Zavrieť

Porady

Podnikanie na rodičovskej dovolenke + podnikateľský účet

Dobrý večer,
chcela by som si založiť živnosť, som na rodičovskej dovolenke a mam dve otazky:
1. založenie podnikateľského účtu - na daňovom úrade mi povedali, že nie je nutné si zakladať účet na podnikanie (nie je povinnosť zo zákona), na druhej strane neviem ako budem v jednoduchom účtovníctve účtovať o spoločnom účte s manželom
2. neviete mi poradiť či a ako sa platia odvody, ak som na rodičovskej registrovaná ako "poistenec štátu"?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    1. ak chceš ozaj dobrú radu, tak založ si podnikateľský účet na podnikanie, predídeš rôznym problémom... koniec koncov, prečo by mal kontrolórov daní zaujímať tvoj a manželov súkromný účet...???
    2. Sociálne poistenie prvý rok resp. do 30.6.2009 platiť nemusíš, zdravotné poistenie: urči si sama preddavky na poistenie. Pokiaľ si určíš menej ako 100 Sk, platiť ich nemusíš. Zdravotné poistenie si s preddavkami vysporiadaš v ročnom zúčtovaní ZP.

    Ako živnostníčka máš povinnosť sa registrovať na ZP

    Podnikanie na rodičovskej dovolenke + podnikateľský účet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.