Zavrieť

Porady

pozastavenie živnosti

Ahojte
Prosím Vás, poraďte mi:
FO podnikateľ pozastavil prevádzkovanie živnosti od 26. 6. 2007 do 31. 12. 2008.
Naďalej si ale ponechal podnikateľský účet, na ktorý sa mu mesačne pripisovali úroky.
Má si ich podnikateľ v daňovom priznaní za rok 2007 zdaniť? (podľa mňa asi áno)
Ako má daný účtovný prípad zaúčtovať k 25. 6. 2007 ( 378 (Iné pohľadávky) / 662 úroky cez
interný doklad k 25. 6. 2007 s odvolávkou na výpisy z účtu?)

Ďakujem za odpoveď.


Viem, že sa pýtam to iste ešte raz, ale nik mi neodpovedal, ani nevyjadril svoj názor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac evka-janekova
    ja by som sa rada opýtala k tejto téme...

    SZČO tvrdí, že si pozastavil živnosť v júli a v auguste si ju za poplatok 2000 sk nechal zasa otvoriť a normálne fakturuje. Trochu sa mi to nezdá, lebo mam taký pocit, ze sa dá pozastaviť min. na 6 mesiacov.

    Hodte ma niekto do obrazu...diky moc
    maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac evka-janekova
    prosím

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Ja som si vedomá tiež len toho minima 6 mesiacov. Ale kukni na www.zrsr.sk a tu si ho vyhľadaj podľa mena, alebo IČA či tú živnosť má alebo nemá pozastavenú ako ti tvrdí on... aspoň budeš mať istotu

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Pozrela som poplatky, koľko za čo, 2-tisícový som ani nevidela. Možno si za tú sumu tíško vybavil "storno" pozastavenia. Som zvedavá, ako dopadne navrhovaný prieskum v registri.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Živnostenský zákon


    § 58
    Na začiatok

    (1) Živnostenský úrad miestne príslušný podľa sídla právnickej osoby alebo bydliska fyzickej osoby zruší živnostenské oprávnenie, ak

    a) podnikateľ už nespĺňa podmienky podľa § 6 ods. 1 písm. b) alebo c); neplatí to v prípade podľa § 6 ods. 1 písm. b), ak bol ustanovený zodpovedný zástupca,
    b) nastanú prekážky podľa § 8 ods. 1 až 3,
    c) pri koncesovaných živnostiach o to podnikateľ požiada; to neplatí, ak živnostenský úrad začal konanie o zrušení živnostenského oprávnenia podľa § 58 ods. 1 písm. d) alebo § 58 ods. 2 písm. a),
    d) podnikateľ pri prevádzkovaní živnosti poruší podmienky alebo povinnosti určené zákonom ako osobitne závažné.

    (2) Živnostenský úrad miestne príslušný podľa sídla právnickej osoby alebo bydliska fyzickej osoby môže

    a) z vlastného podnetu alebo iného podnetu živnostenské oprávnenie na jednu živnosť alebo viac živností zrušiť alebo prevádzkovanie živnosti pozastaviť, prípadne pozastaviť prevádzkovanie živnosti v prevádzkarni, ktorá je v jeho územnej pôsobnosti, ak podnikateľ závažným spôsobom porušuje podmienky ustanovené koncesnou listinou, týmto zákonom alebo inými osobitnými predpismi,
    b) z vlastného podnetu alebo iného podnetu živnostenské oprávnenie na jednu živnosť alebo viac živností zrušiť, ak podnikateľ nezačal prevádzkovať živnosť v lehote dlhšej ako dva roky od vydania živnostenského listu alebo koncesnej listiny,
    c) z podnetu podnikateľa pozastaviť prevádzkovanie živnosti na obdobie najmenej šiestich mesiacov.

    (3) Ak je prevádzkareň v obvode iného živnostenského úradu, prevádzkovanie živnosti môže pozastaviť živnostenský úrad, v ktorého územnej pôsobnosti sa prevádzkareň nachádza. O pozastavení upovedomí živnostenský úrad, ktorý živnostenský list alebo koncesnú listinu vydal.

    (4) Osoba, ktorej sa živnostenské oprávnenie zrušilo z dôvodov uvedených v ods. 1 písm. d) alebo v ods. 2 písm. a), môže ohlásiť ohlasovaciu živnosť alebo požiadať o vydanie koncesie najskôr po uplynutí troch rokov od právoplatnosti rozhodnutia o zrušení živnostenského oprávnenia.



    Prerušenie je teda najmenej na 6 mesiacov .Treba to preveriť cez stránku www.zrsr.sk , tak ako bolo písané vyššie .
    maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac evka-janekova
    no kukala som na zrsr.sk uz predtým, ale najde mi ho..dam aktuálny aj uplny vypis a ma tam obchodné meno, ičo, adresu a predmety podnikania, ani zmienka o tom, že by bol pozastavený alebo nie..

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    evka-janekova Pozri príspevok
    no kukala som na zrsr.sk uz predtým, ale najde mi ho..dam aktuálny aj uplny vypis a ma tam obchodné meno, ičo, adresu a predmety podnikania, ani zmienka o tom, že by bol pozastavený alebo nie..
    Tu nebude všecko s kostolným porádkom ...
    ale ak pozastavená nie je, ako to vybavil je jeho vec, ja by som sa ďalej s tým netrápila, možno ešte telefonát na okresný živnostenský, alebo pýtať od neho aktuálny originál výpis ...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    evka-janekova Pozri príspevok
    no kukala som na zrsr.sk uz predtým, ale najde mi ho..dam aktuálny aj uplny vypis a ma tam obchodné meno, ičo, adresu a predmety podnikania, ani zmienka o tom, že by bol pozastavený alebo nie..

    Pod konkrétnym predmetom podnikania by mal mať napísané , od kedy do kedy je činnosť pozastavená :

    Napr.:Činnosť pozastavená od 1. 4. 2007 do 30. 4. 2010.


    Ak to tam nemá uvedené , tak je živnosť živá a môže podnikať . Nejakým spôsobom to vybavil . Ja si myslím , že by nemal klamať podnikateľ , nakoľko by išiel sám proti sebe .

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    evka-janekova Pozri príspevok
    ja by som sa rada opýtala k tejto téme...

    SZČO tvrdí, že si pozastavil živnosť v júli a v auguste si ju za poplatok 2000 sk nechal zasa otvoriť a normálne fakturuje. Trochu sa mi to nezdá, lebo mam taký pocit, ze sa dá pozastaviť min. na 6 mesiacov.

    Hodte ma niekto do obrazu...diky moc
    Nebola tá živnosť zrušená? Vtedy si ju môže otvoriť aj na druhý deň ...
    Pozastavenie je najmenej na dobu 6 mesiacov.
    Koľko predmetov podnikania má v živ.liste ? /resp. koľko živ.listov mu vystavili ?

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    veronikasad Pozri príspevok
    Nebola tá živnosť zrušená? Vtedy si ju môže otvoriť aj na druhý deň ...
    Pozastavenie je najmenej na dobu 6 mesiacov.
    Koľko predmetov podnikania má v živ.liste ? /resp. koľko živ.listov mu vystavili ?
    Ak ju ale zrusil a urobil novu, ma ine ICO aj DIC...

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    Dobrý večer, prosím Vás, nedá sa prerušiť živnosť FO spätne??? Ide o to, že podnikateľ činnosť už dlhšie nevykonáva, je zamestnaný ale neohlásil to živnostenskému úradu. Nemôže sa žiadosť o prerušenie napísať s dátumom od ktorého nevykonáva činnosť ? Alebo takáto možnosť neexistuje? Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.