Zavrieť

Porady

Zrážková daň

Dobrý deň múdre hlávky,
chcel by som sa informovať, ako by som mohol napraviť chybu, keď nám materská spoločnosť z Holandska fakturovala licenčné poplatky, ktoré boli koncom januára uhradené v plnej výške, pričom mali byť ponížené o zrážkovú daň.
Ďakujem za rýchlu odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

    jajko50
    Vyplniť "Oznámenie platiteľa dane" o odvedení dane vyberanej zrážkou kde sa uvedie platiteľ vaša spoločnosť a Daňovník--spoločnosť z Hol. Vyrátaš a daň odvedieš. No a teraz to horšie--požiadaj listom hol. spoločnosť o vrátenie uvedenej sumy, ktorú ste podľa zákona zaplatili nášmu DÚ ako daň vyberanú zrážkou. DÚ pošle potvrdenie o zaplatelí dane a to zašleš hol spoločnosti.

    11marcoPolo je offline (nepripojený) 11marcoPolo

    11marcoPolo
    Ďakujem Jajkovi, myslel som, že takto nejako to treba riešiť... Inak nevedel by si mi poradiť, kde by som mohol nájsť príslušné sadzby zrážkovej dane pre jednotlivé krajiny?

    jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

    jajko50
    Skúsim pohľadať. Ja to robím len s Českom a predtým aj s Anglic firmou a tam je medzinár zmluva 10%. Mám dojem, že to je tak všeobecne všade s každou krajinou s ktorou zmluvu máme.--toto ale neviem naisto . Na stránke DRSR by to malo byť. Ak niekto vie dúfam, že ma opraví.

    11marcoPolo je offline (nepripojený) 11marcoPolo

    11marcoPolo
    Existujú aj záležitosti, kde je vyberaná 5 % zrážka, len problém je v tom, že neviem ktoré a v ktorých krajinách, nakoľko mi chýba tento prehľad. Inak bolo by možné, že by tieto licencie zdanili priamo v Holandsku?

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Neviete ako vyzerá vzor oznámenia o zrážkovej dani zaplatenej z licenčných poplatkov? Je to to oznámenie ktoré sa kedysi podávalo za dohodárov?

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Dík, a ako mám postupovať, keď faktúra bola v EUR vystavená aj uhradená do toho oznámenia mám uviesť čiastku v Sk prepočítanú akým kurzom. Potom ešte rozmýšľam nad tým ako bude vedieť Dú dať potvrdenie spoločnosti z Česka keď v tom oznámení sa údaje o tom, že komu sa zráža zráková daň z akej faktúra nikde neuvádza.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.