Zavrieť

Porady

Ziadost o vykonanie rocneho zuctovania

Dobry den,
mam jednu otazocku. U zamestnavatela som podpisala Ziadost o vykonanie rocneho zuctovania preddavkov na dan za rok 2007. Minuly tyzden som vsak ukoncila pracovny pomer vypovedou a zamestnavatel mi vzapati poslal email, ze za mna danove priznanie neurobi.
Chcela by som sa opytat, ci je to normalny postup, pretoze ma to trosku zaskocilo. Moze moj byvaly zamestnavatel takto zrusit moju ziadost?
Dakujem za odpoved.

sunny
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
sunny_girl1 Pozri príspevok
Dobry den,
mam jednu otazocku. U zamestnavatela som podpisala Ziadost o vykonanie rocneho zuctovania preddavkov na dan za rok 2007. Minuly tyzden som vsak ukoncila pracovny pomer vypovedou a zamestnavatel mi vzapati poslal email, ze za mna danove priznanie neurobi.
Chcela by som sa opytat, ci je to normalny postup, pretoze ma to trosku zaskocilo. Moze moj byvaly zamestnavatel takto zrusit moju ziadost?
Dakujem za odpoved.

sunny
Nie nemôže. Ak prijal tvoju žiadosť, tak je povinný vykonať ročné zúčtovanie dane.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Nerozumiem odpovedi zamestnávateľa , je od veci.
0 0
sunny_girl1 sunny_girl1

sunny_girl1 je offline (nepripojený) sunny_girl1

Dakujem za odpovede,
ak teda za mna to danove priznanie nebude ochotny urobit po tom, co prevzal moju ziadost, je to nejakym sposobom napadnutelne?
Na koho sa mozem so staznostou obratit?
0 0
sunny_girl1 sunny_girl1

sunny_girl1 je offline (nepripojený) sunny_girl1

Prosim vas o radu,
vyssie som spominala, ze mi moj zamestnavatel odmietol vypracovat danove priznanie. Dnes som za nim zasla a jedine, co mi povedal bolo, ze to nie je jeho povinnost, ze s tym ma dalsie naklady a ze to jednoducho neurobi (aj ked ziadost prevzal). Inej byvalej zamestnankyni to vsak urobi, len mne nie. Ja si tu uz pripadam ako v Kocurkove... Je toto normalne???
0 0
resola resola

resola je offline (nepripojený) resola

Prosim o radu , čo v pripade keď zamestnanec sice podpiše žiadosť o ročne zučtovanie dane ale neuvedie v žiadosti , že mal aj ineho zamestnavateľa na dohodu a dokedy je povinný doniesť potvrdenie o prijme od ineho zamesnavateľa .
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

resola Pozri príspevok
Prosim o radu , čo v pripade keď zamestnanec sice podpiše žiadosť o ročne zučtovanie dane ale neuvedie v žiadosti , že mal aj ineho zamestnavateľa na dohodu a dokedy je povinný doniesť potvrdenie o prijme od ineho zamesnavateľa .
Potvrdenie spolu so žiadosťou(príloha žiadosti) do 15.2.2008.
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

Do 15.2., ak nedonesie, musí podať DP
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

resola Pozri príspevok
Prosim o radu , čo v pripade keď zamestnanec sice podpiše žiadosť o ročne zučtovanie dane ale neuvedie v žiadosti , že mal aj ineho zamestnavateľa na dohodu a dokedy je povinný doniesť potvrdenie o prijme od ineho zamesnavateľa .
Príjem z dohody sa do ročného zúčtovania dane zahrňa len v prípade, ak bol zdanený preddavkovou daňou.
Ak mal zdamestnanec príjem z dohody zdanený zrážkovou daňou a chce si uplatniť vrátenie dane, musí sám podať daňové priznanie typu A do 31.3. Od zamestnávateľov si vypýta potvrdenie o zraz. predavkoch.

--------
Veronika
0 0
resola resola

resola je offline (nepripojený) resola

Ďakujem za odpovede.
0 0
veronika713 veronika713

veronika713 je offline (nepripojený) veronika713

dobrý deň...mám otázku, čo sa týka ročného zúčtovania...mám zamestnankyňu, ktorá v roku 2007 u nás pracovala iba 2 mesiace, tak nastúpila na dlhodobú PN (rizikové tehotenstvo), PN ukončila, nastúpila na materskú a v decembri sa jej narodilo dieťa...ako mám postupovať pri ročnom zúčtovaní?
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

Uplatniť celú nezdan.časť, daň.bonus za 1 mesiac, ak spĺňa podmienky /dosiahla mzdu min v 6násobku min.mzdy/
0 0
resola resola

resola je offline (nepripojený) resola

Čo v pripade ak zamestnanec žiadosť o ročne zučtovanie dane nevyplni komplet t.j. neuvedie že mal aj inych zamestnanvateľov. Môžem mu takuto žiadosť vratiť na doplnenie. Jedna sa totiž o zamestnanca , ktory k 31.1.2008 rozviazal pracovny pomer .
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

Je to starosť zamestnanca, samozrejme, môžeš ho na túto skutočnosť upozorniť, resp.poučiť ho, aspoň ja to tak robím...aj keď vieme, že neznalosť zákona neospravedlňuje..
0 0
resola resola

resola je offline (nepripojený) resola

Ďakujem.
0 0
veronika713 veronika713

veronika713 je offline (nepripojený) veronika713

na daňový bonus nárok nemá...ešte jedna otázka? môžem to urobiť tak, že za ňu urobím klasické daňové priznanie, nakoľko daň jej bola zrazená preddavkovo a pri ročnom zúčtovaní by som si ju nemohla odrátať od preddavkov nasledujúcich, lebo máme len zamestnancov, ktorým daň nezrážame (minimálne mzdy)...!? a čo z náhradou príjmu pri dočasnej PN - činilo to 3044 - je to príjem zo ZČ, ale od dane oslobodený, má to byť v potvrdení o príjmoch vôbec uvedené?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

veronika, podľa zákona to tam nemusíš uvádzať, ale ak si manžel uplatňuje na manželku nezdaniteľnú časť, a suma náhrady príjmu za PN do vlastného príjmu manželky patrí, ja to na dolnej časti potvrdenia uvádzam.
0 0
MOLLY MOLLY

MOLLY je offline (nepripojený) MOLLY

Ahojte poraďaci,
prešla som si všetko o ročnom zúčtovní, ale toto som nenašla. Neviem, čo sa stalo našim zamestnancom, ale rozhodli sa všetci 3, že ročné zúčtovanie im nebude robiť zamestnávateľ, ale že si to budú robiť oni. Chcem sa opýtať, čo všetko mám zamestnancom dať.

Ďakujem.
0 0
rondos rondos

rondos je offline (nepripojený) rondos

daj im potrdenie o zdaniteľnej mzde za rok 2007.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

MOLLY Pozri príspevok
Ahojte poraďaci,
prešla som si všetko o ročnom zúčtovní, ale toto som nenašla. Neviem, čo sa stalo našim zamestnancom, ale rozhodli sa všetci 3, že ročné zúčtovanie im nebude robiť zamestnávateľ, ale že si to budú robiť oni. Chcem sa opýtať, čo všetko mám zamestnancom dať.

Ďakujem.
Keď si chcú robiť DP, tak im len vystav Potvrdenie o zdaniteľnej mzde...
0 0
macal macal

macal je offline (nepripojený) macal

Prosim o radu. Otcovi prave vyplnam Ziadost o rocne zuctovanie. Chcem mu uplatnit nezdanitelnu cast na mamu,kedze je dochodkyna .Prikladam kopie vymeru dochodku. Neviem ale, ci sa do jej prijmu zaratava aj vianocny prispevok, ktory bol dochodcom vyplateny v decembri,nakolko mame o tom nema ziadne potvrdenie. Viete mi niekto poradit?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať