Zavrieť

Porady

zaokrúhľovanie DPH

Dobrý deň. Viem že v otázke zaokrúhľovania DPH toho bolo už popísané dosť, ale nenašla som odpoveď na svoj "problémik".Viem že zaokrúhľovanie DPH je riešené v pra.26 Zákona a zaokrúhľuje sa na desaťhaliere. Chodia nám ale faktúry, kde dodávateľ vôbec nezaokrúhľuje, napr. DPH je 100,94Sk, alebo naopak zaokrúhľuje na celé koruny hore alebo dole. Šéfka mi povedala že za vyčíslenie DPH je zodpovedný ten kto vystavuje faktúry, takže mi takto DPH tiež evidujeme, aj keď to musím niekedy natvrdo prepísať, lebo program ma upozorňuje na to, že DPH je zle vyčíslená. Čo si o tom myslíte? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Len pridám, to je vec, ktorú nemôžem po toľkých rokoch existencie DPH pochopiť ako môže niekto vystaviť faktúru s takýmito údajmi. Nie je ich málo a bohužiaľ to robia aj veľké a známe firmy..... Už len logicky vieme, že naša mena nepozná 0,04 alebo 0,40 hal. a kľudne to uvedú...

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    §75 ods.4
    Za správnosť údajov vo faktúre a za včasnosť jej vyhotovenia zodpovedá platiteľ, ktorý dodáva tovar alebo službu, a to aj v prípade, ak je faktúra vyhotovená prostredníctvom inej osoby alebo zákazníkom

    katarina77 je offline (nepripojený) katarina77

    katarina77
    Ďakujem, hlavne alušik - rýchla a presná odpoveď. V zákone to takto presne stojí, len som to akosi prehliadla . Takže tie stotinky halierov zaokrúhlim až na daňovm priznaním ak to chápem správne.A ten rozdiel zaúčtujem ako zaokrúhlenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.