Zavrieť

Porady

Do sociálnej poisťovne už netreba odovzdávať odhlášky zamestnancov

M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Nadpis témy je to, čo mi vyplynulo z dnešného dňa.

Zo Sociálnej poisťovne mi nedávno poslali oznámenie, že jedna z mojich firiem má 9 zamestnancov a viac, hrozí mi preto pokuta, za to, že neposielam výkazy, prihlášky a odhlášky elektronickou formou. To je všetko v poriadku, problém však bol ten, že firme, ktorej to poslali, má v súčasnosti iba 3 zamestnancov.

K listu bola príloha, ktorú ste už mnohí z Vás dostali - zároveň nás žiadajú o odsúhlasenie a opravu chýb vytlačenej zostavy zamestnancov. Po vzhliadnutí tohoto papiera som sa zhrozil.

1. List nebol odoslaný doporučene, ale iba klasickou poštou, čo sa mi zdá trochu drzosť, vzhľadom na dokument s mnohými rodným číslami, ale to len tak na margo.

2. Podstatné bolo to, že podľa toho papiera, za obdobie približne 5 rokov neexistovala z našej strany žiadna odhláška zamestnancov, prepustených z pracovného pomeru. Na dôvažok, dátumy prihlášok zamestnancov sa takmer u všetkých zamestnancov vôbec nezhodovali a vypadali, ako keby to bolo do ich systému nahodené odhadom. T.j. namiesto prihlásenia 2.2.2005 tam svietil dátum 1.1.2005 a podobne.

Podotýkam, k tomuto problému, že všetky odhlášky a prihlášky(po skúsenostiach aj výkazy) chodím pravidelne odovzdávať do pobočky Sociálnej poisťovne (táto je vzdialená od môjho sídla približne 46 kilometrov tam aj späť - ale aj tak to chodím odovzdávať). Tento systém mám už zaužívaný 3 roky, z dôvodu, aby sa niečo nestratilo, ale aj tak som to asi robil zbytočne . V Sociálnej poisťovni sa strácalo a aj stráca dodnes.

Nechápem, ako mohla takáto situácia nastať, jediná príčina, ktorá ma napadla je tá, že k počítaču sa, konkrétne k tejto firme, dostala nejaká nezodpovedná osoba a tejto sa podarilo vymazať niektoré údaje. Aby to zakamuflovala, nahodila si údaje od brucha a potom bola taká drzá, že mi ešte hrozila pokutou !!!
Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

mám presne rovnakú skúsenosť: Topoľčany... prišlo to viacerým klientom, niektoré údaje z prílohy boli správne, iné nie... tie nesprávne sa týkali práve odhlášok...
A ako blbec som vyzerala pred klientom ja...
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Chcel som ešte dodať, že sa načakajú, pokiaľ im donesiem kópie všetkých prihlášok a odhlášok .
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

M3G Pozri príspevok
Chcel som ešte dodať, že sa načakajú, pokiaľ im donesiem kópie všetkých prihlášok a odhlášok .
že by si im namiesto nich poslal vyúčtovanie za všetky tie kilometre ktoré si tam vlastne zbytočne absolvoval....?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Že sa strácajú odhlášky , tak to môžem potvrdiť .Aj my sme mali túto skúsenosť .
Zamestnanec istej firmy ukončil pracovný pomer v roku 2004 .Bol riadne odhlásený zo SP a zároveň bolo zasielané aj oznámenie na Exekútorský úrad , že menovanému končí dňom xx pracovný pomer .
V decembri 2007 , telefonovali z daného Exekútorského úradu ohľadom zamestnanca , že ho hľadajú , nakoľko podľa SP by mal ešte v tejto firme pracovať , či je ich zamestnancom aj naďalej .
Na ich otázku im bolo odpovedané nie , tento pán tu už nepracuje od roku 2004 , dostali ste o tom aj oznámenie zo strany zamestnávateľa.
K exekútorskému úradu sa nebudem vyjadrovať .....to o niečom tiež svedčí .

Pracovníčka exekútorského úradu sa veľmi čudovala , nakoľko údajne sa informovali na sociálnej poisťovni a dostali informáciu , že menovaný je stále zamestnancom danej firmy a odhlásený nie je .

Nebyť uvedeného telefonátu, ktorý naštartoval preverovanie ,tak zamestnávateľ dodnes nevie , že podľa evidencie sociálnej poisťovne , je ešte stále ich zamestnancom . Odhlášku vôbec nemali .
Spravili si kópiu z tej , ktorá im pri danej návšteve bola predložená , ako dôkaz , že zamestnávateľ si svoju povinnosť splnil tým ,že zamestnanca riadne a načas odhlásil .

Takže ...čo k tomu dodať .
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Na tento problém ma na našej pobočke upozorňovali od leta, dala som si vytlačiť zoznamy za všetky firmy ktorým robím mzdy, v decembri som to skontrolovala druhý raz.
Upozorňovala som na to aj na PORADe tu :


Pôvodca textu príspevku: Ela222
Ja mám len malú otázočku. Možno nie je moc k téme, ale predsa vyskúšam. :-) Môžem požiadať SP o výpis z registra našich poistencov? Je to bezplatné? Ak áno, akou formou sa to robí? Nikde som to nenašla. Ďakujem.

Ak si zamestnancom firmy, nemal by s tým byť problém. Pokial to robíš za firmu ako spracovateľ miezd, niekedy pýtajú poverenie.
Ja som si takto dala vytlačiť zoznamy vo všetkých firmách, ktorým robím mzdy, vyčistili sa "fiktívni poistenci", ktorí prešli do zoznamov SP ako dohodári uvedení niekedy na výkazoch /pred 1.4.2005 sa nemuseli prihlasovať/.
Ak to neurobíš a budeš mať nejakých neodhlásených poistencov, musíš urobiť spätne od 1.9. opravné výkazy a uviesť ich tam.
Upozornili ma, že od 1.1.2008 musí sedieť počet zamestnancov na výkaze s počtom prihlásených poistencov. Inak výkaz neprejde spracovaním.

------
Veronika
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Na pobočke kam chodím ja, je to presne také isté. Ja si však nemyslím, že sa odhlášky stratili. Myslím si, že oni ich jednoducho nestihli zapísať do programu. A to čo zapísané bolo, obsahovalo množstvo chýb.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

veronikasad Pozri príspevok
Na tento problém ma na našej pobočke upozorňovali od leta, dala som si vytlačiť zoznamy za všetky firmy ktorým robím mzdy, v decembri som to skontrolovala druhý raz.
Upozorňovala som na to aj na PORADe tu :


Pôvodca textu príspevku: Ela222
Ja mám len malú otázočku. Možno nie je moc k téme, ale predsa vyskúšam. :-) Môžem požiadať SP o výpis z registra našich poistencov? Je to bezplatné? Ak áno, akou formou sa to robí? Nikde som to nenašla. Ďakujem.

Ak si zamestnancom firmy, nemal by s tým byť problém. Pokial to robíš za firmu ako spracovateľ miezd, niekedy pýtajú poverenie.
Ja som si takto dala vytlačiť zoznamy vo všetkých firmách, ktorým robím mzdy, vyčistili sa "fiktívni poistenci", ktorí prešli do zoznamov SP ako dohodári uvedení niekedy na výkazoch /pred 1.4.2005 sa nemuseli prihlasovať/.
Ak to neurobíš a budeš mať nejakých neodhlásených poistencov, musíš urobiť spätne od 1.9. opravné výkazy a uviesť ich tam.
Upozornili ma, že od 1.1.2008 musí sedieť počet zamestnancov na výkaze s počtom prihlásených poistencov. Inak výkaz neprejde spracovaním.

------
Veronika
Dosiaľ bolo všetko v poriadku vo všetkých firmách, občas sa objavila malá nezrovnalosť pri vzájomnom odsúhlasovaní, opravilo sa, nebol problém. Ale toto je extrém...tu nesedí takmer nič. A keďže veľmi nerád veci robím 2x, povedal som im, nech si odhlášky vyhľadajú oni(na to mi bolo povedané, že oni to už majú v archíve - na to som im povedal zase ja, že rok 2002-2004 aj my už máme v archíve a čo?), alebo keď to nenájdu, donesiem im účtovníctvo za 6 rokov a nech si to vyhľadajú sami, alebo nech počkajú 2 mesiace, pokiaľ budem mať na takéto hlúposti čas.

Známi známych pretlačia do SP všelijakých nekompetentných a lenivých kvázi zamestnancov-idiotov, ktorí nemajú nič iné na starosti, iba pekne v teplúčku naklepať do počítača nejaké množstvo výkazov, títo však nevzládnu ani to. Hodinu a pol obedujú a o 14.10 už sedia doma pred televízorom. Načo to je dobré??
Naposledy upravil M3G : 04.02.08 at 23:29
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Tiež som mala nejaké drobné nezrovnalosti, čo sa týka dátumov prihlasovania napr. 1.5 zmenili na 5.1. a pod.. To čo sa týka zamestnancov sú pri urovnaní nezrovnalostí vcelku ochotní spolupracovať, ALE ak sa jedná o živnostníka úsmev zamrzne a len arogancia. Mňa neevidovali od 1.9.1990.
Odpoveď bola. No a čo, asi ste vypadla zo systému, však ešte nevybavujete dôchodok.
Náprav už to vybavujem 2 roky a až teraz asi začína svitať na kompletný výkaz, kedy už ich prestávajú posielať.
V druhom prípade - 10 rokov SZČO - platby sú v poriadku - tiež im "akosi" vypadol zo systému, resp. 3 pracovníčky ho našli podľa RČ ale jedna tvrdila "máte zlé rodné číslo, asi budete musieť si to preveriť na matrike". Školy, ZVS, živnosť a čo ja viem ešte aké dôležité doklady má a všade je to správne, len tá jedna pani, kde sú prepojené PC má zlé RČ, asi ...no čo...
a pobočka ho vôbec nenahlásila na ústredie, lebo im tam chýbal neujasnený rok, počas ktorého bol na ZVS - 7/1998-6/1999. Nevyzvali, že prečo tam nemá platby, 10 rokov čakajú, až keď to začne sám naháňať kvôli výpisu z ústredia.
Naposledy upravil VladoaKatka : 05.02.08 at 11:30 Dôvod: preklep
0 0
Lubica H Lubica H

Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

asi to bude trochu mimo témy, ale ja mám na sociálku tiež ťažké srdce. som na materskej (teraz už na rodičovskej) od 7/2006. kvôli ročnému zúčtovaniu za rok 2006 som potrebovala zo sociálky potvrdiť, že som na materskej a výšku materskej, ktorá mi bola za rok 2006 vyplatená. postavím sa k okienku, podám občiansky, vysvetlím pani čo chcem. vytlačila mi zostavu a ja pozerám - už rok bývam na inej adrese, v inom meste, ale oni tam majú moju pôvodnú. pýtam sa, prečo - a pani na to: "zamestnávateľ si nesplnil svoju povinnosť" , ale poslala ma k ďalšiemu okienku, kde mali na starosti registre. tak stojím v ďalšej fronte. už som pri okienku, vysvetľujem pani, čo chcem, ona "kukne" do počítača: "máte to v poriadku, zamestnávateľ zmenu ohlásil", pre istotu mi to aj vytlačí a znovu ma pošle k pôvodnému okienku. pri prvom okienku pani jedným očkom pozrie do papiera: "ale mne to počítač ukazuje takto". vravím jej, nech do toho vstúpi a zmení to (zhodou okolností som tam bola aj mesiac predtým kvôli úveru a pani pri okienku mi to dokázala zmeniť) - "to sa nedá. to je nastavené v systéme v bratislave. ak chcete, môžete sa sťažovať." pýtam si adresu, kde mám poslať sťažnosť - pani: "ja tu mám napísané dve adresy, ale neviem, na ktorú sa to má poslať" a pre istotu mi nedá ani jednu. tak som si sama zistila adresu SP v Bratislave a napísala sťažnosť, kde som spomenula, aby preškolili svoje zamestnankyne v práci s PC. Priložila som im aj kópie potvrdení, kde v jednom dokázala pani zmeniť moju adresu a v druhom druhá pani nie. SP sa mi ospravedlnila, ale pre istotu sa k tomu bodu o preškolení nevyjadrila. a záver - minulý rok mi volali z pobočky SP, že mi cca o 5.000 SK vyplatili vyššiu materskú - či im to vrátim... neviem ako vám, ale mne to v tej chvíli prišlo ako odplata.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ja mám čerstvú skúsenosť s SP Trnava. Mama jedného zamestnanca kontrolovala synčekov stav koruniek v II.pilieri . Nakoľko sa jej zdalo, že stav nezodpovedá tomu, čo očakávala, navštívila SP a s veľkým krikom zamestnávateľovi oznámila, že synček nie je prihlásený v SP. Zamestnávateľ s ešte väčším krikom prišiel za mnou. Ukázala som mu potrvdenú prihlášku zo SP - pri telefonáte na SP nastal krik najväčší, ale už bol smerovaný na Trnavu .
Výhovorka paničky bola, že práve vyhodili jednu nezodpovednú pracovníčku . Z hrôzou sme zistili, že im chýbajú dvaja súčasní pracovníci a vystávajú traja bývalí .... nechápem, na čo posielame do SP prílohy výkazov. To sa vôbec nepáruje ???
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
A to ešte v SP majú vo štvrtok nestránkový deň (aspoň u nás) a väčšinou sú len do 14.00.
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

aj u nas (prievidza) som mala tento problem, dala som si vytlacit zoznam a zistila som tiez z mam kopec popreihlasovanych, kopec ine datumy ako keby tam nejaky skriatok sarapatil ale nateraz mam hadam klud. mozno by ten zoznam mohli elektronicky spristupnit, by som si to castejsie kontrolovala
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

VladoaKatka Pozri príspevok
T....Odpoveď bola. No a čo, asi ste vypadla zo systému, však ešte nevybujete dôchodok....
.
Katka tak takým spôsobom práce sociálky si ozaj dôchodok nie že nevybuješ, ale ani neobuješ.
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

ekopo Pozri príspevok
A to ešte v SP majú vo štvrtok nestránkový deň (aspoň u nás) a väčšinou sú len do 14.00.
Môj známy je taký šprťo zákonov a čo sa týka stránkových dní týchto ustanovizní, vyšprtal, ze ich nestrankové dni nemajú oporu v zákone. takže chodí na úrady hocikedy a vzdy tam narobí bordel ak ho nechcu vybavit z dovodu že nemaju strankove dni. stazuje sa u najvyšších veducich a aj na ustrediach a nevedia si s nim rady a hlavne nemaju cim argumentovat, tak ho vybavuju aj mimo strankovych. Vsetky rozhovory si nahrava a cuduj sa svete, niektori "kvalifikovani" uradnici nemaju ani sajnu o tom, ze na to ma skutočne právo a nemožu mu v tom braniť. Oni mu chcu smozrejme braniť. Ale čo je podstatné, len tak ho potom neodbyjú a kukajú rozmyšlať čo mu povedia!!
To je jeden clovek, a nas su tisice....
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

ekopo Pozri príspevok
A to ešte v SP majú vo štvrtok nestránkový deň (aspoň u nás) a väčšinou sú len do 14.00.

To si fandi, u nás neúradujú ani v utorok
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Johanka Pozri príspevok
Ja mám čerstvú skúsenosť s SP Trnava. Mama jedného zamestnanca kontrolovala synčekov stav koruniek v II.pilieri . Nakoľko sa jej zdalo, že stav nezodpovedá tomu, čo očakávala, navštívila SP a s veľkým krikom zamestnávateľovi oznámila, že synček nie je prihlásený v SP. Zamestnávateľ s ešte väčším krikom prišiel za mnou. Ukázala som mu potrvdenú prihlášku zo SP - pri telefonáte na SP nastal krik najväčší, ale už bol smerovaný na Trnavu .
Výhovorka paničky bola, že práve vyhodili jednu nezodpovednú pracovníčku . Z hrôzou sme zistili, že im chýbajú dvaja súčasní pracovníci a vystávajú traja bývalí .... nechápem, na čo posielame do SP prílohy výkazov. To sa vôbec nepáruje ???
Aj u nás SP Trnava predtýždňom zháňala údaje o pracovníkovi, ktorého meno sme v živote ani nepočuli.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Podľa týchto príspevkov je jasné, že SP robí odhlášky a prihlášky v tomto období za roky 2004-2006. Na celom Slovensku. Mne prišiel list, že nemám odhlásených zamestnancov z firmy ktorá zanikla v roku 2006 a ako prílohu mi dali zamestnancov z úplne inej firmy. /Jasnačka že mená mi nič nehovorili a že tam mám rodné čísla tých ľudí/. Keď som tam zavolala pani mi nadiktovala mená ľudí /3/ ktorých vraj nemám odhlasených. Musela som ísť do archívu a povyberať odhlášky a keď som jej zavolala že tam je všetko v poriadku a že mám pečiatku prevzatia na RL, tak mi povedala že teda nech jej to faxnem a nech poriadne fixou prepíšem dátum prevzatia poisťovňou aby to videla. Jasne, že som to neprepisala, veď keď prídu na kontrolu tak ma obvinia že falšujeme dátumy... Nalepila som tam samolepiaci lístok a napísala dátum prevzatia a dala šípku k pečiatke. No ktovie ktorá firma dostala prílohu našich bývalých zamestnancov. Teda skutočnosť je taká, že SP ma riadny bordel v papieroch a teda mne osobne sa to vôbec nepáči, že v roku 2008 spracovávajú RL za staré roky 2004-2006. Mali by tiež byť nejako pokutovaní, neviem si predstaviť, že by takto pracovali firmy... Nehovoriac o ich platoch a o tých našich...
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
sa divím že sa divíte...icte skúsiť niečo vybaviť na bratislavu vidiek na lazaretskú...je tam nová riaditeľka a smiechu sa nezdržíte...keď chcete ísť do podateľne/cez stránkový deň a v úradných hodinách/ tak musíte predložiť občaňák a oni si zapíšu čo chcú...na moju milú otázku že kde mám záruku že si volakto na moje údaje z občaňáku nevezme úver, nepredá moj byt alebo nevystaví falošné faktúry tak ten cerberus v uniforme mi vrátil doklad a nepustil ma do podateľne...tomu vravím služby obyvateľstvu...je to na zaplakanie celý ten sociálkový bordel...
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
brm Pozri príspevok
sa divím že sa divíte...icte skúsiť niečo vybaviť na bratislavu vidiek na lazaretskú...je tam nová riaditeľka a smiechu sa nezdržíte...keď chcete ísť do podateľne/cez stránkový deň a v úradných hodinách/ tak musíte predložiť občaňák a oni si zapíšu čo chcú...na moju milú otázku že kde mám záruku že si volakto na moje údaje z občaňáku nevezme úver, nepredá moj byt alebo nevystaví falošné faktúry tak ten cerberus v uniforme mi vrátil doklad a nepustil ma do podateľne...tomu vravím služby obyvateľstvu...je to na zaplakanie celý ten sociálkový bordel...
0 0
malalulu malalulu

malalulu je offline (nepripojený) malalulu

Ja som robila vo firme pred 18 rokmi, a SP teraz prišla na to, že nemá odhlášky 2 zamestnancov, ktorí už boli dávno mŕtvi, keď som tam nastúpila. Teraz tie odhlášky chcú. Kde bola SP doteraz, keď na to neprišla? (to nehvovorím o tom,že vyplácajú pozostalostné dôchodky)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať