Zavrieť

Porady

Suvaha vs. vykaz ziskov a strat

Zdravim, pri zostaveni suvahy a vykazu ZaS mi v riadku Suvahy(085) vysledok hospodarenia za uctovne obdobie vyslo ine cislo ako v riadku 49 VZS-vysledok hospodarenia z beznej cinnosti, vykazy su v tisickach a pri zaokruhlovani doslo k rozdielu 1. Samozrejme pokial si dam suvahu aj VZS v korunach vsetko sedi na halier. Je ten rozdiel v poriadku ? Mozem to takto uzavriet alebo to treba nejako rucne upravit aby to sedelo ? Vdaka.
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Upraviť, takéto rozdiely pri zaokrúhľovaní vykazujú viaceré SW. Buď rád, že iba toľko máš rozdiel.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
bacak Pozri príspevok
... pri zostaveni suvahy a vykazu ZaS mi v riadku Suvahy(085) vysledok hospodarenia za uctovne obdobie vyslo ine cislo ako v riadku 49 VZS-vysledok hospodarenia z beznej cinnosti....
Ale prečo r.49 VZS ???
Suma položky výkazu ziskov a strát v riadku 57 v stĺpcoch 1 a 2 sa rovná sume položky súvahy v riadku 085 v stĺpcoch 4 a 5.
0 0
RenataK RenataK

RenataK je offline (nepripojený) RenataK

V akom programe robíš? Ak v OMEGE tak choď cez číselník, súvaha, možnosti a nastav štandard (pravdeže za predpokladu, že si nepomenil smerovanie účtov do jednotlivých riadkov súvahy). Ak to nebude v poriadku, to isté treba spraviť pre výkaz ziskov a strát
0 0
bacak bacak

bacak je offline (nepripojený) bacak

tie cisla riadkov som mozno opisal zle, ide mi len o princip, robim v MRP-cku, vdaka za odpovede
0 0
RenataK RenataK

RenataK je offline (nepripojený) RenataK

MRP nepoznám, ale v OMEGE sa to dá opraviť tak ako som popísala, skús zavolať firme odkiaľ máš to MRP a oni Ti určite poradia (myslím)
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Ahojte, chcem sa spýtať, daň.úradu sa odovzdávajú výkazy už po zaúčtovaní splatnej dane, že?? čiže, keď mi vyšla platiť daň za rok 2007 napr. 52 000,-Sk, zaúčtujem 591/341, tak túto sumu budem mať v riadku č.46 a č.47 vo výkaze ZaS a v riadku č.57 budem mať sumu čistý hospod.výsledok po zdanení - je to tak v poriadku?? prosím, mohol by mi na toto niekto odpovedať? vopred ďakujem.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

jenny7 Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa spýtať, daň.úradu sa odovzdávajú výkazy už po zaúčtovaní splatnej dane, že?? čiže, keď mi vyšla platiť daň za rok 2007 napr. 52 000,-Sk, zaúčtujem 591/341, tak túto sumu budem mať v riadku č.46 a č.47 vo výkaze ZaS a v riadku č.57 budem mať sumu čistý hospod.výsledok po zdanení - je to tak v poriadku?? prosím, mohol by mi na toto niekto odpovedať? vopred ďakujem.
Áno, na DÚ sa odovzdávajú výkazy po zdanení. Riadky uvádzaš dobre. /Je tam čistý-disponibilný zisk/
0 0
LUBY LUBY

LUBY je offline (nepripojený) LUBY

konateľka
Prosím o radu : vo Výkaze ZaS riadok 57 pred zdanením mám sumu o 17000 nižšiu ako v DP riadok 100. Kde by som mohla hľadať chybu? Prešla som HK, či mi tam nesvieti také číslo, aj päťkové účty, zatiaľ som nič nenašla. Robím v Omege. Vďaka
0 0
LUBY LUBY

LUBY je offline (nepripojený) LUBY

konateľka
Ešte sa dopĺňam, v súvahe r.085 je také isté číslo ako vo Výkaze r. 57. Do DP program preberá údaje sám, mám ich prepísať, alebo hľadať chybu? Poraďte prosím.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

LUBY Pozri príspevok
Prosím o radu : vo Výkaze ZaS riadok 57 pred zdanením mám sumu o 17000 nižšiu ako v DP riadok 100. Kde by som mohla hľadať chybu? Prešla som HK, či mi tam nesvieti také číslo, aj päťkové účty, zatiaľ som nič nenašla. Robím v Omege. Vďaka
Skús hľadať chybu podľa čiastky, ktorá Ti robí rozdiel. Môže byť situácia, že máš učtované na takom účte, ktorý nemáš definovaný vo výkaze ziskov a strát (napríklad)
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
LUBY Pozri príspevok
Prosím o radu : vo Výkaze ZaS riadok 57 pred zdanením mám sumu o 17000 nižšiu ako v DP riadok 100. Kde by som mohla hľadať chybu? Prešla som HK, či mi tam nesvieti také číslo, aj päťkové účty, zatiaľ som nič nenašla. Robím v Omege. Vďaka
Účtovný hosp.výsledok sa nerovná s r. 100 z daňového priznania. Totiž vo výkaze sa uvádza už zdanení účtovný HV, kým na r.100 to máš ešte pred zdanením.

Ďakujem za upozornenie, nepozorne som čítal.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 18.03.08 at 12:30
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

LUBY Pozri príspevok
Ešte sa dopĺňam, v súvahe r.085 je také isté číslo ako vo Výkaze r. 57. Do DP program preberá údaje sám, mám ich prepísať, alebo hľadať chybu? Poraďte prosím.
r. 100 DP je rozdiel medzi nákladmi a výnosmi a musí byť taký istý ako Výkaz ziskov a strát pred zdanením. Ak nenájdeš chybu podľa sumy (17000,-), kontroluj podľa účtov nákladov a výnosov, ktoré Ti vstupujú do Výkazu.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

smith Pozri príspevok
Účtovný hosp.výsledok sa nerovná s r. 100 z daňového priznania. Totiž vo výkaze sa uvádza už zdanení účtovný HV, kým na r.100 to máš ešte pred zdanením.
To máš pravdu, ale Luby má rozdiel r.100 oproti Vykazu ziskov a strát PRED zdanením.
0 0
LUBY LUBY

LUBY je offline (nepripojený) LUBY

konateľka
Smith: Porovnávala som HV pred zdanením so sumou načítanou v DP r. 100. Azla -idem ešte raz prejsť tie 5 a6 účty.
0 0
LUBY LUBY

LUBY je offline (nepripojený) LUBY

konateľka
Sorry, písali sme to skoro v rovnakom čase. Zatiaľ som skontrolovala účty ktoré mám v HK a vo Výkaze, všetky sedia, nie je tam žiadny čo by nebol aj vo Výkaze. Pokračujem...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

LUBY Pozri príspevok
Sorry, písali sme to skoro v rovnakom čase. Zatiaľ som skontrolovala účty ktoré mám v HK a vo Výkaze, všetky sedia, nie je tam žiadny čo by nebol aj vo Výkaze. Pokračujem...
Skontroluj či máš účtované rozdelenie HV z roku 2006 - či ho nemáš stále na 710 miesto na 431 a následne na 428, resp. 429
0 0
LUBY LUBY

LUBY je offline (nepripojený) LUBY

konateľka
710 nulový
431 nulový
428 nulový
364 001- jeden spoločník vysporiadaný - nulový zost.
364 002- druhý spoločník evidujem zostatok
0 0
LUBY LUBY

LUBY je offline (nepripojený) LUBY

konateľka
Hmm, zdá sa že problém je odstránený, akurát som pomenila niektoré analytiky pri zlom zatriedení, ale sumy som žiadne nemenila. Pri opätovnom znovunačítaní údajov tam tentokrát uviedlo správne číslo. Som rada, ale aj tak neviem, ako je to možné Vďaka Vám za Váš čas a ochotu pomôcť.
0 0
Ala100 Ala100

Ala100 je offline (nepripojený) Ala100

Chcem si byt ista..takze otazka. r. 100 v DP sa rovna riadku 57 vo vykaze zisko a strat a riadku 85 v suvahe. Polozky zvysujuce vysledok hospodarenia ..tj. r. 110 atd. sa v suvahe a vo výkaze ziskov a strat nezobrazuju?
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Ala100 Pozri príspevok
Chcem si byt ista..takze otazka. r. 100 v DP sa rovna riadku 57 vo vykaze zisko a strat a riadku 85 v suvahe. Polozky zvysujuce vysledok hospodarenia ..tj. r. 110 atd. sa v suvahe a vo výkaze ziskov a strat nezobrazuju?
r. 100 DP je výsledok pred zdanením.

Výkazy sa zostavujú až po zdanení. Takže sa Ti to nemá rovnať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať