Zavrieť

Porady

Stravné - nezaplatené

Dobrý deň , potrebovala by som vedieť čo mám robiť ak zamestnávateľ neposkytuje stravu, ani ju neprepláca. Mám predsa na ňu nárok. Či nie?!?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Juliette Pozri príspevok
    Dobrý deň , potrebovala by som vedieť čo mám robiť ak zamestnávateľ neposkytuje stravu, ani ju neprepláca. Mám predsa na ňu nárok. Či nie?!?
    .... ale najskôr by som sa zamestnávateľa spýtala, prečo to tak je a či sa to dá zmeniť (z jeho strany) ....

    Juliette je offline (nepripojený) Juliette

    Juliette
    no pretože to nemajú zaužívané, prepláca iba cesťáky vodičom-diety. Povedal, že mi to zaplatí, ale nič sa nedeje. Mohla by som dať, za to aj výpoveď? Je to dôvod?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Juliette Pozri príspevok
    no pretože to nemajú zaužívané, prepláca iba cesťáky vodičom-diety. Povedal, že mi to zaplatí, ale nič sa nedeje. Mohla by som dať, za to aj výpoveď? Je to dôvod?
    Lenže nie je to vec zvyklosti, ale povinnosť zamestnávateľa podľa zákonníka práce - pozri §152 - je na 1. stránke porady.

    Juliette je offline (nepripojený) Juliette

    Juliette
    Ja viem, že to je povinnosťou zamestnávateľa, ale on proste len sľubuje a nič, z toho

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    liba2 Pozri príspevok
    Lenže nie je to vec zvyklosti, ale povinnosť zamestnávateľa podľa zákonníka práce - pozri §152 - je na 1. stránke porady.
    Zaujímalo by ma, čo v prípade, ak by zamestnanec ukončil PP /nemyslím len pre neplatenie príspevku na stravovanie/ . Mohol by nevyplatené príspevky na stravné vymáhať, ako záväzok zamestnávateľa voči zamestnancovi? V zákone sa píše, že je povinný, ale nie je tam, čo ak si povinnosť aj tak neplní.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Juliette Pozri príspevok
    no pretože to nemajú zaužívané, prepláca iba cesťáky vodičom-diety. Povedal, že mi to zaplatí, ale nič sa nedeje. Mohla by som dať, za to aj výpoveď? Je to dôvod?
    Nie, to nie je dôvod na okamžité skončenie PP. Ale ak tam už nechceš robiť, klasickú výpoveď môžeš dať aj bez udania dôvodu.

    Stravné - nezaplatené

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.