Zavrieť

Porady

Súbeh TPP a živnosti - problém s daňou z príjmu?

Ahojte poraďáci,

chcem Vás poprosiť radu. Som živnostníčkou od 1.1.2007. V roku 2007 som pracovala na TPP aj živnostníčila popri zamestnani pre zahraničnú firmu súbežne. Od 1.1.2008 som dostala vypoved z TPP a prestala robiť pre zahraničnú firmu. Ostal mi jeden mesačný príjem na živnosť cca 20 tisic. Za rok 2007 mi vychadzajú vysoké dane - vyše 60 tisíc. Chcem sa opytať na mechanizmus preddavkov na daň v roku 2008. Bude ma daňový úrad posudzovať pri výpočte preddavkov na daň iba z príjmov zo živnosti alebo sa tam budú zahŕňať aj príjmy z TPP (ktorý už nemám)? Obávam sa totiž príliš vysokých preddavkov na daň z príjmov v roku 2008...
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    § 34 Zákona o dani z príjmov
    (10) Daňovník, ktorého základ dane tvorí súčet čiastkových základov dane a jedným z nich je aj čiastkový základ dane z príjmov zo závislej činnosti, neplatí preddavky na daň, ak tento čiastkový základ dane tvorí viac ako 50 % z celkového základu dane. Ak čiastkový základ dane z príjmov zo závislej činnosti tvorí 50 % a menej, preddavky na daň sa platia v polovičnej výške.

    Pozn.
    príjem zo závislej činnosti = príjem zo zamestnania
    Dakujem Johanka,

    ešte si to dodačno pojmovo uchopim, teda ak mám základ dane z príjmu zo závislej činnosti vyšší ako príjem zo živnosti (vychadza mi to asi 60 % z mojich prijmov) vobec neplatim preddavky v roku 2008? Uff, dakujem dakujem prevelmi za tuto cennu radu.

    Súbeh TPP a živnosti - problém s daňou z príjmu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.