Zavrieť

Porady

je dotacia členovi včel. združenia zdan. prijem?

Chcela by som sa spytat, ak som členom včelárskeho združenia a ako člen dostanem dotaciu na moje včely mam povinnost si to dat ako zdanitelny prijem?
Inak ako osoba som SZCO, včely mam ako hobby.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Volvox je offline (nepripojený) Volvox

    Volvox
    Podľa mňa ide o to že pod akým paragrafom zdaňuješ prípadné príjmy (predaj medu, peľu ...).
    Ak by si bola registrovaná SHR a dosahovala tak viac menej trvalé príjmy tak by si mala patriť pod §6 ods.1 Zákona o DzP. a v tom prípade by si postupovala ako pri hociktorej inej dotácii ktorá by bola prijatá v súvislosti s výkonom činností z ktorých plynú príjmy podľa §6.
    Ak by to boli príjmy príležitostné tak by to spadalo pod §8 ods.1a) a vzťahovalo by sa na to oslobodenie podľa §9 ods.2k) /od 1.1.2008 je to odsek 2j)/
    Takto to vidím ja a aj ja to dokonca potrebujem mať overené pretože taký prípad mám aj ja tento rok.
    Otázka je že kedy to už prestáva byť príležitostným príjmom, pretože ak predávaš med počas celej sezóny keď včielky zbierajú tak to už asi nebude príležitostný príjem.
    Neviem asi som nepomohol

    je dotacia členovi včel. združenia zdan. prijem?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.