Zavrieť

Porady

Fakturácia pri novej živnosti

Dobrý deň

Živnostník začal podnikať v 11/2007. Chybou živnostenského úradu mu bolo DIČ pridelené až v 01/2008. Môže vystaviť v roku 2007 faktúry bez DIČ?

veľmi pekne dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    vie mi niekto prosím pomôcť? dakujem

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    dakujem

    Mňa len metie, že medzi náležitosťami faktúry je aj DIČ.
    Ale podľa mna tiež môže. Len nejako nie som si istá.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Tak ho doplní, keď ho bude vedieť.... Veď bolo 30 dní na registráciu, to by ani vtedy nevystavoval faktúry?

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    Živnostenský úrad ho mal registrovať na DÚ, ale neurobil to. takže až v januári, ked mi klient prvýkrát priniesol papiere sme na to prišli. Teraz ho už má pridelené. A chce vystaviť faktúru za vlanajší rok ešte do vlaňajších faktúr.

    seda je offline (nepripojený) seda

    seda
    Dobrý deň, prosím poraďte, dostala som doklady na spracovanie JU. SZČO začala 15.8.2010, no v 5/10 a 6/10 vystavila daná ešte vtedy nie SZČO faktúru na svoje rodné číslo. S niečím takým som sa ešte nestretla, čo s tým? Uhradené to mala v 7/10 na osobný účet, dávať to do JU, alebo nejak zdaniť len v DP? Ďakujem.

    seda je offline (nepripojený) seda

    seda
    seda Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím poraďte, dostala som doklady na spracovanie JU. SZČO začala 15.8.2010, no v 5/10 a 6/10 vystavila daná ešte vtedy nie SZČO faktúru na svoje rodné číslo. S niečím takým som sa ešte nestretla, čo s tým? Uhradené to mala v 7/10 na osobný účet, dávať to do JU, alebo nejak zdaniť len v DP? Ďakujem.
    Poradíte ako to správne zdaniť?

    seda je offline (nepripojený) seda

    seda
    seda Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím poraďte, dostala som doklady na spracovanie JU. SZČO začala 15.8.2010, no v 5/10 a 6/10 vystavila daná ešte vtedy nie SZČO faktúru na svoje rodné číslo. S niečím takým som sa ešte nestretla, čo s tým? Uhradené to mala v 7/10 na osobný účet, dávať to do JU, alebo nejak zdaniť len v DP? Ďakujem.
    Boli to služby hostesky, rozhodla som sa, že to nedám do JU, dám to len v DP B k ostatným príjmom §8 do riadku iné. Myslíte, že to bude O.K.?

    Fakturácia pri novej živnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.