Zavrieť

Porady

Výsluhový dôchodok a príjem na dohodu

Ak človek poberajúci výsluhový dôchodok bol zamestnnaný v priebehu roku 2007 u dvoch zamestnávateľov, predložil potvrdenia o zdaniteľnej mzde ako postupovať pri vyplnení daň. priznania:


1. Má nárok na odpočítateľnú položku.
2. Výsluhový dôchodok sa počíta do príjmov mimo základ dane.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    EkoMax Pozri príspevok
    Ak človek poberajúci výsluhový dôchodok bol zamestnnaný v priebehu roku 2007 u dvoch zamestnávateľov, predložil potvrdenia o zdaniteľnej mzde ako postupovať pri vyplnení daň. priznania:


    1. Má nárok na odpočítateľnú položku.
    2. Výsluhový dôchodok sa počíta do príjmov mimo základ dane.
    Zvýraznenému dobre nerozumiem. Predložil Potvrdenie o zdan. príjmoch jednému zo zamestnávateľov a požiadal o ročné zúčtovanie dane alebo chce sám podať daňové priznanie?
    1. Ak bol k 1.1.2007 poberateľom výsluhového dôchodku a jeho výška bola 95616 a vyššie, nemá. Ak bol dôchodok v nižšej sume ako 95616, nárok z rozdielu.
    2. Ak tým myslíš, či sa zahŕňa v DP do príjmov, nezahŕňa. Výsluhový dôchodok nepodlieha dani z príjmu.

    EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

    EkoMax
    Podáva si sám daňové priznanie. Takže ak som dobre pochopila, výška výsluhového dôchodku má význam pri určení odpočítateľnej položky. A ešte mám jednu otázku, je to rovnaké aj s polovičným invalidným dôchodkom ? Tiež sa oň kráti odpočítateľná položka ?

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    EkoMax Pozri príspevok
    Podáva si sám daňové priznanie. Takže ak som dobre pochopila, výška výsluhového dôchodku má význam pri určení odpočítateľnej položky. A ešte mám jednu otázku, je to rovnaké aj s polovičným invalidným dôchodkom ? Tiež sa oň kráti odpočítateľná položka ?
    Invalidný dôchodca má nárok na celú NČ.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    EkoMax Pozri príspevok
    Podáva si sám daňové priznanie. Takže ak som dobre pochopila, výška výsluhového dôchodku má význam pri určení odpočítateľnej položky.
    Áno. To isté platí pre starobný dôchodok. Ak má napr. dôchodok za rok 2007 vo výške 85616 Sk, uplatniť NČZD si môže vo výške 10000 Sk.
    EkoMax Pozri príspevok
    A ešte mám jednu otázku, je to rovnaké aj s polovičným invalidným dôchodkom ? Tiež sa oň kráti odpočítateľná položka ?
    Viď odpoveď od Anji v predchádzajúcom príspevku.

    lydinka je offline (nepripojený) lydinka

    lydinka
    Dobrý den, neviem si poradit s jedným danovým priznaním, typ A.
    Klient bá potvrdenie od zamestnávatela, kde mu bola normalne zrazena preddavkova dan, dalšie potvrdenie od toho isteho zamestnavatela, to je vlastne vyplatene odstupne a zdanene. k 01.04.2008 mu bol priznaný výsluhový dôchodok vo výške 10 770 mesačne. Ako postupovat ked je to výsluhový dôchodca??? Ďakujem

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    lydinka Pozri príspevok
    Dobrý den, neviem si poradit s jedným danovým priznaním, typ A.
    Klient bá potvrdenie od zamestnávatela, kde mu bola normalne zrazena preddavkova dan, dalšie potvrdenie od toho isteho zamestnavatela, to je vlastne vyplatene odstupne a zdanene. k 01.04.2008 mu bol priznaný výsluhový dôchodok vo výške 10 770 mesačne. Ako postupovat ked je to výsluhový dôchodca??? Ďakujem
    Keďže nepoberal výsluhový dôchodok k 1.1.2008, tak má nárok na celú NČ...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lydinka Pozri príspevok
    Čiže ani neuvádzam príjmy z toho výsluhového do DP???
    Ďakujéééém
    Nie, dôchodok neuvádzaš.

    Výsluhový dôchodok a príjem na dohodu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.