Zavrieť

Porady

daňové priznanie - som z toho jeleň

Tak a zase potrebujem Vaše dobré rady

Rok 2007...január odpracovaný skoro celý, potom od 29.1. do 1.12. PN pričom 30.11. bol skončený pracovný pomer. Bývalá kolegyňa ekonómka mi povedala, že si musím podať daňové priznanie sama. Na daňovom úrade som tete zašveholila že som pracovala len mesiac a potom PN a ona že aj tak to musím podať. Lenže ja vôbec netuším, ako sa to vypisuje.
Mám z bývalého zamestnania potvrdenie o príjme, potrebujem ešte niečo?

A druhá vec...platím si životnú poistku, vlastne dve a prišiel mi papier Potvrdenie na uplatnenie nezdaniteľných častí základu dane FO podľa §11 ods. 1 písm. c) až e) ..... keď som pracovala, tuším som toto potvrdenie nosila zamestnávateľovi.
Čo s tým?

A tretia posledná vec, daňové priznanie musím podať len osobne v mieste trvalého bydliska?

Ďakujem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

funny10 Pozri príspevok
Tak a zase potrebujem Vaše dobré rady

Rok 2007...január odpracovaný skoro celý, potom od 29.1. do 1.12. PN pričom 30.11. bol skončený pracovný pomer. Bývalá kolegyňa ekonómka mi povedala, že si musím podať daňové priznanie sama. Na daňovom úrade som tete zašveholila že som pracovala len mesiac a potom PN a ona že aj tak to musím podať. Lenže ja vôbec netuším, ako sa to vypisuje.
Mám z bývalého zamestnania potvrdenie o príjme, potrebujem ešte niečo?

A druhá vec...platím si životnú poistku, vlastne dve a prišiel mi papier Potvrdenie na uplatnenie nezdaniteľných častí základu dane FO podľa §11 ods. 1 písm. c) až e) ..... keď som pracovala, tuším som toto potvrdenie nosila zamestnávateľovi.
Čo s tým?

A tretia posledná vec, daňové priznanie musím podať len osobne v mieste trvalého bydliska?

Ďakujem
1. Môžeš požiadať býv. zamestnáv.o RZD do 15.2.2008.
2. To potvrdenie prilož k žiadosti .
0 0
funny10 funny10

funny10 je offline (nepripojený) funny10

Môžem, ale bolo mi jasne povedané, že to už nie je ich záležitosť.
Ok, predpokladám že kópie tých potvrdení.
A ešte ma napadlo, potrebujem aj nejaké potvrdenie že som bola na PN, a keď som od 1.12.07 na ID s tým čo?
0 0
rondos rondos

rondos je offline (nepripojený) rondos

Doložiš príjem od zamestnávateľa a doklad o ID, spravíš si daňové priznanie ,,A" kde si odpočítaš celú nezdaniteľnú čiastku a potom aj životné poistky, hoci si myslím, že tie Ti nebude treba lebo daň budeš mať len za 1 mesiac, ak si ju mala.
Ale podľa mňa mali Ti spraviť RZD v zamestnaní.
Daňové priznanie musíš podať v mieste trvalého bydliska ale môžeš ho poslať aj poštou, nemusíš ho odniesť osobne.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

rondos Pozri príspevok
Doložiš príjem od zamestnávateľa a doklad o ID, spravíš si daňové priznanie ,,A" kde si odpočítaš celú nezdaniteľnú čiastku a potom aj životné poistky, hoci si myslím, že tie Ti nebude treba lebo daň budeš mať len za 1 mesiac, ak si ju mala.
Ale podľa mňa mali Ti spraviť RZD v zamestnaní.
Daňové priznanie musíš podať v mieste trvalého bydliska ale môžeš ho poslať aj poštou, nemusíš ho odniesť osobne.
Súhlasím, ale doklad o ID nie je potrebné dokladať, len Potvrdenie....od zamestnávateľa
0 0
funny10 funny10

funny10 je offline (nepripojený) funny10

evina Pozri príspevok
Súhlasím, ale doklad o ID nie je potrebné dokladať, len Potvrdenie....od zamestnávateľa
Aké potvrdenie od zamestnávateľa?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

funny10 Pozri príspevok
Tak a zase potrebujem Vaše dobré rady

Rok 2007...január odpracovaný skoro celý, potom od 29.1. do 1.12. PN pričom 30.11. bol skončený pracovný pomer. Bývalá kolegyňa ekonómka mi povedala, že si musím podať daňové priznanie sama. Na daňovom úrade som tete zašveholila že som pracovala len mesiac a potom PN a ona že aj tak to musím podať. Lenže ja vôbec netuším, ako sa to vypisuje.
Mám z bývalého zamestnania potvrdenie o príjme, potrebujem ešte niečo?

A druhá vec...platím si životnú poistku, vlastne dve a prišiel mi papier Potvrdenie na uplatnenie nezdaniteľných častí základu dane FO podľa §11 ods. 1 písm. c) až e) ..... keď som pracovala, tuším som toto potvrdenie nosila zamestnávateľovi.
Čo s tým?

A tretia posledná vec, daňové priznanie musím podať len osobne v mieste trvalého bydliska?

Ďakujem
potvrdenie vyznačené červeným
0 0
funny10 funny10

funny10 je offline (nepripojený) funny10

Aha, no fakt som z toho jeleň aj napíšem, aj nevidím. Ale veď to sa neprikladá k tlačivu, z toho sa vypisuje do tlačiva nie?
0 0
funny10 funny10

funny10 je offline (nepripojený) funny10

No tak som to našla. Kópie potvrdení o príjmoch sú prílohou daňového priznania. Zase som o niečo múdrejšia...
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

funny10, ak si zoberieš daňové priznanie typ A ( s modrým pásikom), do riadkov 32, 33 a 34 opíš údaje z riadkov 1 a 3 (vrchný riadok) a riadok 4 potvrdenia od zamestnávateľa, do riadku 62 napíš údaj z riadku 5 potvrdenia, do riadku 37 dáš sumu 95616.- . Potvrdenie o zaplatení životného poistenia určite nebudeš ani potrebovať. Nemaj z toho obavy, je to len tlačivo. V prípade, že ti zamestnávateľ v riadku 5 vyčíslil nejakú daň, tak ju uvedieš na riadku 62 a celá ti bude vrátená.
To tlačivo je v podstate veľmi jednoduché, ak pôjdeš po jednotlivých riadkoch, za 5 minút nemáš čo robiť ( teda okrem čítania).
0 0
funny10 funny10

funny10 je offline (nepripojený) funny10

abel Pozri príspevok
funny10, ak si zoberieš daňové priznanie typ A ( s modrým pásikom), do riadkov 32, 33 a 34 opíš údaje z riadkov 1 a 3 (vrchný riadok) a riadok 4 potvrdenia od zamestnávateľa, do riadku 62 napíš údaj z riadku 5 potvrdenia, do riadku 37 dáš sumu 95616.- . Potvrdenie o zaplatení životného poistenia určite nebudeš ani potrebovať. Nemaj z toho obavy, je to len tlačivo. V prípade, že ti zamestnávateľ v riadku 5 vyčíslil nejakú daň, tak ju uvedieš na riadku 62 a celá ti bude vrátená.
To tlačivo je v podstate veľmi jednoduché, ak pôjdeš po jednotlivých riadkoch, za 5 minút nemáš čo robiť ( teda okrem čítania).
ďakujem veľmi pekne takto mi to bolo treba vysvetliť
0 0
marikaju marikaju

marikaju je offline (nepripojený) marikaju

Ahoj, mam podobny problem. V roku 2007 som bola ID, zaroven od februara 2007 som pracovala v statnej sprave, od 26.11.2007 som zacala pracovat ako SZCO, pricom zivnost mam uz niekolko rokov a v case pracovania v statnej sprave som neprerusila zivnost. Vobec netusim, ako sa z toho vysomarit a je mi jasne aj to, ze aj pri vsetkej mojej snahe to sama neurobim... Preto by som chcela poprosit niekoho, kto by mohol, ci by mi to danove priznanie nevypracoval.
Dakujem moc

Marika Jurikova
0 0
poou poou

poou je offline (nepripojený) poou

Ahojte, poraďáci! Súrne potrebujem poradiť. V roku 2007 som do mája pracovala vo firme, ktorá mi vyplatila mzdu len do februára 2007. Za marec a apríl som síce dostala výplatnú pásku, ale mzdu už nie. Zistila som, že do DP si môžem uplatiť len mzdu, ktorú som aj dostala fyzicky. Takže si chcem dať DDP. Len si neviem dať rady, či si môžem uplatniť celú čiastku odpočitateľnej položky za rok., t.j. 95 616,- Sk. Do konca roka som už bola zamestnaná. Potrebujem súrnu odpoveď. Vďaka.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

poou Pozri príspevok
Ahojte, poraďáci! Súrne potrebujem poradiť. V roku 2007 som do mája pracovala vo firme, ktorá mi vyplatila mzdu len do februára 2007. Za marec a apríl som síce dostala výplatnú pásku, ale mzdu už nie. Zistila som, že do DP si môžem uplatiť len mzdu, ktorú som aj dostala fyzicky. Takže si chcem dať DDP. Len si neviem dať rady, či si môžem uplatniť celú čiastku odpočitateľnej položky za rok., t.j. 95 616,- Sk. Do konca roka som už bola zamestnaná. Potrebujem súrnu odpoveď. Vďaka.
NČ si môžeš uplatniť celú...

P.s. Príjem zo zamestnania sa do DP dáva na základe Potvrdenia o príjme ...vydaného zamestnávateľom, a toto Potvrdenie tvorí aj povinnú prílohu DP.
0 0
poou poou

poou je offline (nepripojený) poou

To je síce pravda, lenže tá firma skončila tak, že už nie je možné tam nikoho zastihnúť a som rada, že som vôbec dostala aspoň zápočet rokov a iné doklady. Takže Potrvrdenie o príjme..... som už nemala šancu od koho získať. Majiteľ je nedostupný a dokonca ešte nie je ani v konkurze. Takže si chcem splniť povinnosť vo DÚ a predkladám aspoň výplatné pásky.
Takže NČ si uplatním celú, aj keď dám doklady za 10 mesiacov.
Dúfam, že som to takto správne pochopila. Vďaka za odpoveď. Len som si nebola istá na 100%.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

poou Pozri príspevok
To je síce pravda, lenže tá firma skončila tak, že už nie je možné tam nikoho zastihnúť a som rada, že som vôbec dostala aspoň zápočet rokov a iné doklady. Takže Potrvrdenie o príjme..... som už nemala šancu od koho získať. Majiteľ je nedostupný a dokonca ešte nie je ani v konkurze. Takže si chcem splniť povinnosť vo DÚ a predkladám aspoň výplatné pásky.
Takže NČ si uplatním celú, aj keď dám doklady za 10 mesiacov.
Dúfam, že som to takto správne pochopila. Vďaka za odpoveď. Len som si nebola istá na 100%.
Predpokladala som taký problém so zamestnávateľom, preto som to napísala len do poznámky p.s.

Áno je to správne, NČ si uplatňuješ celú
0 0
poou poou

poou je offline (nepripojený) poou

Ďakujem ti ešte raz da dobrú radu. Určite si to do budúcna zapamätám a nechám si aj kopiu DP, aby som si mala z čoho porovnať. Nechcem opäť zbytočne zaťažovať poradákov.

P.S.: Evina, si super. :-))))))))
0 0
marco04 marco04

marco04 je offline (nepripojený) marco04

Prosím započítava sa invalidný dôchodok do príjmu?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

marco04 Pozri príspevok
Prosím započítava sa invalidný dôchodok do príjmu?
Do príjmu dôchodcu na uplatnenie NČ dôchodcu- daňovníka? alebo načo? špecifikuj.
0 0
marco04 marco04

marco04 je offline (nepripojený) marco04

na uplatnenie nezdaniteľnej časti invalidného dôchodcu, či sa príjem z invalidného dôchodku zarátava do príjmu, je SZČO
Naposledy upravil marco04 : 09.02.09 at 05:50
0 0
bebikamt bebikamt

bebikamt je offline (nepripojený) bebikamt

Chcem vas poprosit o radu z vypoctom preplatku na dani, vyplatene primi 148750,Poistenie a prispevky 13807,4119
Čiastkovy zaklad dane je 134943 a Uhrn preddavkov na dan je 13047,nezdanitelna cast na danovnika 98496. Dakujem za pomoc
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať