Zavrieť

Porady

dohoda o pracovnej činnosti a brigádnickej práci študenta

poradte mi prosím.
Vie mi niekto povedať aká je maximálna výška odpracovaných hodín do týždňa pri dohode o brigádnickej práci študenta a pri dohode o pracovnej činnosti?
Je nejaký limit aj pri výške odmeny? A ako je to pri odvode daní, ak podpíšem vyhlásenie o nezdaniteľnej čiastke a môj zárobok je cca 3500 tak základ dane je 0? a nič neodvádzam?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dohoda o pracovnej činnosti - max. 10 hod. týždenne.
    Dohoda o brig.práci študenta - v úhrne 1/2 fondu prac.času.
    Nie je stanovený limit na výšku odmeny, novela zákona o zdr. poistení už zrušila povinnosť doplatiť zdrav.poistenie u študentov pri dohodách.
    Ak podpíšeš vyhlásenie ... pri príjme 3500 sk nebudeš platiť žiadnu daň.

    --------
    Veronika

    M-Tinka je offline (nepripojený) M-Tinka

    M-Tinka
    Ďakujem pekne Veronika, a čo sa týka toho 1/2 fondu prac. času v úhrne môžeš mi to prosím vysvetliť na nejakom príklade? našla som len že maximálne 300 hodín do roka. Ďakujem pekne

    M-Tinka je offline (nepripojený) M-Tinka

    M-Tinka
    asi som na to prišla 40*52=2080/2=1040 roočne hodín môže odpracovať brigádnik...čo sa týka dohody o pracovnej činnosti len 520 hodín ročne....môžete mi to niekto potvrdiť?

    Edith je offline (nepripojený) Edith

    Edith
    Od koľkých rokov môžem zamestnávať študenta na Dohodu o prac. činnosti prípadne o brigád. činnosti. Je to nejako limitomané? ďakujem

    globus111 je offline (nepripojený) globus111

    globus111
    Dohoda o BP študenta 1/2 fondu prac. času, čiže týždenne 40 hod. prac fond/2 ´20 hodín týždenne.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Edith Pozri príspevok
    Od koľkých rokov môžem zamestnávať študenta na Dohodu o prac. činnosti prípadne o brigád. činnosti. Je to nejako limitomané? ďakujem
    Z DRAK-a:

    fyzická osoba môže vykonávať práce (aj na základe dohody o brigádnickej práci študentov) až vtedy, ak splní obe nasledujúce podmienky:
    1. Dovŕšila najmenej 15 rokov.
    2. Ukončila povinnú školskú dochádzku. Povinná školská dochádzka trvá 10 rokov a trvá najdlhšie do konca školského roka v ktorom žiak dovŕšil 16 rokov (pozor, započítavajú sa aj prázdniny, teda školský rok trvá až do 31.8.).

    Príklad 1.: Študent dovŕši 16 rokov v marci 2006 a v auguste 2006 má za sebou 10 rokov školskej dochádzky, zamestnať sa môže od 1.9.2006.

    Príklad 2.: Študent dovŕši 16 rokov až v októbri 2006 avšak 31.8.2006 má za sebou 10 rokov školskej dochádzky, zamestnať sa môže od 1.9.2006.

    dohoda o pracovnej činnosti a brigádnickej práci študenta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.