Zavrieť

Porady

dan z MV a prenajate MV od nepodnikatela

Ako zamestnanec budem vyslany firmou na pracovnu cestu do zahranicia na 7-10 tyzdnov. Kedze je to cca 1-1,5 hodiny autom z mojho bydliska, zatial som sa ustne dohodol s firmou ze na pracovnu cestu budem dochadzat sukromnym vozidlom a nebudem pozadovat ubytovanie, ktore by mi bolo poskytnute. Uplatnim si nahradu podla zakona 283/2002 Z.z. Firme naklady nestupnu a ja si prilepsim. Toto vsetko je v poriadku. Moj problem je, ja totiz nevlastnim motorove vozidlo ale mam moznost si ho pozicat pripadne prenajat za symbolicku cenu od svojho suseda. Co je stale v poriadku podla § 7, 1) kde sa nepise, ze MV musi byt moje. Vsetky naklady spojene s uzivanim auta budem znasat ja.

no a konecne moja otazka, ak si auto prenajmem od suseda nepodnikatela, bude on musiet zaplatit dan z motoroveho vozidla, kedze mi prenajima auto? Bude musiet priznat prijem z prenajmu aj ked to bude symbolicka suma? Nerad by som mu narobil zbytocne problemy a vydavky tym, ze si od neho "poziciam" auto. Mozete mi prosim poradit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zlata je offline (nepripojený) Zlata

    Zlata
    Podľa zatiaľ platného zákona o daniach z motor. vozidiel, daň nebude platiť nikto, zamestnanec nie je zapísaný ako majiteľ motor. vozidla v technickom preukaze.
    Príjem z prenájmu hmotného majetku je oslobodený pre rok 2007 vo 24900,-.
    Suma platná pre rok 2008 bude o niečo vyššia, (neviem momentálne aký násobok to je) takže s daňou s príjmov by nemal byť problém, ak sa zmestíte do danej sumy.

    dan z MV a prenajate MV od nepodnikatela

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.