zaciatocnik - úctovnik Evinka73
    A čo potom účtovné odpisy?Daňovo sa to odpíše za napr.36 mesiacov, ale účtovne 48 mesiacov.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Evinka73 Pozri príspevok
    A čo potom účtovné odpisy?Daňovo sa to odpíše za napr.36 mesiacov, ale účtovne 48 mesiacov.
    Áno, nevidím problém.

    predaj auta po ukončení leasingu a DzPPO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.