Zavrieť

Porady

2007 -zrusenie zivnosti + o mesiac druha = dan?

Zdravim,
v minulom roku som zrusil zivnost a cca o mesiac som si zalozil druhu. Platcom DPH som nebol a ani nie som.Chcem si uplatnit pausalne vydavky. Caka ma nejaka vynimocnost v danovom priznani ?
1.Predpokladam spravne, ze sa vyska odpocitatelnej polozky znizi, o dobu ktoru som nemal zivnost?(mal som len prijmy zo zivnosti)
2. Mozem si uplatnit pausalne vydavky
3. Dan. zaklad bude = (prijmy za jedno obdobie + prijmy za druhe) - 40% - zdravotne - socialne

Vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    mstorm Pozri príspevok
    Zdravim,
    v minulom roku som zrusil zivnost a cca o mesiac som si zalozil druhu. Platcom DPH som nebol a ani nie som.Chcem si uplatnit pausalne vydavky. Caka ma nejaka vynimocnost v danovom priznani ?
    1.Predpokladam spravne, ze sa vyska odpocitatelnej polozky znizi, o dobu ktoru som nemal zivnost?(mal som len prijmy zo zivnosti)
    2. Mozem si uplatnit pausalne vydavky
    3. Dan. zaklad bude = (prijmy za jedno obdobie + prijmy za druhe) - 40% - zdravotne - socialne

    Vopred dakujem
    k otázke č.1 - nič nekrátiš, odpoč.položka za rok 2007 je vo výške 95616,- bez ohľadu na to, či si podnikal 1 mesiac alebo 12 mesiacov v roku
    k otázke č. 2 - áno
    k otázke č. 3 - áno

    monikad je offline (nepripojený) monikad

    monikad
    Ahojte, mam taky isty pripad. Zrusenie + zalozenie novej zivnosti. Rozumiem tomu dobre, ze prijmy z obidvoch zivnosti budu vycislene v jednom DPFO?
    Nie je problem, ze SZCO pri druhej zivnosti zacal cislovanie svojich odoslanych faktur opat od 1 (napr OF 070001)?

    monikad je offline (nepripojený) monikad

    monikad
    monikad Pozri príspevok
    Ahojte, mam taky isty pripad. Zrusenie + zalozenie novej zivnosti. Rozumiem tomu dobre, ze prijmy z obidvoch zivnosti budu vycislene v jednom DPFO?
    Nie je problem, ze SZCO pri druhej zivnosti zacal cislovanie svojich odoslanych faktur opat od 1 (napr OF 070001)?

    Prosim, poradi niekto?

    Dakujem.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    monikad Pozri príspevok
    Ahojte, mam taky isty pripad. Zrusenie + zalozenie novej zivnosti. Rozumiem tomu dobre, ze prijmy z obidvoch zivnosti budu vycislene v jednom DPFO?
    Nie je problem, ze SZCO pri druhej zivnosti zacal cislovanie svojich odoslanych faktur opat od 1 (napr OF 070001)?
    Podáš iba jedno DP. Číslovanie nevadí.

    2007 -zrusenie zivnosti + o mesiac druha = dan?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.