Zavrieť

Porady

Práce v SR - faktúra do zahraničia

Slovenská sro vykonáva práce s dodávkou materiálu na objekte Slovenskej sro v SR, ale objednávku má zo zahraničia - z Nemecka. Takže faktúrovať bude do Nemecka - nemeckej firme.
Prosím o radu - faktúra bude s DPH alebo bez DPH?
Vopred veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    § 15 Zákona o DPH ods. 2
    Miestom dodania služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť vrátane služieb realitných kancelárií, znalcov, architektov a stavebného dozoru je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza.

    Z toho vyplýva, že keďže je miesto dodania na Slovensku, budete fakturovať s DPH.

    Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

    Zuzana2
    Ďakujem. Ešte jednu otázočku - budeme faktúrovať vraj v EUR.
    Podľa mňa ale musí byť suma vyčíslená aj v Skk. Takže suma v Skk - a dňom dodania prepočítam podľa kurzu NBS do EUR?
    Text tak isto chce šéf v nemčine - ale musíme aj v slovenčine - to je mi jasné.

    Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

    Zuzana2
    Zuzana2 Pozri príspevok
    Ďakujem. Ešte jednu otázočku - budeme faktúrovať vraj v EUR.
    Podľa mňa ale musí byť suma vyčíslená aj v Skk. Takže suma v Skk - a dňom dodania prepočítam podľa kurzu NBS do EUR?
    Text tak isto chce šéf v nemčine - ale musíme aj v slovenčine - to je mi jasné.
    Prosím o radu.

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Prosím Vás kto by mi vedel poradiť firma platca dph na Slovensku si dala registrovať dovážaný výrobok na Slovensku, za ktorý zaplatila 500 Eur v r.2007. Teraz mi šéf povedal, že sa dohodol s majiteľom nemeckej dodávateľskej firmy na ten výrobok, že im to máme fakturovať, že to budu znášať oni. A tu je môj problém, neviem či miesto dodania služby je tuzemsko alebo EU?

    Práce v SR - faktúra do zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.