Zavrieť

Porady

dohoda a zrazena dan 2007

v roku 2007 som mala vo firme pracovnikov na dohodu a odvadzala som im zrazkovu dan. ich prijmy boli vyssie ako 5000Sk/mesiac. za rok 2007 som im vystavila potvrdenie o prijmoch FO zo zav.cinnosti.mozu si zapocitat prijem do polozky v danovom priznani riadok 33 uhrn vs.prijmov aj tento prijem a nasledne v riadku 100 takto odvedenu dan? vsetci su aj zamestnany na TPP v inej spolocnosti a riadne si odvadzaju dane a odvody.
Dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JuKaS je offline (nepripojený) JuKaS

    JuKaS
    Môžu, ale keď mali príjmy nad 5000.- Sk bola zrážaná preddavková daň. nevadí, že nemali podpísané vyhlásenie.

    Alise je offline (nepripojený) Alise

    Alise
    este doplnujuca otazka.pocita sa v priemere prijem nad 5tisic,alebo kazdy mesiac jednotlivo.moze si to vapocitat ako prijem spolu deleno pocet mesiacov?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Alise Pozri príspevok
    este doplnujuca otazka.pocita sa v priemere prijem nad 5tisic,alebo kazdy mesiac jednotlivo.moze si to vapocitat ako prijem spolu deleno pocet mesiacov?


    Nemôžeš teraz počítať priemer. V každom jednom mesiaci si mala zrážať (a odvádzať) alebo zrážkovú alebo preddavkovú. Ako píšeš v prvom príspevku, odvádzala si iba zrážkovú. Nebolo to správne pri hrubom príjme nad 5 tis.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Alise Pozri príspevok
    este doplnujuca otazka.pocita sa v priemere prijem nad 5tisic,alebo kazdy mesiac jednotlivo.moze si to vapocitat ako prijem spolu deleno pocet mesiacov?
    Presne nerozumiem ako to myslíš, ale započíta sa súčet všetkých príjmov za r. 2007 u Vás a súčet odvedenej dane...

    Alise je offline (nepripojený) Alise

    Alise
    Paula Pozri príspevok
    Nemôžeš teraz počítať priemer. V každom jednom mesiaci si mala zrážať (a odvádzať) alebo zrážkovú alebo preddavkovú. Ako píšeš v prvom príspevku, odvádzala si iba zrážkovú. Nebolo to správne pri hrubom príjme nad 5 tis.
    stale som to odvadzala ako zrazkovu dan. je to velky problem?mam poslat opravene stvrtrocne vykazy za rok 2007?ved dan bola odvedena a uhradena takze je len problem,ze to nemaju na spravnom ucte(DU), alebo este niekde inde?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    To veru neviem, či to išlo na správny účet. Ja mám pre obe dane ten istý, ale zrážková daň má k.s.1744. Ako sa poznám, určite by som to všetko spätne upratala. Nie je od veci prekonzultovať chybu so správcom dane.

    tetula je offline (nepripojený) tetula

    tetula
    Číslo účtu pre daň zo závislej činnosti a aj pre daň zrážkovú je rovnaký, skutočne sa tieto dane u správcu, t.j. DÚ rozlišujú podľa KS. Potvrdzujem, že zrážková daň má KS: 1744.

    tetula je offline (nepripojený) tetula

    tetula
    Potvrdzujem, že daň zo závislej činnosti a zrážková daň majú rovnaké číslo účtu, len sa rozlišujú v KS. Zrážková daň sa uvádza pod KS: 1744 u každého správcu dane.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Nemyslím, že toto stačí, predpokladám, že už podané kvartálne prehľady a následne potom aj ročné hlásenie sa len preúčtovaním odvedených súm na DÚ nedajú na poriadok.

    Alise je offline (nepripojený) Alise

    Alise
    Ďakujem Vám všetkým. Bolo potrebné opraviť všetky hlásenia a taktiež požiadať DÚ o preútovanie. Už je to OK.

    Ala100 je offline (nepripojený) Ala100

    Ala100
    ked som mala dohodara dva mesiace, jeden mesiac prijem 5 000 a druhy 3 000,- a zrazala som len preddavkovu dan, je to velka chyba, ale to nechat tak ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.