Zavrieť

Porady

Do sociálnej poisťovne už netreba odovzdávať odhlášky zamestnancov

M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Nadpis témy je to, čo mi vyplynulo z dnešného dňa.

Zo Sociálnej poisťovne mi nedávno poslali oznámenie, že jedna z mojich firiem má 9 zamestnancov a viac, hrozí mi preto pokuta, za to, že neposielam výkazy, prihlášky a odhlášky elektronickou formou. To je všetko v poriadku, problém však bol ten, že firme, ktorej to poslali, má v súčasnosti iba 3 zamestnancov.

K listu bola príloha, ktorú ste už mnohí z Vás dostali - zároveň nás žiadajú o odsúhlasenie a opravu chýb vytlačenej zostavy zamestnancov. Po vzhliadnutí tohoto papiera som sa zhrozil.

1. List nebol odoslaný doporučene, ale iba klasickou poštou, čo sa mi zdá trochu drzosť, vzhľadom na dokument s mnohými rodným číslami, ale to len tak na margo.

2. Podstatné bolo to, že podľa toho papiera, za obdobie približne 5 rokov neexistovala z našej strany žiadna odhláška zamestnancov, prepustených z pracovného pomeru. Na dôvažok, dátumy prihlášok zamestnancov sa takmer u všetkých zamestnancov vôbec nezhodovali a vypadali, ako keby to bolo do ich systému nahodené odhadom. T.j. namiesto prihlásenia 2.2.2005 tam svietil dátum 1.1.2005 a podobne.

Podotýkam, k tomuto problému, že všetky odhlášky a prihlášky(po skúsenostiach aj výkazy) chodím pravidelne odovzdávať do pobočky Sociálnej poisťovne (táto je vzdialená od môjho sídla približne 46 kilometrov tam aj späť - ale aj tak to chodím odovzdávať). Tento systém mám už zaužívaný 3 roky, z dôvodu, aby sa niečo nestratilo, ale aj tak som to asi robil zbytočne . V Sociálnej poisťovni sa strácalo a aj stráca dodnes.

Nechápem, ako mohla takáto situácia nastať, jediná príčina, ktorá ma napadla je tá, že k počítaču sa, konkrétne k tejto firme, dostala nejaká nezodpovedná osoba a tejto sa podarilo vymazať niektoré údaje. Aby to zakamuflovala, nahodila si údaje od brucha a potom bola taká drzá, že mi ešte hrozila pokutou !!!
Usporiadat
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
tak po dnešku konštatujem, ža ani ukončenia dlhých pn-niek netreba odovzdávať...dnes mi znadala v apríli min.roku odídená devucha, že ju nechcú teaz zaevidovať na úrade práce...vraj nemá ukončenú pn z apríla 2007...zážitok pre bohov...tak som jej poslala oskenované ukončenie pn s pečiatkou a dátumom prevzatia na sociálke...odozva ani búúúú ani méééé...
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

brm Pozri príspevok
tak po dnešku konštatujem, ža ani ukončenia dlhých pn-niek netreba odovzdávať...dnes mi znadala v apríli min.roku odídená devucha, že ju nechcú teaz zaevidovať na úrade práce...vraj nemá ukončenú pn z apríla 2007...zážitok pre bohov...tak som jej poslala oskenované ukončenie pn s pečiatkou a dátumom prevzatia na sociálke...odozva ani búúúú ani méééé...
A čo si čakala ? Snáď nie vďaku ?
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
no vzhľadom na úroveň konverzácie s dotyčnou "dámou" by som aspoň to búúúúúúú prijala...mala neskutočný slovník
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

brm Pozri príspevok
no vzhľadom na úroveň konverzácie s dotyčnou "dámou" by som aspoň to búúúúúúú prijala...mala neskutočný slovník
nečudo. nechcela sa priznať že je múúúú
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Tanče Pozri príspevok
nečudo. nechcela sa priznať že je múúúú
A to by si veľa chcela aby aspoň povedala to čarovné slovičko: prepáčte a lebo ďakujem?
0 0
symona symona

symona je offline (nepripojený) symona

aj samostatne aj zárobkovo činná ...viac
Pri tejto téme, ktorá jednoznačne dokazuje, že oná inštitúcia je plná nekompetentných a lenivých ľudí. Som tiež na materskej, vlastne teraz už rodičovskej dovolenke a popritom makám (SZČO). Vlani v lete som od nich dostala list, v ktorom mi oznamujú, že žiadajú odo mňa doplatiť dlžné poistné za časť mesiaca z roka 2006, počas ktorej som mimochodom bola na riadnej MD a poberala som materské. Nezabudli pripojiť vyhrážku, že porušujem zákony a ak to nezaplatím, tak začnú konanie o poistnom. Tak som dotyčnú dámu, ktorá bola autorkou tohto ľúbostného listu, trošku "pošteklila" medzi rebrá. Ešte mala tú drzosť mi povedať, že veď vraj v ich systéme videla,že som na MD. Ale ani ju nenapadlo skontrolovať, či náhodou aj v tom inkriminovanom mesiaci som nebola na MD. No a veď čo sa vraj také hrozné stalo.

Takže, milé kolegyne - mamičky, samostatne zárobkovo činné, pre vlastný kľud a pohodu, odkontrolujte si po ukončení MD, či to tie "zlaté" tetušky v našej "milovanej" nemenovanej vyššie zmieňovanej ištitúcii dobre zaregistrovali. Aby ste neriešili podobnú situáciu. Myslím, že máme na starosti iné povinnosti a nie riešiť nezodpovedné konanie nekompetentných úradníčok.
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Ja som raz zabudla zmeniť trvalý príkaz-rozdiel bol 200-300 Sk bola som na dovolenke a nestihla som do 8 dňa v mesiaci zmeniť ale až po 8 /zistili to po 9 mesiacoch/-tak mi prišlo,že ak to nezaplatim do 15 dní, tak pošlú na mňa exekútora. Vlietla som tam a nakoniec sa zistilo, že má už pár rokov nemajú v systéme a po rušnej debate potom behom týžňa volali z Blavy, že už je to v poriadku. Platila som ako blbec ale skoro 10 rokov ako keby som nebola občanom tejto republiky. Peniaze im nevadili.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
MarcelkaT Pozri príspevok
Ja som raz zabudla zmeniť trvalý príkaz-rozdiel bol 200-300 Sk bola som na dovolenke a nestihla som do 8 dňa v mesiaci zmeniť ale až po 8 /zistili to po 9 mesiacoch/-tak mi prišlo,že ak to nezaplatim do 15 dní, tak pošlú na mňa exekútora. Vlietla som tam a nakoniec sa zistilo, že má už pár rokov nemajú v systéme a po rušnej debate potom behom týžňa volali z Blavy, že už je to v poriadku. Platila som ako blbec ale skoro 10 rokov ako keby som nebola občanom tejto republiky. Peniaze im nevadili.
To ani v mojom prípade im nevadia. Z 13 rokov poctivého platenia mám do dôchodku započítaných 204 dni.
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

smith Pozri príspevok
To ani v mojom prípade im nevadia. Z 13 rokov poctivého platenia mám do dôchodku započítaných 204 dni.
Tak to si ešte veľmi mladý, že ťa môžme poslať po pivo a po cigárety.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

smith Pozri príspevok
To ani v mojom prípade im nevadia. Z 13 rokov poctivého platenia mám do dôchodku započítaných 204 dni.

Neskutočné, zdá sa, že SP má plynutie času pomalšie ako u nás. Asi to bude mať nejaký súvis s tou čiernou dierou(tam sa strácajú aj tie odhlášky), čo sa usídlila v každej pobočke SP.
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

M3G Pozri príspevok
Neskutočné, zdá sa, že SP má plynutie času pomalšie ako u nás. Asi to bude mať nejaký súvis s tou čiernou dierou(tam sa strácajú aj tie odhlášky), čo sa usídlila v každej pobočke SP.
dúfam že myslíš tú čiernu dieru nad nami, nie...... tam dole......
0 0
minny minny

minny je offline (nepripojený) minny

ja som ja :-)
Zamestnávateľ je povinný ohlasovať zmenu trvalého bydliska do SP?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
minny Pozri príspevok
Zamestnávateľ je povinný ohlasovať zmenu trvalého bydliska do SP?

Za zamestnancov na RL FO ako zmenu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať