Zavrieť

Porady

neodpočítaná DPH

Dobry den,
dnes som nasla v uctovnictve chybne zauctovanu fakturu za telefon pri ktorej som si neodpocitala DPH na vstupe v hodnote 200,--. Je nutne robit opravne priznanie? Alebo mozem Sk 200,-- zauctovat na 548 s analyt. ako pripoc.polozka, lebo tych 200 ozaj nechcem spat.
Hladala som odpoved v inych temach, vsade boli rozoberane len bloky z reg.pokladnic s nespravnymi udajmi.
Dakujem Vam za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    danielaz Pozri príspevok
    Dobry den,
    dnes som nasla v uctovnictve chybne zauctovanu fakturu za telefon pri ktorej som si neodpocitala DPH na vstupe v hodnote 200,--. Je nutne robit opravne priznanie? Alebo mozem Sk 200,-- zauctovat na 548 s analyt. ako pripoc.polozka, lebo tych 200 ozaj nechcem spat.
    Hladala som odpoved v inych temach, vsade boli rozoberane len bloky z reg.pokladnic s nespravnymi udajmi.
    Dakujem Vam za pomoc
    Môžeš na 548 ako pripočitateľná položka v rámci DP.

    lethei je offline (nepripojený) lethei

    lethei
    K tomu neuplatnenému DPH na vstupe: v zmysle § 19 ods. 3 pism. k bod) 2 zákona o dani z prijmov v platnom znení má platiteľ dane nárok túto daň zahrnúť do daňových výdavkov, v prípade, že na jej odpočítanie nemá nárok. Vzhľadom k tomu, že v tomto prípade nárok na odpočet DPH vznikol, suma zodpovedajúca DPH sa nemôže uplatniť v daňových výdavkoch. Jednoducho povedané, nárok na odpočet bol, ale ak sa neuplatnil a neuplatní, zanikol.
    Na a na opravné daňové priznanie k DPH je už neskoro, skôr tak možno podať len dodatočné.

    chanell je offline (nepripojený) chanell

    chanell
    lethei Pozri príspevok
    K tomu neuplatnenému DPH na vstupe: v zmysle § 19 ods. 3 pism. k bod) 2 zákona o dani z prijmov v platnom znení má platiteľ dane nárok túto daň zahrnúť do daňových výdavkov, v prípade, že na jej odpočítanie nemá nárok. Vzhľadom k tomu, že v tomto prípade nárok na odpočet DPH vznikol, suma zodpovedajúca DPH sa nemôže uplatniť v daňových výdavkoch. Jednoducho povedané, nárok na odpočet bol, ale ak sa neuplatnil a neuplatní, zanikol.
    Na a na opravné daňové priznanie k DPH je už neskoro, skôr tak možno podať len dodatočné.

    Len doplním odpoveď:
    Ak si DPH nechceš uplatniť tak ju treba preúčtovať na 548/AU a v DP bude pripočitateľnou položkou.

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    Pri kontrole účtovn. rok 2007 som zistila, že nejakým nedopatrením som do DPH za 3Q neuplatnila DPH s leasingu MV.Jedná sa o sumu 3 600 Sk. Je potrebné podať dodatočné DPH - vznikne mi preplatok na DÚ. Zaujímalo by ma či DÚ vyrubí aj pokutu alebo sankcie za dodatočné DPH. ďakujem
    Naposledy upravil Zužu : 26.02.08 at 07:14 Dôvod: oprava textu

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Zužu Pozri príspevok
    Pri kontrole účtovn. rok 2007 som zistila, že nejakým nedopatrením som do DPH za 3Q neuplatnila DPH s leasingu MV.Jedná sa o sumu 3 600 Sk. Je potrebné podať dodatočné DPH - vznikne mi preplatok na DÚ. Zaujímalo by ma či DÚ vyrubí aj pokutu alebo sankcie za dodatočné DPH. ďakujem
    Treba dodatočné DP, sankciu dávajú iba v prípade, ak sa ti daňová povinnosť mení smerom hore a nie dole.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.