Zavrieť

Porady

USA - príjem zo zahraničia

Už asi týždeň sa prehrýzam príjmom zo zahraničia. Ale dnes už neviem ako ďalej. Prosím o radu:
V zmluve o dvojitom zdanení medzi SR a USA sa v čl.4 /REZIDENT/ bod C/ píše:
c) Slovensko bude občana Spojených štátov alebo cudzinca, ktorý má legálne povolenie na trvalý pobyt (držiteľ "zelenej karty") považovať za rezidenta Spojených štátov len vtedy, ak táto osoba trávi väčšinu času v Spojených štátoch, má tam aj stály byt alebo obvyklé bydlisko.

A dnes sa ma klient opýtal, či mu nestačí zelená karta? On vraj si bude s manželkou v USA podávať priznanie SPOLU a vraj na tom formuláry môže uviesť jeho status ako rezident počas celého roku 2007.

Podľa mňa mu zelená karta nestačí a ten "formulár" je asi niečo ako naše DP len na vysporiadanie jeho príjmu v USA.
Prosím Vás, nemáte s tým niekto skúsenosti?

Ďakujem





Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Podľa mňa iba zelená karta nestačí.
    Evidentne sa tlačí do polohy rezidenta USA. Podľa bodu 1 je rezidentom kde ? Ak v obidvoch štátoch, skús ho "vyhodnotiť" podľa bodu 4.

    Miminabb je offline (nepripojený) Miminabb

    Miminabb
    Podľa bodu 1/ je rezidentom SR /má tu trvalý pobyt/, ale myslím, že aj rezident USA, keď tam pracuje od mája do decembra 2007 nepretržite a má tam stály byt. Alebo žeby nie? Mýli ma tam tá formulka v zmluve, že ho SR bude považovať za rezidenta USA ak tam trávi väčšinu času a má tam aj stály byt.
    No a podľa bodu 4/ rozhraničovacích kritérií by mal mať štátne občianstvo pokiaľ viem, slovenské.

    ďakujem za všetky úvahy

    Miriam

    Miminabb je offline (nepripojený) Miminabb

    Miminabb
    Prosím Vás, poraďáci, ešte raz sa vraciam k tejto téme. Od 1-4/2007 živnosť na Slovensku. Od mája do decembra pracuje v USA, kde sa následne aj oženil. Ja som mu tu chcela podať DP z jeho celosvetových príjmov a on mi dnes napísal, že mu poradil "rodinny expert na danove priznia" v USA že celosvetové príjmy môže zdaňovať v USA, teda aj tie zo živnosti, aby som mu napísala, koľko mu to vyšlo. No a teraz neviem či som ja vedľa alebo on. Môže si on príjmy zo Slovenska zdaňovať v USA za nejakých okolností?

    PROSÍM dobré dušičky a hlavičky o odpoveď.


    Prosím, nevie niekto poradiť?
    Katarína Cigánová
    Prosím o radu .
    Študent mal príjem na Slovensku na dohodu- tam má potvrdenie od zamestnávatela . V letných mesiacoch pracoval v USA odtial má iba akési výplatné pásky , teraz je v Kanade - aj v roku 2011 mal asi mesiac príjem v KAnade - tiež závislá činnost - no tiež iba "výplatné pásky " .
    Predpokladám , že tieto príjmy zo zahraničia sa možu uplatnit metodou vynatia .
    Ako doklad stačia iba tieto " výplatné " pásky ? ?? , alebo nepodávat DP ??

    USA - príjem zo zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.