Zavrieť

Porady

Mandatna zmluva a DPH

Ahojte poraďáci.
Ani neviem ako presne mám nazvať túto tému, ale potrebovala by som poradiť ohľadom mandatnej zmluvy, ktorá je uzatvorená s českou firmou, ktorá má pridelené IČ DPH v ČR. Ide o služby spojené s prepravou tovaru z ČR do SR. Tieto služby budú vykonávané tu u nás a jedná sa napr. o prepravnú kontrolu, koordináciu prepravných požiadaviek, spoluprácu pri vykládke a pod.
Nie som si úplne istá, či to môžem faktúrovať bez DPH. Mne to vychádza, že by to mohlo byť podľa §16 ods.3 a potom by miesto dodania služby bola ČR. Je to správne alebo by to malo ísť aj s DPH?
Ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    fakturovať budete s DPH 19% nakoľko nejde o prepravu medzi členskými štátmi EÚ, ale o prepravu na Slovensku, takže miesto dodania je SR

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    ermon Pozri príspevok
    vy vykonáte prepravu alebo ČR vykoná prepravu na Slovensku?
    Firma z ČR vykonáva prepravu z ČR na Slovensko. A táto mandatna zmluva sa týka služieb, ktoré som písala v mojom príspevku.
    Bola by som rada, keby sa ešte niekto pozrel na môj problém, je to súrne. A dostala som už aj radu, že by to malo byť bez DPH keďže sú to služby spojené s prepravou, to čo rieši §16 ods.3.
    Ermon ďakujem.
    Monika Kováčová
    Pokiaľ vy budete fakturovať doplnkové služby k preprave medzi ČŠ EÚ pre odberateľa identifikovaného pre daň v IČŠ (ČR), tak fakturujete bez DPH...

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    ermon Pozri príspevok
    Pokiaľ vy budete fakturovať doplnkové služby k preprave medzi ČŠ EÚ pre odberateľa identifikovaného pre daň v IČŠ (ČR), tak fakturujete bez DPH...
    Áno my budeme fakturovať pre ČR. A ako sa dajú bližšie špecifikovať tie doplnkové služby? Môžem tam zaradiť služby, čo som spomenula v mojom prvom príspevku?
    Ešte raz Ti moc ďakujem. Idem robiť prvú takúto faktúru a jedná sa tam o dosť vysokú sumu, preto by som nerada urobila chybu.

    Mandatna zmluva a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.