Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce

Dobrý deň všetkým poradcom a poraďákom,
poprosím Vás o radu. Máme zamestnanca na dohodu o vykonaní práce, ktorému pravdaže sme napísali aj zoznam pracovných úloh napr.(dohľad nad poriadkom v izbách klientov, popratanie a očistenie spoločných priestorov, evidencia príchodov a odchodov....)
Moja otázka je, že ak s týmto človekom budeme opäť potrebovať uzavrieť dohodu na pár dní, keď nám každý vypadne, musím mu do dohody napísať úplne iný zoznam prác? Pretože ma viacerí upozorňovali, že v dohode o vykonaní práce nesmú byť opakované úkony, ale skôr jednorázové aktivity, ktoré majú určitý výsledok. No a problém je ten, že ide o prácu vrátnika, na pár dní stále v rôznych mesiacoch, keď nemáme nikoho kvôli dovolenke, či náhlej PN a pod...
Ďakujem Vám krásne za odpoveď a rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Aljoska Pozri príspevok
    Dobrý deň všetkým poradcom a poraďákom,
    poprosím Vás o radu. Máme zamestnanca na dohodu o vykonaní práce, ktorému pravdaže sme napísali aj zoznam pracovných úloh napr.(dohľad nad poriadkom v izbách klientov, popratanie a očistenie spoločných priestorov, evidencia príchodov a odchodov....)
    Moja otázka je, že ak s týmto človekom budeme opäť potrebovať uzavrieť dohodu na pár dní, keď nám každý vypadne, musím mu do dohody napísať úplne iný zoznam prác? Pretože ma viacerí upozorňovali, že v dohode o vykonaní práce nesmú byť opakované úkony, ale skôr jednorázové aktivity, ktoré majú určitý výsledok. No a problém je ten, že ide o prácu vrátnika, na pár dní stále v rôznych mesiacoch, keď nemáme nikoho kvôli dovolenke, či náhlej PN a pod...
    Ďakujem Vám krásne za odpoveď a rady.
    Tak tam DoVP nie je vhodná.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Aljoska Pozri príspevok
    Dobrý deň všetkým poradcom a poraďákom,
    poprosím Vás o radu. Máme zamestnanca na dohodu o vykonaní práce, ktorému pravdaže sme napísali aj zoznam pracovných úloh napr.(dohľad nad poriadkom v izbách klientov, popratanie a očistenie spoločných priestorov, evidencia príchodov a odchodov....)
    Moja otázka je, že ak s týmto človekom budeme opäť potrebovať uzavrieť dohodu na pár dní, keď nám každý vypadne, musím mu do dohody napísať úplne iný zoznam prác? Pretože ma viacerí upozorňovali, že v dohode o vykonaní práce nesmú byť opakované úkony, ale skôr jednorázové aktivity, ktoré majú určitý výsledok. No a problém je ten, že ide o prácu vrátnika, na pár dní stále v rôznych mesiacoch, keď nemáme nikoho kvôli dovolenke, či náhlej PN a pod...
    Ďakujem Vám krásne za odpoveď a rady.
    Lepšie by bola Dohoda o pracovnej činnosti.

    Aljoska je offline (nepripojený) Aljoska

    Aljoska
    Ďakujem Vám za odpoveď.
    Viem, že dohody o vykonaní práce majú obsahovať nejakú úlohu, ktorú treba odovzdať, teda ide o jednorazové úlohy s konkrétnym výsledkom...Ak teda nie dohoda, tak je možné to riešiť Pracovnou zmluvou na kratší pracovný čas?Pretože ak ide stále o pár dní v mesiaci, nie je tam splnený týždenný pracovný čas...
    Ďakujem

    Aljoska je offline (nepripojený) Aljoska

    Aljoska
    Pardón nejde stále o pár dní v mesiaci. Je to veľmi nepravidelné ak nám niekto vyskočí a nemáme smeny ako pokryť a potrebujeme vtedy ´dalšiu osobu...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Aljoska Pozri príspevok
    Pardón nejde stále o pár dní v mesiaci. Je to veľmi nepravidelné ak nám niekto vyskočí a nemáme smeny ako pokryť a potrebujeme vtedy ´dalšiu osobu...
    Ideálna by bola PZ na kratší PČ.

    Dohoda o vykonaní práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.