Zavrieť

Porady

Vypisanie DP SZČO typ B

Prosím Vás o pomoc pri vypísaní DP SZČO : manžel uplatňuje 60 % výdavkov z príjmu. Do týchto výdavkov mám pripočítať aj odvody do SP a ZP a kreditné úroky z BÚ a tak túto sumu uviesť v jednom riadku ako celkové výdavky, alebo to treba nejako rozpísať ? Až áno, kde mám tieto položky zapísať ? Ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Nerozpisuje sa to vôbec, vypočítaš si 60% výdavkov z príjmu, k tomu pripočítaš odvody do ZP a SP a celú túto sumu zapíšeš ako výdavky.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Maňuša Pozri príspevok
    Prosím Vás o pomoc pri vypísaní DP SZČO : manžel uplatňuje 60 % výdavkov z príjmu. Do týchto výdavkov mám pripočítať aj odvody do SP a ZP a kreditné úroky z BÚ a tak túto sumu uviesť v jednom riadku ako celkové výdavky, alebo to treba nejako rozpísať ? Až áno, kde mám tieto položky zapísať ? Ďakujem veľmi pekne.
    Kreditné úroky sú príjem.

    Ludula je offline (nepripojený) Ludula

    žena Ludula
    mysimis Pozri príspevok
    Nerozpisuje sa to vôbec, vypočítaš si 60% výdavkov z príjmu, k tomu pripočítaš odvody do ZP a SP a celú túto sumu zapíšeš ako výdavky.
    A ako to je s vyplňovaním DP oddiel VI. tab.1 - hlavne neviem zapísať výdavky v stlpci 2 a v riadkoch 2,9, a 11.
    Napr.
    Príjem zo živnosti = 200 000
    výdavky 40% = 80 000
    Poistné = 40 000
    Výdavky spolu =120 000
    Základ dane =80 000
    Uvediem v DP príjem zo živnosti riadok 2 = 200 000
    a výdavky v r.2 stlpec 2 uvediem výdavky 80 000 alebo 120 000
    a pod tab. označim poistné 40000
    Prosím poraďte či v tabuľke uvádzam výdavky spolu alebo ich delím na % a poistné.
    Ďakujem.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Výdavky uvedieš jednou sumou ..čiže % z príjmu + zaplatené poistné = 120.000.
    A dole pod tabuľkou zaškrtneš prvý štvorček a do okienka vpíšeš len výšku poistného.

    Ludula je offline (nepripojený) Ludula

    žena Ludula
    DanielaSĽ Pozri príspevok
    Výdavky uvedieš jednou sumou ..čiže % z príjmu + zaplatené poistné = 120.000.
    A dole pod tabuľkou zaškrtneš prvý štvorček a do okienka vpíšeš len výšku poistného.
    Čiže výdavky 120 000 napíšem do stlpca 2 v riadku 2,9 aj 11?
    Pýtam sa preto, lebo ako čítam na tlačive DP vysvetlivky pod tab. č. 1 tak sa mi stale zda, že do riadku 2 stlp.2 sa píše 80 000 (výdavky %) a do riadku 9 vrátane preukázatelnej výšky zaplateného poistného už 120 000(% + poistné)
    Prosím mohol by sa ešte niekto k tomuto vypisovaniu DP vyjadriť.
    Ďakujem.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Ludula Pozri príspevok
    Čiže výdavky 120 000 napíšem do stlpca 2 v riadku 2,9 aj 11?
    Pýtam sa preto, lebo ako čítam na tlačive DP vysvetlivky pod tab. č. 1 tak sa mi stale zda, že do riadku 2 stlp.2 sa píše 80 000 (výdavky %) a do riadku 9 vrátane preukázatelnej výšky zaplateného poistného už 120 000(% + poistné)
    Prosím mohol by sa ešte niekto k tomuto vypisovaniu DP vyjadriť.
    Ďakujem.
    O tomto sme už na Porade niekoľkokrát diskutovali...vysvetlivky sú napísané blbo, ale fakt je, že
    do všetkých riadkov píšeš výdavky plus poistné...

    Vypisanie DP SZČO typ B

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.