Zavrieť

Porady

predaj vlastnej nehnuteľnosti

Vlastním nehnuteľnosť ako fyzická osoba - občan viac ako 5 rokov a hneď som ju dala do správy vlastnej sro . Sro má príjmy z prenájmu z tejto nehnuteľnosti. Sro si uplatňuje aj odpis z rekonštrukcie budovy. Chcem nehnuteľnosť predať. Ako fyzická osoba občan budem platiť daň z príjmu ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    reny09 Pozri príspevok
    Vlastním nehnuteľnosť ako fyzická osoba - občan viac ako 5 rokov a hneď som ju dala do správy vlastnej sro . Sro má príjmy z prenájmu z tejto nehnuteľnosti. Sro si uplatňuje aj odpis z rekonštrukcie budovy. Chcem nehnuteľnosť predať. Ako fyzická osoba občan budem platiť daň z príjmu ?
    nie, ako občan nebudeš platiť daň z príjmu; príjem z predaja nehnuteľnosti je od dane oslobodený ak si ju nadobudla pred 5 rokmi a nemá na to ani vplyv, že ju mala v správe s.r.o.; musela by si ju mať zaradenú v obchodnom majetku FO občana (lebo FO občan ju predáva), alebo ak by si ju ako FO občan prenajímala, tak pri týchto príjmoch z prenájmu u FO občana by si si k príjmom uplatňovala skutočné výdavky, tak potom tiež platíš daň z príjmu u FO občana; ak nie, tak nič neplatíš;

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    reny09 Pozri príspevok
    Vlastním nehnuteľnosť ako fyzická osoba - občan viac ako 5 rokov a hneď som ju dala do správy vlastnej sro . Sro má príjmy z prenájmu z tejto nehnuteľnosti. Sro si uplatňuje aj odpis z rekonštrukcie budovy. Chcem nehnuteľnosť predať. Ako fyzická osoba občan budem platiť daň z príjmu ?
    V súvislosti s odpisom TZ budovy - čo je to - "dala som ju do správy ?

    reny09 je offline (nepripojený) reny09

    reny09
    Uzavrela som s SRO zmluvu o správe. SRO ju prevádzkuje. Uplatňuje si náklady a má aj príjmy z prenájmu v budove.

    predaj vlastnej nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.