Zavrieť

Porady

evidencia známok

ahojte, neviem kde by sa hodila takáto otázka, tak mi prepáčte ak je od veci. Zaujíma ma len pre zaujímavosť či je povinné viesť evidenciu známok zvlášt v inom zošite, kde budem zapisovať vlastne odoslanú poštu, ktorú zapíšem v podacom denníku. Dvojaká robota a podľa mňa aj tak sa to nedá an sto percent odkontrolovať, lebo niečo je platené v hotovosti na pošte a niečo čo je zase v podacom denníku dám človeku do ruky. Robí niekto takú dvojakú robotu, že nakúpi známky zapíše do zošita a do zošita zapíše odoslanú poštu/kontrola čerpania známok/ a zapíše aj do podacieho denníka /ten viem, že sa viesť musí/. Zaujíma ma ten zošit. Od veci ja viem, ale čo by som robila v sobotu poobede jak rozmýšlala nad....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Mala by byť evidencia cenín. V členení príjem - výdaj - nominálna hodnota. Dokonca sa vykonáva aj inventarizácia. Prečo zošit. Aj priamo v programoch sa dá taká evidencia viesť.

    emili21 je offline (nepripojený) emili21

    emili21
    dakujem, a čo v takom prípade, keď ich rovno zaúčtujem/nákup/do spotreby lebo na lístku z pošty mám zaškrknuté aj políčko - nákup cenín aj platené v hotovosti-tá na pošte si to nedá vyhovoriť aby mi tam dala len jedno z toho-ak kupujem známky len nákup cenín a vtedy by som si to dala na účet 213 a ak v hotovosti tak rovno do nákladov. Lenže uznajte,že robiť všetko tip-top a komplikovať a zdvojnásobovať si robotu, keď ste v podniku s 30 zamestnancami jediná účtovníčka-mzdárka-ekonómka a sekretárka sa ani z fyzického ani z časového hladiska nedá.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    emili21 Pozri príspevok
    dakujem, a čo v takom prípade, keď ich rovno zaúčtujem/nákup/do spotreby lebo na lístku z pošty mám zaškrknuté aj políčko - nákup cenín aj platené v hotovosti-tá na pošte si to nedá vyhovoriť aby mi tam dala len jedno z toho-ak kupujem známky len nákup cenín a vtedy by som si to dala na účet 213 a ak v hotovosti tak rovno do nákladov. Lenže uznajte,že robiť všetko tip-top a komplikovať a zdvojnásobovať si robotu, keď ste v podniku s 30 zamestnancami jediná účtovníčka-mzdárka-ekonómka a sekretárka sa ani z fyzického ani z časového hladiska nedá.
    Tento prípad účtujem priamo na 518, je to potvrdenie o zaplatení poštovného a nie o nákupe známok.

    emili21 je offline (nepripojený) emili21

    emili21
    a teda mám viesť aj zošit, kde si budem evidovať- nákup známok napr. za 500 sk a dalej poštu, ktorú odošlem/teda výdaj/, veď všetko je v podacom denníku

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    emili21 Pozri príspevok
    a teda mám viesť aj zošit, kde si budem evidovať- nákup známok napr. za 500 sk a dalej poštu, ktorú odošlem/teda výdaj/, veď všetko je v podacom denníku
    Nie, ak ti teta na pošte dá potvrdenie o zaplatení poštovného v hotovosti, potom žiadnu evidenciu známok nerobíš.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.