Zavrieť

Porady

odpoč.položka DDS

Mám potvrdenie o príjme zo ZČ, ktoré je staršieho typu a sú tam riadok 9, kde sú zrazené a odvedené príspevky na DDS a riadok 10 , kde sú len zrazené príspevky. v obidvoch riadkoch je určitá suma v 9 je 2100, Sk a v 10 je 600,-.
Pýtam sa že v daňovom priznaní ako nezd.položku dám obe sumy alebo len jednu, ktorú.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    batorek Pozri príspevok
    Mám potvrdenie o príjme zo ZČ, ktoré je staršieho typu a sú tam riadok 9, kde sú zrazené a odvedené príspevky na DDS a riadok 10 , kde sú len zrazené príspevky. v obidvoch riadkoch je určitá suma v 9 je 2100, Sk a v 10 je 600,-.
    Pýtam sa že v daňovom priznaní ako nezd.položku dám obe sumy alebo len jednu, ktorú.
    A nie je jedna z tých súm tá, čo si si odvádzal sám a druhá tá, ktorou ti prispieval zamestnávateľ na DDS?

    batorek je offline (nepripojený) batorek

    batorek
    podľa mňa riadok 9 je zamestnanec a riadok 10 je zamestnávateľ. takže do DP dám len riadok 9 tých 2100,- Sk. Dobre chápem?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.