Zavrieť

Porady

Príjmy SZČO v SR a v ČR

Daňovník mal živnosť v SR, od 02-08/07 mal prerušenú a v tom období mal živnosť v ČR. Ako mám postupovať pri podaní DP, stačí uviesť len príjmy z SR, alebo musí uviesť aj príjmy, ktoré si vysporiadal ako podnikateľ podaním DP v ČR. Ď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tacasina je offline (nepripojený) tacasina

    tacasina
    Ak je rezidetn SR musí podať daňové priznanie na Slovensku a zdaniť celosvetové príjmy.
    Musí podať DP zo živnosti v ČR a toto uviesť do DP na Slovensku.
    Daň zaplatená v ČR sa mu zarátava.

    mariannak je offline (nepripojený) mariannak

    mariannak
    Na príjmy zo SR chcem použiť 60% pauš.výd.. Neviem ako budú zdanené príjmy z ČR. Z ČR ešte nemám žiadne papiere ani DP. Do daň. prizn. § 6 budem uvádzať príjmy zo SR - príjmy a pauš.výd. a k tomu dopočítam príjmy z čr prepočítané kurzom (príjmy skutoč. a výdavky skutoč.). Keď tak nad tým rozmýšľam, tak sa môže stať, že nebude mať nárok na žiadnu odpočítateľ. položku - ani na daňovníka a možno ani na manželku. Len ZD zo SR mám 513 tis. a ešte musím dopočítať príj. z čr,však? Všetky príjmy musia byť uvedené v DP v tabuľke § 6. Môžem kumulovať pauš.výd. na príjmy zo SR s príj. z ČR (neviem či tam budú skutoč. alebo paušálne)???? Ď.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Nemôžeš v rámci §6 ods.1 písm.b) kombinovať paušálne a skutočné výdavky. Podnikateľ v ČR účtoval v zmysle českých predpisov, t.z. v PU. Český zákon nepozná jednoduché účtovníctvo. Je vhodné, aby preukazovanie príjmov zo SR aj ČR bolo jednotné, t.z. by bolo vhodné, aby v SR účtoval v podvojnom účtovníctve. Ak sa však z príjmov v SR rozhodol uplatniť si paušálne výdavky, musí si ich uplatniť aj z príjmov z ČR. V českom účtovníctve by mal mať tak zabezpečené členenie príjmov, aby ich vedel vyčísliť pre základ dane v SR. Z českého účtovníctva si urob evidenciu príjmov, ktoré podliehajú zdaneniu, prepočítaj kurzom a spočítaj so zdaniteľnými príjmami z evidencie vedenej v SR. Z takto vyčísleného príjmu vypočítaš %-ne výdavky.
    V DP vyplníš aj r.82-86 a odd. XIII. Finanční úřad daňovník požiada o Potvrdenie o zaplatení dane z príjmu(Certification on tax payment). V jeho prípade by som do 15.3.2008 požiadala o odklad podania DP z dôvodu príjmov zo zahraničnia(§49 ods.3 ZoDP)..
    Naposledy upravil Marína : 09.02.08 at 10:40

    mariannak je offline (nepripojený) mariannak

    mariannak
    Marína, ďakujem pekne za odpoveď. Zatiaľ nemám žiadne papiere z ČR, len z SR. Až teraz som sa dozvedela, že v období prerušenia živnosti v SR mal príjmy v ČR ako živnostník. Veľmi by ma zaujímalo ako si zdaňoval príjmy z r. 2006. Pokiaľ viem, v r. 2006 podal DP iba v ČR, to že to má zahrnúť aj do DP v SR je pre neho novinkou, čudoval sa, že pýtam od neho príjmy v ČR.

    Príjmy SZČO v SR a v ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.