Zavrieť

Porady

Problém s dobropisom - surne

Ahojte poradaci,

Zistila som taku skutocnost, v ktorej potrebujem poradit. Koncom decembra r.07 nam prisiel dobropis na tovar. Dobropis som nahodila a aj zahrnula do DPH za 4.Q. Avsak ked nam teraz koncom januara dosla od dodavatela dohoda o vzajomnom zapocitani pohladavok, uvedomila som si ze ja tu dobropisovanu fakturu nemam vobec nahodenu v r.07 ani ju nemam fyzicky, mylne som bola v tom ze je to dobropis k inej FA z decembra, ale pravda je taka ze tuto dobropisovanu fakturu som vlastne ani nikdy nenahadzovala, lebo si teraz spominam ze kolega mi tu fakturu ani nedal s tym, ze tovar pojde vratit ze je to zle a fa sa zrusi. Samozrejme to si myslel on, ale Dodavatelska firma fa nezrusila ale urobila k nej dobropis, no a teraz neviem co mam urobit aby som sa vyhla opravnemu priznaniu k DPH...ide cca o 1000,- dph o ktore sme sa v priznani ukratili.
Myslim ze vyziadat si tu FA z decembra od dodavatela nebude problem, len neviem co s DPH. Myslite ze fa mozem nahodit do decembra roku 2007 a dph si uplatnit az v 1.Q.2008?

Dakujem velmi pekne za rady!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    No neviem či som to správne pochopil . Ale ja by som to spravil tak, že v roku 2007 urobím ID na "nevyfakturovanú dodávku-dobropis/akože som ju nemal/ -5xx/326, a v roku 2008 urobím normálne do faktúr nahodím dobropis -326 aj -343/-321 a DPH bude v roku 2008 a do nákladov to dostaneš v roku 2007- s ktorým súvisí.
    Aha, no len ja prave dobropis mam nahodeny ted -5xx/-321 aj -dph, ale nemala som nahodenu FA ku ktorej bol tento dobropis vystaveny. Takze mozem urobit cez ID do roku 2007 nahodenie FA akoze 504/326 (bez dph) a potom v roku 2008 326/321 aj dph vycisli a zahrnut do I.Q.2008??
    Tak si to myslel?

    Dakujem

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    Ano fa vyžiadať od dodávateľa, dát.prijatia fa 2/08 (ako že ste ju stratili). Zaúčtovať 504/326 v r.2007 (bez DPH) a v r.2008 326/321, 343/321 a DPH zahrnúť do 1.Q.08.

    Problém s dobropisom - surne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.